Jump to content

Easter Egg odnaleziony w pierwszej konsoli Xbox po 20 latach!

Oto ciekawa historia na środowe popołudnie, w której ujawniono ciekawy Easter Egg z systemu operacyjnego na pierwszej konsoli Xbox - dodam, że został odkryty dopiero po 20 latach.
Wiadomość pochodzi od Kotaku, któremu podobno przekazano informacje z anonimowego źródła. Jest podobny do znanego wcześniej Easter Egga, który po uruchomieniu odsłoni listę twórców omawianej konsoli. Jednak ten konkretny wyświetla ukryty ekran, zawierający listę zespołu odpowiedzialnego za system (dashboard) Xbox'a.
Więc pewnie zapytacie jak to zrobić? Na szczęście Kotaku podał listę potrzebnych instrukcji i szczerze mówiąc, nie jest niespodzianką, że do tej pory nigdy tego nie znaleziono:
1. Przejdź do „Muzyki” i włóż płytę audio CD. (Krótki album zajmie mniej czasu podczas wczytywania.)
2. Na ekranie Audio CD ponownie wybierz „Kopiuj”, „Kopiuj”, a następnie „Nowa ścieżka dźwiękowa”.
3. Usuń domyślny tytuł ścieżki dźwiękowej i zastąp go (bez cudzysłowów) „Timmyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy!” (Tu litera „y” pojawia 26 razy. Nie trzeba liczyć; wystarczy wypełnić całe pole i zastąpić ostatnią literę znakiem interpunkcyjnym „!”.)
4. Usiądź wygodnie. Ciesz się dźwiękami dysku twardego kopiującego nośnik z napędu optycznego.
5. Po zakończeniu zgrywania wróć do menu głównego.
6. Wybierz „Ustawienia”, a następnie „Informacje o systemie”.
7. „Powinieneś teraz zobaczyć nowy ekran z listą członków „Zespołu dashboardu konsoli Xbox”.
 
 
Po wykonaniu powyższych instrukcji przywitają Cię napisy końcowe zespołu odpowiedzialnego za stworzenie systemu operacyjnego konsoli Xbox: Victor Blanco, Sakphong Chanbai, Bradford Christian i Jim Helm. Całkiem fajnie, co?
 
Więc sami widzicie, że nie jest to takie proste - prawda? Autor ciekawego odkrycia poinformował Kotaku, że nie wierzy, że ktokolwiek kiedykolwiek go znajdzie, i doskonale zdawał sobie sprawę, że strony uwielbiają informować o takich informacjach jak ta. Poza tym wszyscy na liście zespołu nie pracują już dla firmy Microsoft.
 
„Postanowiłem podzielić się teraz, ponieważ minęło 20 lat i pomyślałem, że byłoby fajnie, gdyby ludzie wiedzieli, że to naprawdę istnieje. Wiem, że wiele witryn lubi śledzić tego typu rzeczy, a wszystkie osoby na tej liście nie pracują już dla Microsoftu. Pomyślałem też, że jeśli nie zrobię tego teraz, to może się to nigdy nie wydarzyć. Minęło tyle czasu, że nawet nie pamiętałem gdzie to dokładnie było! Musiałem podłączyć konsolę Xbox i wypróbować kilka rzeczy, aby się upewnić.”
 
Nawet po tym dziwnym, ale interesującym Easter Eggu, wciąż wydaje się, że nie można go znaleźć. Wcześniej twórca oryginalnej konsoli Xbox, Seamus Blackley, zasugerował, że Easter Egg dostępny jest również w procesie uruchamiania konsoli. Jeśli tak jest, to ten sekret wciąż czeka na odnalezienie.
 
Czy masz oryginalną konsolę Xbox, na której możesz przetestować tę sztuczkę? Daj nam znać w komentarzach poniżej.
Read more...

