Jump to content

Easter Egg odnaleziony w pierwszej konsoli Xbox po 20 latach!

Oto ciekawa historia na środowe popołudnie, w której ujawniono ciekawy Easter Egg z systemu operacyjnego na pierwszej konsoli Xbox - dodam, że został odkryty dopiero po 20 latach.
Wiadomość pochodzi od Kotaku, któremu podobno przekazano informacje z anonimowego źródła. Jest podobny do znanego wcześniej Easter Egga, który po uruchomieniu odsłoni listę twórców omawianej konsoli. Jednak ten konkretny wyświetla ukryty ekran, zawierający listę zespołu odpowiedzialnego za system (dashboard) Xbox'a.
Więc pewnie zapytacie jak to zrobić? Na szczęście Kotaku podał listę potrzebnych instrukcji i szczerze mówiąc, nie jest niespodzianką, że do tej pory nigdy tego nie znaleziono:
1. Przejdź do „Muzyki” i włóż płytę audio CD. (Krótki album zajmie mniej czasu podczas wczytywania.)
2. Na ekranie Audio CD ponownie wybierz „Kopiuj”, „Kopiuj”, a następnie „Nowa ścieżka dźwiękowa”.
3. Usuń domyślny tytuł ścieżki dźwiękowej i zastąp go (bez cudzysłowów) „Timmyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy!” (Tu litera „y” pojawia 26 razy. Nie trzeba liczyć; wystarczy wypełnić całe pole i zastąpić ostatnią literę znakiem interpunkcyjnym „!”.)
4. Usiądź wygodnie. Ciesz się dźwiękami dysku twardego kopiującego nośnik z napędu optycznego.
5. Po zakończeniu zgrywania wróć do menu głównego.
6. Wybierz „Ustawienia”, a następnie „Informacje o systemie”.
7. „Powinieneś teraz zobaczyć nowy ekran z listą członków „Zespołu dashboardu konsoli Xbox”.
 
 
Po wykonaniu powyższych instrukcji przywitają Cię napisy końcowe zespołu odpowiedzialnego za stworzenie systemu operacyjnego konsoli Xbox: Victor Blanco, Sakphong Chanbai, Bradford Christian i Jim Helm. Całkiem fajnie, co?
 
Więc sami widzicie, że nie jest to takie proste - prawda? Autor ciekawego odkrycia poinformował Kotaku, że nie wierzy, że ktokolwiek kiedykolwiek go znajdzie, i doskonale zdawał sobie sprawę, że strony uwielbiają informować o takich informacjach jak ta. Poza tym wszyscy na liście zespołu nie pracują już dla firmy Microsoft.
 
„Postanowiłem podzielić się teraz, ponieważ minęło 20 lat i pomyślałem, że byłoby fajnie, gdyby ludzie wiedzieli, że to naprawdę istnieje. Wiem, że wiele witryn lubi śledzić tego typu rzeczy, a wszystkie osoby na tej liście nie pracują już dla Microsoftu. Pomyślałem też, że jeśli nie zrobię tego teraz, to może się to nigdy nie wydarzyć. Minęło tyle czasu, że nawet nie pamiętałem gdzie to dokładnie było! Musiałem podłączyć konsolę Xbox i wypróbować kilka rzeczy, aby się upewnić.”
 
Nawet po tym dziwnym, ale interesującym Easter Eggu, wciąż wydaje się, że nie można go znaleźć. Wcześniej twórca oryginalnej konsoli Xbox, Seamus Blackley, zasugerował, że Easter Egg dostępny jest również w procesie uruchamiania konsoli. Jeśli tak jest, to ten sekret wciąż czeka na odnalezienie.
 
Czy masz oryginalną konsolę Xbox, na której możesz przetestować tę sztuczkę? Daj nam znać w komentarzach poniżej.
Read more...

Prototyp gry Gears of War 3 na PS3 wyciekł do sieci

W maju zeszłego roku w sieci pojawił się wyciek materiału filmowego Gears of War 3 działającego na zestawie deweloperskim PlayStation 3. W tamtym czasie firma Epic Games zauważyła, że była używana w Unreal Engine 3 do wewnętrznych testów i nigdy nie była „rzeczywistą pracą produktu”.
Teraz ta sama wersja prototypowa (z dnia 19 maja 2011 r.) została przesłana do Internetu. Haczyk polega na tym, że będziesz potrzebować wersję debugowaną konsoli PlayStation 3, aby w nią zagrać. Przeciek najwyraźniej zdecydował się wydać tę kompilację z okazji nieoficjalnej 10. rocznicy wersji na PS3.
 
 
Jak wcześniej wspomniano, kompilacja z powyższego filmu jest prawie grywalna od początku do końca, chociaż niektóre poziomy nie działają poprawnie z powodu problemów ze skryptami i punktami kontrolnymi. Próbuje również odczytać pamięć, tak jakby działała na konsoli Xbox 360.
 
Ten najnowszy wyciek online jest kontynuacją anulowanego remastera GoldenEye 007 firmy Rare, który pojawił się online na początku tego roku.
Read more...

