Jump to content

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Read more...

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Read more...

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Read more...

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Read more...
 • Popularne artykuły

 • Microsoft zastanawia się nad sprzedażą marki Xbox!


  microsoft-xbox-one1

   

   

   

  Tak to prawda. Microsoft zastanawia się nad sprzedażą całej marki Xbox.

   

  Krążące ostatnio po sieci plotki nie były brane na poważnie, ale po dużym rozgłosie w sieci dziennikarze z dużych serwisów dociekali więcej informacji na te temat i potwierdzenia, czy owa plotka może okazać się realna.

   

   

   

  Niestety prawda okazała się szokująca. Obecny prezes Microsoftu, Satya Nadella, podjął agresywne działania w firmie. Mają one na celu powrót do starych dobrych czasów świetności firmy. Według niego trzeba działać szybko, agresywnie a zarazem skutecznie. Jego działania zaczęły się już z ogłoszeniem o dostępności do najnowszego systemu Microsoft 10 dla wszystkich i to całkowicie za darmo. Ograniczył rynek tabletów z systemem Surface UI, który ostatnimi czasy nie przynosił wielkiego zysku ze sprzedaży oraz usunął Internet Explorera.

   

  Jego marketing skupia się wyłącznie na tym na czym Microsoft zna się najlepiej, czyli na tworzeniu oprogramowania. Jego zdaniem chcąc umocnić stanowisko marki na rynku trzeba odsunąć z firmy słabe elementy i skupić się na tych, na których jest widoczny zysk.

   

  Microsoft już wycofał z produkcji wszystkie urządzenia prócz Xbox'a. Kiedy Xbox 360 był w stanie konkurować z PS3 to Xbox One traci na pozycji w walce z PS4. Być może, że firma największą uwagę skupia na systemie Windows oraz pakiecie Office.

   

  Xbox One został opracowany jako centrum multimedialnej rozrywki oraz konsolę do gier co z racjonalnego punktu widzenia powinno umocnić pozycję rynkową ich sprzętu, jednak na podstawie ubiegłorocznych finansów dział Entertainment & Devices staje się mało opłacalny.

   

   

   

  Sprzedaż całej dywizji Microsoft byłby wielkim szokiem dla konsumentów. Choć sprzedaż marki Xbox wydaje się mało realna ze względu na wysoki koszt licencji.

   

  Wyobraźmy sobie gdyby zaistniała sytuacja, w której znalazłby się jakiś inny podmiot, chcący zaistnieć na rynku promując markę Xbox to czy byłby w stanie wzmocnić jego pozycję i prowadzić równą walkę o byt na rynku z doświadczoną firmą jaką jest m.in Sony?

   

  Moim zdaniem marka Xbox jest tak dobrze rozpoznawalna na rynku, więc jej sprzedaż okazałaby się błędnym krokiem ze strony Microsoftu.


  User Feedback

  Recommended Comments

  Z sieci niestety... Czytałem o tym wcześniej ale uznałem to za zwykłe plotki. Dopiero po wywiadzie dziennikarza z magazynu Focus z ludźmi pracującymi w Microsoft i dociekanie informacji co i za ile zdołał dowieść, że to prawda i firma bierze na poważnie to rozwiązanie.

  Link to comment
  Share on other sites

  Sądzę, że nie ma się czym zbytnio przejmować.
  Wieści dramatyczne, ale nikt nie odsprzeda ani nie zabije marki, w którą włozono tyle kasy.
  Nie bez powodu pierwszy XBOX był tak deficytowy by przetrzeć szlak.
  Zbyt dużo pieniędzy w to włożono i uważam, że odsprzedanie marki nie wchodzi w grę, gdyż nie widzę potentata znającego rynek który mógłby wyłożyć taką kasę.
   
  Nieścisłość: Microsoft chce skupic się na sofcie... dlatego odkupił markę LUMIA od Nokii? Coś tu brzydko śmierdzi...
  Prędzej węszę zakończenie egzystencji marki po zakończeniu życia XO niż odsprzedaż marki w trakcie cyklu życia sprzętu....
   
  I wiecie co? I wcale nie byłoby mi przykro: pierwszy xbox i ps2 to ostatnie konsole z krwii i kości. X360 i PS3 to już nie to samo: zrobiono z tego kombajn który tylko kawy nie parzy. Cyfrowe dystrybucje, nieustannie ewoluujący soft, który częściej umiera podczas aktualizacji aniżeli wnosi coś dobrego.....