Prototyp gry Gears of War 3 na PS3 wyciekł do sieci

W maju zeszłego roku w sieci pojawił się wyciek materiału filmowego Gears of War 3 działającego na zestawie deweloperskim PlayStation 3. W tamtym czasie firma Epic Games zauważyła, że była używana w Unreal Engine 3 do wewnętrznych testów i nigdy nie była „rzeczywistą pracą produktu”.
Teraz ta sama wersja prototypowa (z dnia 19 maja 2011 r.) została przesłana do Internetu. Haczyk polega na tym, że będziesz potrzebować wersję debugowaną konsoli PlayStation 3, aby w nią zagrać. Przeciek najwyraźniej zdecydował się wydać tę kompilację z okazji nieoficjalnej 10. rocznicy wersji na PS3.
 
 
Jak wcześniej wspomniano, kompilacja z powyższego filmu jest prawie grywalna od początku do końca, chociaż niektóre poziomy nie działają poprawnie z powodu problemów ze skryptami i punktami kontrolnymi. Próbuje również odczytać pamięć, tak jakby działała na konsoli Xbox 360.
 
Ten najnowszy wyciek online jest kontynuacją anulowanego remastera GoldenEye 007 firmy Rare, który pojawił się online na początku tego roku.
Read more...

Final Fantasy VII Remake Intergrade z mnóstwem wspaniałych zrzutów ekranu na PS5 i oszałamiającą grafiką?

[GDI] Phantasy Star Online Ver. 2 (US)[2S 51193].7zFinal Fantasy VII Remake Intergrade z pewnością pasuje do tych nowych zrzutów ekranu z PlayStation 5, podobnie jak wspaniała grafika na początku tego artykułu. Wydanie Final Fantasy VII Remake na PS4 oczywiście na początku wyglądało świetnie (w każdym razie przez większość czasu), ale Intergrade jest ustawiony na wyższą pozycję. Co więcej, nowy tryb wydajności pozwoli uruchomić całość z prędkością 60 klatek na sekundę.
Intergrade ma ukazać się jeszcze 10 czerwca, więc jest tuż za rogiem. To darmowa aktualizacja, jeśli masz już Remake na PS4 — ale nie obejmuje wersji, która była częścią PlayStation Plus kilka miesięcy temu.
Tymczasem INTERmission to dodatkowa fabuła, w której występuje Yuffie, i zawiera nowe zakupy Intergrade. Jeśli jednak dokonujesz aktualizacji z PS4, musisz osobno ją kupić - k*^%% m*^ - PRZERWA. Jezu! Niestety taka polityka... 
 
Poniżej mała galeria wprost z konsoli Playstation 5 ;)

 
Czy w przyszłym miesiącu zagracie w Intergrade? Czy po raz pierwszy zanurzysz się w Final Fantasy VII Remake? Obróć swój miecz w sekcji komentarzy poniżej.
Read more...

Podobno Starfield Bethesdy będzie dostępny wyłącznie na Xbox i na PC

Choć niektórym może się to wydawać powszechną wiedzą, najwyraźniej nie wszyscy wiedzą, że nadchodzący Starfield Bethesdy prawie na pewno będzie dostępny wyłącznie na Xbox Series X | S, PC i Game Pass.
W rezultacie dobrze znany insider Jeff Grubb dał jasno i wyraźnie do zrozumienia, że Starfield jest „wyłącznie” produkcją na Xbox i PC.
 

Jeśli jeszcze tego nie wiecie, na początku tego roku, w marcu, szef Xbox, Phil Spencer, postawił sprawę jasno, niedługo po przejęciu Bethesdy, mówiąc, że ekskluzywne gry pojawią się na platformach, „gdzie istnieje Game Pass”.
Podczas gdy oczywiste zobowiązania umowne (GhostWire: Tokyo i Deathloop) zostaną spełnione w przypadku PlayStation, a społeczności gier Bethesda na innych platformach będą nadal obsługiwane, przyszłe wydania będą zatem dostępne wyłącznie na platformach, na których dostępna jest Game Pass – czyli Xbox i PC (obecnie).
Więc proszę bardzo, słyszałeś to od samego człowieka, Jeffa Grubba - Starfield jest "grą ekskluzywną" na Xbox i PC. Mówiąc prościej, wydaje się, że wyciekły nowe materiały z rozgrywki w oczekiwanym sci-fi.
 