Final Fantasy VII Remake Intergrade z mnóstwem wspaniałych zrzutów ekranu na PS5 i oszałamiającą grafiką?

[GDI] Phantasy Star Online Ver. 2 (US)[2S 51193].7zFinal Fantasy VII Remake Intergrade z pewnością pasuje do tych nowych zrzutów ekranu z PlayStation 5, podobnie jak wspaniała grafika na początku tego artykułu. Wydanie Final Fantasy VII Remake na PS4 oczywiście na początku wyglądało świetnie (w każdym razie przez większość czasu), ale Intergrade jest ustawiony na wyższą pozycję. Co więcej, nowy tryb wydajności pozwoli uruchomić całość z prędkością 60 klatek na sekundę.
Intergrade ma ukazać się jeszcze 10 czerwca, więc jest tuż za rogiem. To darmowa aktualizacja, jeśli masz już Remake na PS4 — ale nie obejmuje wersji, która była częścią PlayStation Plus kilka miesięcy temu.
Tymczasem INTERmission to dodatkowa fabuła, w której występuje Yuffie, i zawiera nowe zakupy Intergrade. Jeśli jednak dokonujesz aktualizacji z PS4, musisz osobno ją kupić - k*^%% m*^ - PRZERWA. Jezu! Niestety taka polityka... 
 
Poniżej mała galeria wprost z konsoli Playstation 5 ;)

 
Czy w przyszłym miesiącu zagracie w Intergrade? Czy po raz pierwszy zanurzysz się w Final Fantasy VII Remake? Obróć swój miecz w sekcji komentarzy poniżej.
Read more...

Podobno Starfield Bethesdy będzie dostępny wyłącznie na Xbox i na PC

Choć niektórym może się to wydawać powszechną wiedzą, najwyraźniej nie wszyscy wiedzą, że nadchodzący Starfield Bethesdy prawie na pewno będzie dostępny wyłącznie na Xbox Series X | S, PC i Game Pass.
W rezultacie dobrze znany insider Jeff Grubb dał jasno i wyraźnie do zrozumienia, że Starfield jest „wyłącznie” produkcją na Xbox i PC.
 

Jeśli jeszcze tego nie wiecie, na początku tego roku, w marcu, szef Xbox, Phil Spencer, postawił sprawę jasno, niedługo po przejęciu Bethesdy, mówiąc, że ekskluzywne gry pojawią się na platformach, „gdzie istnieje Game Pass”.
Podczas gdy oczywiste zobowiązania umowne (GhostWire: Tokyo i Deathloop) zostaną spełnione w przypadku PlayStation, a społeczności gier Bethesda na innych platformach będą nadal obsługiwane, przyszłe wydania będą zatem dostępne wyłącznie na platformach, na których dostępna jest Game Pass – czyli Xbox i PC (obecnie).
Więc proszę bardzo, słyszałeś to od samego człowieka, Jeffa Grubba - Starfield jest "grą ekskluzywną" na Xbox i PC. Mówiąc prościej, wydaje się, że wyciekły nowe materiały z rozgrywki w oczekiwanym sci-fi.
 
Podziel się z nami swoimi przemyśleniami poniżej!
Read more...
 • Similar Content

  • By Gangst3r
   Fan Xbox i użytkownik Twittera NoisePatrick zwrócił na to uwagę na początku tego tygodnia w mediach społecznościowych swoją koncepcją ulepszonego układu osiągnięć Xbox, co doprowadziło nawet do uznania go przez członka zespołu Xbox.
    

    
   Projekt NoisePatrick zawiera osobną kategorię rzadkich osiągnięć, a także nagrodę w stylu PlayStation "Platinum Trophy" za ukończenie każdego osiągnięcia w grze, jak widać na powyższym zdjęciu.
   Popularny członek społeczności Xbox Klobrille pokazał swoje poparcie dla "niektórych świeżych i dodatkowych pomysłów" w odpowiedzi na tweet'a dyrektor zarządzania programem Xbox - Jason Ronald wkroczył do akcji, gdy został zapytany o te zmiany:
    
    
   Nie trzeba dodawać, że koncepcja ta otrzymała wiele pozytywnych komentarzy i wydaje się, że fani Xboxa prawie na pewno chcieliby zobaczyć nowe ulepszenia wprowadzone do systemu osiągnięć. Zobaczmy, czy coś z tego wyjdzie...
    
    
   Co sądzisz o tej koncepcji? Daj nam swoje przemyślenia w komentarzach poniżej.
  • By Gangst3r
   Wcześniej w tym tygodniu Seamus Blackley - twórca i projektant pierwszej konsoli Xbox - zapytał fanów, czy chcieliby zobaczyć klasyczny model (oparty na prototypowym modelu z 2000 roku), który mógłby przesyłać strumieniowo i grać w oryginalne gry.
    
   Zaledwie kilka dni później Blackley kontynuował śledzenie swojego oryginalnego tweeta. Zanim skontaktuje się z obecnym szefem Xbox Philem Spencerem, chce tylko dać wszystkim znać, że jest „zdumiony reakcją”, oraz „podekscytowany” całym tym pomysłem i wierzy, że może to być możliwe do zrealizowania.
    