  Link to comment
  Share on other sites

  Zgodzę się z tą wypowiedzią. Pierwszym krokiem jaki Microsoft musiałoby się powołać jest odsprzedanie całej dywizji Xbox co w rzeczywistości wydaje się niemożliwe - jaki podmiot bez obawy o ryzyko podejmie się zakupu marki i promowania jej w walce z konkurencją, co przysparza ciągłe koszty... Wydatek w bilionach to na początek zakupu, a gdzie promocja.
   
  Microsoft niech lepiej nie szuka dziury w całym tylko w końcu sięgnie po rozum do głowy i prowadzi politykę pod graczy, a nie pod zarobek... Ponieważ aktualna rywalizacja pokazała, że nie liczą się możliwości, lecz potencjał i komfort z użytkowania.
  PS3 z Blu-Rayem nie wygrało ze zwykłym DVD DL w Xbox 360. PSN nie podołało możliwością i stabilnością droższego Xbox Live, lecz teraz sytuacja się odwraca, a to tylko za sprawą polityki MS, która na starcie zmuszała nas do kupowania sprzętu, z którego faktycznie i tak korzystamy znikomo.
   
  Dla potomnych mowa tutaj o Kinect. Kupiłem go swego czasu za kilka euro dla Forzy licząc na coś więcej, niż tylko wirtualne sterowanie... po kilku godzinach odłożyłem ten gadżet i już od ponad roku z niego nie korzystałem. To oczywiście za sprawą braku oprogramowania wspierającego ten gadżet... Tak więc kupowanie czegoś "z przymusu" co i tak jest nam zbędne do gry to pierwszy krok do porażki w marketingu.

  Link to comment
  Share on other sites


  nie robi to w czym jest dobry, bo nie na wszysktim można się znać idealnie.
  Microsoft zna się na zarabianiu, nie musi robić dobrych produktów, lecz dobrą sprzedaż tych produktów. Masz przykład Windowsa, który sprzedaje się świetnie od wielu lat mimo że nie jest dobry.
   

  I wiecie co? I wcale nie byłoby mi przykro: pierwszy xbox i ps2 to ostatnie konsole z krwii i kości. X360 i PS3 to już nie to samo: zrobiono z tego kombajn który tylko kawy nie parzy. Cyfrowe dystrybucje, nieustannie ewoluujący soft, który częściej umiera podczas aktualizacji aniżeli wnosi coś dobrego.....
  Niestety to prawda, na tamtych konsolach się poprostu grało. Xbox Live w zasadzie można było pominąć, tym samym i dodatki DLC, które były wtedy dodatkiem. Multimedialność Xboksa 360 ogranicza się właściwie do serwisów streamingowych. Goła konsola w zasadzie nie oferuje większych możliwości multimedialnych. Zje ją najgorszy PC z KODI/XBMC czy nawet stary Xbox z wyjątkiem HD. Choć mnie w Xbox 360 wnerwia że mam dashboard w dwóch językach xd, długi czas uruchamiania się. Z 360 MS trochę nawalił.
  Link to comment
  Share on other sites

  zawsze tak jest z konsolami że nie kupuje się systemu do grania tylko technologię. Dobrym przykładem jest tu PS2, które było tanim, dobrej klasy odtwarzaczem DVD. PC'towcem nie jestem, ale moim zdaniem upychaniem technologi twórcy chcą"zapchać" tą dziurę braków i nie domówień. Kolejny przykład. W PS1 memory stick nie był fajnym bajerem tylko próbą zamaskowania niedoróbek technologicznych, bo HDD w tamtych czasach było piekielnie drogie, duże i by nie potrzebnie podnosiło cenę konsoli. Amen :D

  Link to comment
  Share on other sites

  Miejmy nadzieję, że nie sprzedadzą marki, szkoda by było, żeby legendardny xbox był od kogoś innego, albo żeby z czasem całkiem zniknął z rynku. Kto mógłby walczyć z Sony jak nie wielki Microsoft ? :) No chyba, że Apple hahahaha :)

  Link to comment
  Share on other sites


  Join the conversation

  You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

  Guest
  Add a comment...

  ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

    Only 75 emoji are allowed.

  ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

  ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

  ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  Loading...

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.