Xbox One będzie kompatybilny wstecz z grami na oryginalnego Xbox’a

xbox_backward_compatibility_Xa

Microsoft aktualnie walczy z kompatybilnością wsteczną z poprzednią generacją konsoli ciągle dodając do ich listy kolejne gry z bogatej biblioteki Xbox 360, a już się mówi o wsparciu dla emulacji gier z pierwszego Xbox’a.

Informacja o wstecznej kompatybilności wywołała niemałe zamieszanie wśród posiadaczy konsol Xbox One, którzy nie będą musieli już posiadać trzymać dwóch konsol obok siebie, aby móc pograć w gry niedostępne na najnowszej konsoli Xbox, takie jak Halo 3, seria Mass Effect czy Borderlands (dla przypomnienia Microsoft wraz z debiutem Xbox One oficjalnie zaprzeczał o możliwości pojawienia się takiej funkcji).

 

Oczywiście aktualny status listy gier objętych programem wstecznej kompatybilności nie zachwyca, a pomimo tego Phil Spencer już nieoficjalnie chwali się na swoim Twitterze o poszerzeniu tej funkcjonalności do możliwości uruchomienia gier z pierwszego Xbox’a. Jak wiadomo Xbox One jest zbudowany na zupełnie nowej architekturze, więc w grę wchodzi tylko emulacja, a z tym to różnie bywa.

Dlatego więc nie ma co się cieszyć. Na więcej informacji musimy poczekać do momentu oficjalnego głosu od Microsoft.

 

A wy co myślicie o wsparciu dla gier z oryginalnego Xbox’a?

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także świetnymi pozycjami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz dopracowana grywalność, bez której najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach zajmuje się projektowaniem grafik komputerowych.

  • a_team napisał: 19:35

    byłóby fajnie, gdyby można było odpalać gierki z X1 dla tych, którzy nie posiadają konsol wcześniejszych generacji 🙂