Jump to content

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Read more...

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Read more...

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Read more...

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Read more...
 • Popularne artykuły

 • Microsoft analizował architekturę PS2, aby pomóc w tworzeniu oryginalnej konsoli Xbox


  Z pewnością mało kto spodziewałby się, że konsola PS2 odegrało znaczącą rolę w rozwoju pierwszego Xbox'a od Microsoftu.

   

  Różni członkowie zespołu przyznali, że byli „nieświadomi, jeśli chodzi o złożoność” tworzenia zupełnie nowej konsoli, ponieważ nie mieli o tym większego pojęcia, dlatego z pomocą przyszła konsola PS2, którą rozbierali na części pierwsze, aby przeanalizować jej architekturę. Oczywiście całą tą procedurą musiał zająć się sam Microsoft, ponieważ nie mieli możliwości skorzystania z usług firm trzecich.

  Cytat

  „W tamtych czasach nie było firm, które zajmowały się tego typu zadaniami, więc tak naprawdę musieliśmy zakupić sporą ilość PS2, rozebrać je na części pierwsze i położyć na gigantycznej drewnianej desce. Zrobiliśmy ogólny przegląd konkurencyjny, które głównym celem było przejść przez każdy element, a potem każdy taki element z osobna wycenić i spróbował obliczyć, ile całość będzie kosztować”.

   

  Dyrektor generalny producenta Flextronics przyznał również, że zespół był „bardzo świadomy odnośnie co do tego, że nie wiedzieli dokładnie, co robią”, a produkcja pierwszej wersji Xbox'a zakończyła się niepowodzeniem na poziomie około 20-25%.

  Co gorsza, pierwszych 200 000 sztuk konsol musiało zostać przerobionych, ponieważ napęd DVD drapał dyski, ale na szczęście wszystko się udało i Xbox został ostatecznie wydany 15 listopada 2001 roku w USA.

  Oto, co Bill Gates, współzałożyciel firmy Microsoft, miał do powiedzenia na temat oryginalnego zespołu Xbox:

  Cytat

  „Jedną z moich ulubionych rzeczy w firmie Microsoft - i czymś, co nadal kocham robić dzisiaj - było odkrywanie wielkich, nowych pomysłów, które mogą wydawać się niemożliwe dla innych ludzi. Zbudowaliśmy wokół tego całą firmę. Początki Xbox były świetnym przykładem - Z grupą ludzi, którzy wiedzieli, że gry będą ogromne, i wierzyli, że Microsoft ma do odegrania rolę, nawet jeśli oznaczałoby to rozpoczęcie czegoś zupełnie nowego. ”

   

   

  Co myślisz o oryginalnej konsoli Xbox? Czy byłeś jej fanem? Dajcie nam znać w komentarzach.


  User Feedback

  Recommended Comments

  Choć najgłośniej jest o konsolach Sony i Microsoft, ponieważ ciągle ze sobą konkurują, to zaraz po Nintendo, mamy takie wynalazki jak Google Stadia, Nvidia Schield, KFConsole, a w tym roku swoje zapowiedzi na udział w tej branży zapowiada Samsung... Ciekawe co z tego wyniknie

  Link to comment
  Share on other sites

  Pewnie zginą w otchłani :P Ciężko się przebić przez takie molochy jak Sony, Nintendo i Microsoft, chociaż czytałem jakiś czas temu artykuł o Nintendo, że tam równia pochyła i kiedyś to się skończy :P Ciągle bazują na tych samych grach i bohaterach i coś chyba w tym jest :)

  Link to comment
  Share on other sites


  Join the conversation

  You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

  Guest
  Add a comment...

  ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

    Only 75 emoji are allowed.

  ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

  ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

  ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  Loading...

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.