Podziel się z nami swoimi przemyśleniami poniżej!
Read more...
 • Popularne artykuły

 • PS Plus

  Co miesięczne zestawienie darmowych gier w pakiecie Playstation Plus

  16 posts in this category

  1. PS Plus maj 2021

   Ujawniono gry PlayStation Plus z maja 2021 roku. Jak zwykle subskrybenci uzyskują dostęp do jednego tytułu na PS5 i dwóch gier na PS4.
    
   Na PS5 mamy chaotyczną symulację niszczenia samochodów Wreckfest. To jest wersja gry na PS5, która została pierwotnie wydana na PS4 w 2019 roku. Warto zauważyć, że będziesz mógł pobrać wersję tej gry na PS5 tylko w ramach subskrypcji PS Plus. Niemniej jednak aktualizacje powinny mieć ogromny wpływ na wrażenia.
   Wreckfest  
   Następnie na PS4 jest bombastyczna strzelanka pierwszoosobowa Battlefield V (która wyróżnia się w trybie dla wielu graczy) oraz gra przetrwania w otwartym świecie Stranded Deep.
   Battlefield V (PS4) Stranded Deep (PS4)  
   Tak więc, trzy bardzo różne gry składają się na majową ofertę PS Plus. Wszystkie będą dostępne do pobrania od 4 maja.
    
    
   Czy jesteś zadowolony ze składu? Zacznij palić gumę w sekcji komentarzy poniżej.

   0 comments
   52 views
  2. PS Plus - Kwiecień 2021

   Kwietniowy zestaw darmowych gier PlayStation Plus został oficjalnie ogłoszony. Wiedzieliśmy już, że Oddworld: Soulstorm będzie na liście na PS5, ale na co jeszcze mogą czekać subskrybenci?
   Cóż, na PS4 mamy dość zaskakujący motyw zombie. Days Gone, otwarta przygoda Sony Bend, jest do zdobycia wraz z solidną survivalową strzelanką kooperacyjną Zombie Army 4: Dead War. Dwie bardzo dobre gry, ale bez wątpienia będzie trochę sporu z powodu włączenia Days Gone, które jest już jedną z gier z kolekcji PS Plus na PS5.
    
   Lista kwietniowa Plusa wygląda następująco:
   Days Gone - PS4, PS5
   Zombie Army 4: Dead War - PS4, PS5
   Oddworld: Soulstorm - PS5
    
   Wszystkie trzy tytuły będą dostępne do pobrania od 6 kwietnia 2021 r. Co sądzisz o kwietniowych grach PS Plus? Celuj w głowę w sekcji komentarzy poniżej.

   0 comments
   103 views
  3. PS Plus - Marzec 2021

   Sony potwierdziło gry PS Plus dla PS5, PS4 na marzec 2021 roku. W zestawieniu nieoczekiwanie znajdziemy jeden z ostatnich wielkich hitów poprzedniego roku, czyli Final Fantasy VII Remake, obok niej otrzymay również Maquette, Farpoint i Remnant: From the Ashes. Pomimo dostępności całkowicie za darmo jedna z tych gier będzie wymagać opłaty za możliwość uruchomienia jej na PS5. Mowa oczywiście o Final Fantasy VII Remake dostępnym w marcowym PS Plus, ponieważ do uaktualnienia do PS5 Final Fantasy VII Remake będzie wymagany zakup tej wersji dla konsoli nowej generacji.
    
   Wszystkie gry będą dostępne od 2 marca.

