Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Piec do reballingu BGA / SMD


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

szperam do rozmaitych stronach i szukam odpowiedzi jaki dokładnie - i za jaką kwotę - powinien być sprzęt do
wygrzewania np. płyt głównych (zimne luty i innego rodzaju doraźna pomoc...), oraz bardziej profesjonalnych napraw czyli stawiania przykładowego GPU na nowych kulach, czy zdejmowaniu rozmaitych SMD.


Generalnie rzecz biorąc ceny maszyn z głowicą IR do reballu plasują się w granicach około 20tysięcy za coś znośnego..
z tym że SAME piece do wygrzewania to koszt poniżej 10ciu tysięcy.
na początku chciałbym się skupić na tym by móc pod mienić jakiś układ na płycie, czy zmienić marne złącze ładowania  w telefonie... 
hotairy są dla mnie niewystarczające!!!  - niemniej jednak z momentem opanowania tego pewnie zamierzałbym stawiać na kulach procesory i tutaj moje pytanie do Was:

Czyyy....opłaca się inwestować w IRa z piecem do reballingu, czy w sam piec - załóżmy że jestem kompletnym nowicjuszem, jednak wiem na czym to wszystko polega, z tym że nie mam zbyt wielkiego doświadczenia i metodą -zapewne- 100prób zamierzam NAUCZYĆ się tej sztuki.


*mam też możliwość wypożyczenia takiej maszyny 2w1, ale na kiepskich warunkach... lub kupna samego pieca - stąd własnie moje pytanie. 
generalnie rozglądam się za czymś takim:

Infrared_Ic_Heater_T_962a.JPG

 

ważne:

- byłaby to moja inwestycja oraz pomysł na ułatwienie życia osobom pracującym w firmie (serwisie) - nie szukam preheatera do grzania laptopów w domowym zaciszu :E

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie widzę, że masz konkretny pomysł. Wiesz, to może wypalić, wszystko może wypalić jeśli masz jaja i chęci do działania zamienisz na działanie :D Moja rada to do tych pierwszych stu prób wziąć jakąś starą elektronikę, stare płyty główne, gdzieś pewnie jest skup, odkupić od nich i na nich zacząć zabawę: ja zaczynałem przygodę z lutowaniem na zepsutych chińskich padach do pierwszego Xboxa na zasadzie "rozwalę to nie będzie mi szkoda naprawię to pogram dłużej". Ale, do

by móc pod mienić jakiś układ na płycie, czy zmienić marne złącze ładowania w telefonie...

DOCELOWO te pierdoły wykonasz nawet na prostej lutownicy, a hotair to już będzie wystarczający... ale jak mówisz, stawianie potem procesorów na kulach etc to wtedy rzeczywiście piec będzie potrzebny

 

Moja rada bo nie wiem czy i jak dobrze potrafisz obsługiwać lutownicę... praca od podstaw. Kup stację lutowniczą z hotairem, naturalnie lutownica z cienkim grotem i pobaw się... jakieś stare telefony, gniazda od mobo w lapku, routery, zasilacze.. cokolwiek zepsutego a co może ci służyć do zdobywania praktyki. Bo jednak trzeba wiedzieć jak lut się zachowuje :) - ale tak jak mówię, nie wiem ile masz doświadczenia, więc jeśli masz to olej ten akapit :D

 

Oczywiście to tylko moja rada, a dokładniej co ja bym zrobił, gdybym chciał się zacząć w to bawić. Generalnie popieram ideę i chęć nauki czegoś, więc czemu by nie? Ale inwestując taką kasę musisz mieć pewność że inwestycja się zwróci, więc to dodatkowa presja dla ciebie, żeby spiąć poślady i się nauczyć... co może wpłynąć pozytywnie :D

Jeśli Ci pomogłem, daj punkt reputacji :) To nic nie kosztuje a ja będę zadowolony :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę w ten sposób :P :
dysponuję hotairem i dobrą grotówką, a nawet gazówką... a raczej posiada je już firma.
chcemy ułatwić sobie nieco życie przy różnych naprawach (komputery, tablety, telefony), dlatego też rozważam, preheater -dobry preheater LUB cały zestaw czyli piec i głowica IR - tutaj koszta są dużo wyższe.

rozważam więc możliwość zakupu jedynie pieca - który nie daje mi możliwości wygrzania np.  JEDNEGO układu, a zmusza do podgrzewania np. całej płyty głównej.
nie ukrywam że mając taką maszynę, pewnie uczyłbym się zdejmowania GPU i tym podbnych i jestem pewien że po 100próbach zrobię to perfekcyjnie i położe od nowa... nie wiem jednak na ile jest to sensowne gdy nie posiadam głowicy IR przeznaczonej do tej właśnie operacji...czy sam piec pozwoli mi na (trudniejsze ale perfekcyjne) stawianie układów na nowych kulach.


dodam jeszcze  że wymiana głupiego złącza m.usb w telefonie z użyciem hotaira jest okej... ale nic wi ęcej, to randomowe grzanie punku na płycie głownej które jest moim zdaniem po prostu niewygodne, przypuszczam że byłoby wszystkim prościej podgrzać np. całe mobo i dopiero brac sie za podnoszenie takiego zlacza.

co o tym sadzicie ?  

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.