   Blackley stwierdził dalej, że takie pomysły często mogą być „trudne” do otrzymania zielonego światła, ale często są ryzyka.
   „Hej wszystkim - zanim zdenerwuję Phila - jestem podekscytowany tym pomysłem. Chciałem sprawdzić, czy ludzie nadal są podekscytowani naszym starym projektem. Jestem zdumiony reakcją. Może to jest możliwe. Choć trudne jak te wszystkie rzeczy. Ale czasami jest to warte bólu”.
    
    
    
    
   Chociaż wszystko to może wydawać się mrzonką, Blackley wcześniej odegrał rolę w odrodzeniu oryginalnego pierwszego kontrolera Duke (u nas znanego bardziej pod ksywą Balon).
    
   Czy myślisz, że jest szansa, że klasyczny Xbox powróci w jakiś sposób lub w jakiejś formie na rynek? Sądzisz, że Phil by się na to zgodził? Podziel się swoimi przemyśleniami poniżej.
  • By Gangst3r
   Nowa aplikacja Xbox przyniosła doskonałe dodatki do Androida i iOS, odkąd została wydana pod koniec zeszłego roku, ale brakuje jej również niektórych kluczowych funkcji.
   Teraz Tom Warren z The Verge podkreślił, że nowa aktualizacja jest w toku dla aplikacji, wprowadzając wiele dodatków, takie jak odnowione wrażenia z gry grupowej, ale wciąż brakuje takich osiągnięć i witryny sklepowej.
    
    
    
   Obecnie to wszystko brzmi jak fajne dodatki, np. ulepszenia pełnoekranowe powinny sprawić, że granie w gry będzie jeszcze płynniejsze, ale dziwne jest, że kilka kluczowych elementów nadal brakuje w aplikacji, takich jak systemu Osiągnięć - zaznaczamy, że od jej wypuszczenia na Android i iOS minęło już kilka dobrych miesięcy później.
    
   Największym jak dotąd plusem aplikacji Xbox jest aktualizowanie biblioteki gier oraz dołączenie EA Access - teraz poczekamy na podobny krok z Ubisoft Connect (Uplay).
   W odniesieniu do pozostałych funkcji, o które fani proszą od dłuższego czasu, zapewne pozostanie nam czekanie przez kolejne miesiące.
    
    
   Daj nam znać w komentarzach, co myślisz o nowej aplikacji Xbox.
  • By Gangst3r
   W przeszłości było wiele dyskusji na temat tego, że Microsoft potencjalnie rezygnuje z członkostwa Xbox Live Gold, aby móc cieszyć się darmowymi tytułami na Xbox, a dziś to się wreszcie stało.
   Microsoft dołączył to do wiadomości, że zdecydował się nie podnosić ceny swojego członkostwa Xbox Live Gold - wyjaśniając, w jaki sposób zmieniłby ten moment w „okazję”.
   Jak ujął to w poście Xbox Polska z oficjalnego kanału Twitter, tytuły free-to-play po tej aktualizacji zostaną „odblokowane”. Ta zmiana zostanie wprowadzona w „nadchodzących miesiącach”, więc miej oko na te wiadomości w przyszłości.
   Oznacza to, że nawet jeśli nie subskrybujesz Xbox Live Gold, nadal będziesz mógł grać w takie tytuły jak na przykład Rocket League Online. 
  • By Gangst3r
   Od dawna spekulowano, jak mógłby wyglądać potencjalny handheld Xbox, a twórca TikTok, ImKashama, stworzył własny projekt, który okazał się wielkim hitem na platformie w ciągu ostatnich 24 godzin.
   Jak widać na poniższym filmie, naciśnięcie dużego przycisku Xbox na konsoli „Xbox Series Z” powoduje wyświetlenie dużego ekranu i zestawu elementów sterujących (najwyraźniej przeznaczonych do użytku z grami w chmurze Xbox), w tym panelu dotykowego do łatwego poruszania się po menu.\
    
   https://www.tiktok.com/@imkashama/video/6918755453845425414
    
   To urządzenie oczywiście nie jest prawdziwe, ale mimo to wideo przyciągnęło ogromną uwagę, zapewniając ponad 2 miliony wyświetleń w TikTok  oraz ponad 40 komentarzy po zaledwie 3 dniach od przesłania na platformę.
   I to nie wszystko! ImKashama tworzy również inne makiety wideo związane z Xboksem, ostatnio publikując jeden z innych projektów kontrolerów przenośnych, tym razem w formie bardziej tradycyjnego kontrolera z ekranem pośrodku.
    
    
   Co o tym sądzisz? Czy chciałbyś zobaczyć przenośną konsolę Xbox w podobnej formie? Podziel się z nami swoim zdaniem w komentarzach poniżej.
 • Forum Statistics

  4,874
  Total Topics
  29,134
  Total Posts
 • Who's Online   0 Members, 0 Anonymous, 8 Guests (See full list)

 • Member Statistics

  8,270
  Total Members
  23,331
  Most Online
  martin12
  Newest Member
  martin12
  Joined
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.