Twórcy Spider-Man ujawnili nieodkryty przez graczy sekret

Wydany we wrześniu ubiegłego roku Spider-Man zawiera wiele odniesień (tak zwanych easter-eggów) do komiksów Marvela oraz innych produktów popkultury i zjawisk. Okazuje się jednak, że jeden umknął uwadze graczom.

Starszy programista silnika w Insomniac Games – Elan Ruskin – ujawnił na Twitterze sekret, który do tej pory nie został zauważony przez miłośników gry. Związany jest z ortodoksyjnymi Żydami, ubranymi zazwyczaj w czarne garnitury, chałaty i jarmułki lub kapelusze.

Jegomości można spotkać przemierzając ulice i dachy budynków wirtualnego Nowego Jorku. Wyjątkiem jest – jak twierdzi deweloper – sobota czasu rzeczywistego: wówczas nagle znikają z miasta.

Nieobecność ortodoksyjnych Żydów spowodowana jest szabatem, czyli świętem obchodzonym właśnie w szósty dzień tygodnia (ostatni według kalendarza żydowskiego). Wówczas czczą Boga i odpoczywają – nie wychodzą z domu, a nawet nie przygotowują jedzenia.

Każdy może sprawdzić nietypowy easter-egg własnoręcznie: dzisiaj sobota, co oznacza, że panowie w jarmułkach powinni pozostać w swoich mieszkaniach. Warto zaznaczyć, że gra aktywuje skrypt, opierając się na ustawieniach czasu konsoli PS4.

Zobacz: Spider-Man (PS4) – Poradnik, Solucja

„Dla wielu Marvel’s Spider-Man będzie tym, czym Arkham Asylum było dla fanów Batmana. To świetna przygoda i wspaniały początek nowej serii” – napisaliśmy w naszej recenzji tytułu.

Źródło: Kotaku

Odwiedź oryginalną stroną artykułu

Autor: XboxArcade