   0 comments
   86 views
  4. PS Plus - Luty 2021

   Gry PlayStation Plus z listopada 2020 roku zostały oficjalnie ogłoszone.
   Jak zawsze, subskrybenci mogą spodziewać się dwóch tytułów na PlayStation 4, z których oba będą również dostępne na PlayStation 5. Na listopadowy duet składa się:
    
   Concrete Genie (PS4) Control: Ultimate Edition (PS4, PS5)  
   Obie będą dostępne do pobrania i gry od  2 listopada.
    
    
   W ofercie na luty darmową grą dla Playstation 5 będzie Destruction AllStars.
    
   Destrcution Allstars (PS5)  
    
   Jak podoba wam się lista gier na listopad zaoferowanych przez Sony? Dajcie nam znać w komentarzach poniżej.

   0 comments
   249 views
  5. PS Plus - Styczeń 2021

   Styczniowa oferta przygotowana na nowy rok niesie ze sobą świetne i grywalne tytuły AAA, w tym jeden z nich dostępny na najnowszej konsoli Sony jest remasterem z PS4.
    
   W tym miesiącu od 5 stycznia możecie pobrać 3 następujące gry:
   1. Maneater - PS5
   2. Greedfall - PS4
   3. Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition - PS4
    
    
   Łączna kwota wszystkich oferowanych gier w styczniowym pakiecie Plusa wynosi 627 PLN! Dlatego warto nie przegapić takiej okazji, zwłaszcza kiedy z wymienionymi tytułami mamy po raz pierwszy styczność.

   0 comments
   136 views
  6. Członkowie PS Plus otrzymali w 2020 roku gry na PS5 i PS4 o wartości prawie 3 000 PLN!

   Może niekoniecznie spodoba ci się każda pozycja z oferty bezpłatnych gier dla subskrybentów usługi PlayStation Plus, ale nie ma wątpliwości, że oferuje ona swoją drogą pewną oszczędność. Oprócz usług związanych z rozgrywką online, przechowywania danych w chmurze i ekskluzywnych rabatów, subskrypcja daje dostęp do dziesiątek gier każdego roku, a rok 2020 nie był rokiem innym. W rzeczywistości koniec tego roku przyniósł nam nawet kilka gier na debiutującej na rynku konsoli PS5. Właśnie to te gry tworzą ogromną wartość konta PS Plus - do tego stopnia, że możesz aż wielokrotnie odzyskać pieniądze wydane na subskrypcję.
    
   Jaka jest więc całkowita wartość gier PS Plus 2020? Według przeprowadzonych badań oraz obliczeń wychodzi na to, że członkowie Plusa otrzymali w tym roku 2 982,40 PLN w formie cyfrowych dystrybucji gier. W przypadku rocznej subskrypcji w wysokości 180 PLN otrzymujesz niespełna 3000 PLN na gry. Ta suma jest i tak niższa, niż w zeszłym roku, która była bliższa wartości 3 400 PLN, ale nadal jest to znaczna oszczędność.
   Niektóre z najważniejszych wydarzeń z tegorocznej oferty PS Plus to Uncharted 4: A Thief's End, BioShock: The Collection, Shadow of the Colossus i oczywiście Fall Guys, Bugsnax i w przyszłym miesiącu Worms Rumble to także pierwsze kilka gier na PS5 Plus.
    
   Na uwagę zasługuje również kolekcja PS Plus. Ta korzyść tylko dla PS5 zapewnia członkom dostęp do dodatkowych 20 gier na PS4 kompatybilnych wstecz. Jeśli zsumujesz wartość tych tytułów, członkowie Plus na PS5 zaoszczędzą ok 1 800 PLN!
    
    
    
   Jakie były twoje ulubione gry Plus w 2020 roku? Powiedz nam, co myślisz dzieląc się swoją wypowiedzią w komentarzach poniżej.

   0 comments
   317 views
  7. PS Plus - Grudzień 2020

   Ogłoszono darmowe gry PS Plus z grudnia 2020 roku. Podobnie jak miało to miejsce od premiery PlayStation 5 na początku miesiąca, do zdobycia są trzy tytuły - z których jeden jest dostępny na nowej konsoli Sony.
    
