Wideo z anulowanego Elder Scrolls Travels: Oblivion na PSP

W internecie pojawiły się trzy filmy z anulowanej gry The Elder Scrolls Travels: Oblivion, która powstawała z myślą o przenośnej konsoli PSP.

01

Tytuł, nad którym pracowali deweloperzy ze studia Climax, miał być powiązany z The Elder Scrolls 4: Oblivion i ukazać się wiosną 2007 roku. Ostatecznie projekt skasowano.

Pierwsze z udostępnionych nagrań pochodzi z wersji datowanej na czerwiec 2006 roku, drugie pokazuje zaś jak produkcja wyglądała kilka miesięcy później – w styczniu 2007 r.

Trzeci materiał opatrzony jest komentarzem, który opisuje pokrótce historię tytułu oraz to, co widzimy w filmie.

Pod względem mechanizmów rozgrywki, gra przypominała główne części serii The Elder Scrolls. Główny bohater korzystał z broni białej i magii, a wydarzenia ukazano w widoku z pierwszej osoby.

Z informacji, które w 2009 roku uzyskał serwis Unseen64, wynika, że ze względu na ograniczenia sprzętowe PSP, zabawa miała być w dużo większym stopniu liniowa niż w przypadku odsłon cyklu z PC i konsol.

W produkcji znalazłaby się służąca graczom za bazę wypadową lokacja, z której można byłoby udać się do innych obszarów.

We wspomnianym miejscu moglibyśmy dokonać też zakupów u handlarzy, spotkać postacie niezależne czy podjąć się realizacji konkretnych zadań.

Odwiedź oryginalną stroną artykułu

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także świetnymi pozycjami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz dopracowana grywalność, bez której najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach zajmuje się projektowaniem grafik komputerowych.