Wpadka – Microsoft przeprasza graczy za prezentację Wiedźmina 3 na PC zamiast Xbox One

wiedzmin_dziki_gon_microsoft_przeprasza_xa

Microsoft ostatnio zaliczył poważną wpadkę. Mowa tutaj o głośnym tytule jakim jest Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Na swoim kanale Youtube Microsoft zaprezentował filmik wstępnie przedstawiający sekcję otwarcia gry. Chwilę później po tym jak filmik został udostępniony w sieci serwis Kotaku dostrzegł, że był on uruchomiony w 60 FPS, co jest sprzeczne z tym co powiedział deweloper CD Projekt Red, że wersje konsolowe otrzymają grę w 30 fps’ach a nie 60 fps.

Po skontaktowaniu się z deweloperem okazało się, że przedstawiony filmik został uruchomiony na PC a nie konsoli. Co oczywiście potwierdził CD Projekt Red a następnie sam Microsoft, który w późniejszym czasie dodał komentarz o tym, że wersja dostarczona przez dewelopera pochodzi z wersji na PC i nie może być odbiciem gry dostępnej na Xbox One.

 

Na koniec tego całego zamieszania Microsoft dodał informacje z przeprosinami, którą możecie przeczytać poniżej (postanowiłem zachować ją w wersji oryginalnej):

“This was in no way intended to misrepresent the title on Xbox One. We have updated the description of the asset to make clear the source and platform of this footage. We apologize for any confusion and look forward to the game arriving on both Xbox One and PC on May 19, 2015.”

Nie koniec dodam sprawcę całego zamieszania:

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także świetnymi pozycjami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz dopracowana grywalność, bez której najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach zajmuje się projektowaniem grafik komputerowych.