   Darmową grą na PS5 będzie Worms Rumble - najnowsza odsłona trwającej już przeszło 20 lat serii, w którą również będzie można grać również na PS4. W międzyczasie na PS4 subskrybenci otrzymają grę z otwartym światem - Just Cause 4 oraz strzelankę Rocket Arena. Wszystkie trzy tytuły będą dostępne do pobrania od wtorku 1 grudnia.
    
    
   Co sądzicie grudniowej ofercie Plusa przygotowanej przez Sony? Jak podoba wam się darmowa gra na PS5 dostępna od grudnia? Dajcie znać w komentarzach poniżej.

   0 comments
   336 views
  8. PS Plus - Listopad 2020

   Gry PlayStation Plus z listopada 2020 roku zostały oficjalnie ogłoszone.
   Jak zawsze, subskrybenci mogą spodziewać się dwóch tytułów na PlayStation 4, z których oba będą również dostępne na PlayStation 5. Na listopadowy duet składa się:
    
   Middle-earth™: Shadow of War™ (PS4) Hollow Knight (PS4)  
   Dwie wysoko oceniane, ale bardzo różniące się od siebie gry. Obie będą dostępne do pobrania i gry od  2 listopada.
    
    
   Dodatkowo w ofercie pojawi się również pierwsza darmowa gra dla Playstation 5. Będzie nią dziwny i zarazem wspaniały Bugsnax. Gra będzie dostępna do pobrania wyłącznie na nowej generacji w dniu jej premiery. Warto jednak zaznaczyć, że gra pomimo, iż jest również dostępna na PS4 to w ofercie Plusa można ją nabyć wyłącznie na Playstation 5.
    
   Bugsnax (PS5)  
    
   Jak podoba wam się lista gier na listopad zaoferowanych przez Sony? Dajcie nam znać w komentarzach poniżej.

   0 comments
   461 views
  9. PS Plus - październik 2020

   Gry PS Plus z października 2020 zostały potwierdzone. Jak zawsze, subskrybenci otrzymują dwa tytuły na PS4. Tym razem chodzi o Need for Speed Payback i Vampyr. Miejmy nadzieję, że ten ostatni wprawi Cię w nastrój na Halloween.
    
    
   Obie gry będą dostępne do pobrania od przyszłego tygodnia, od 6 października.
   Co sądzisz o październikowej ofercie PlayStation Plus? Przekaż nam swoje przemyślenia, dobre lub złe, w sekcji komentarzy poniżej.

   0 comments
   195 views
  10. PS Plus - wrzesień 2020

   Jakie gry pojawią się we wrześniowym PS Plus? Już znamy odpowiedź na to pytanie, ponieważ sony udostępniło informacje o na darmowych tytułach na ten miesiąc.
    
   W tym miesiącu otrzymamy jedynie dwie gry na PS4, a będą nimi:
   PlayerUnknown's Battlegrounds
    
    
    
   Street Fighter V
    
    
   Wrześniowa oferta od Sony nie powala, ale możliwe, że kolejny duży krok zostanie postawiony podczas premiery nadchodzącego systemu Playstation 5. A wy co sądzicie o wrześniowej ofercie PS Plus? Dajcie znać w komentarzach.

   0 comments
   159 views
  11. PS Plus - Sierpień 2020

   Sierpniowa lista gier na Playstation Plus. W tym miesiącu będą dostępna. W tym miesiącu pojawią się tylko dwie gry na PS4.
    
   Od 28 lipca dostępna jest pierwsza pozycja, natomiast druga jak zwykle będzie dostępna od 4 sierpnia. Po zakończeniu oferty z poprzedniego miesiąca, która wygasa 3 sierpnia.
   Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered Fall Guys: Ultimate Knockout    
    
    

   0 comments
   192 views
  12. PS Plus - Lipiec 2020

   Sony ujawniło gry na nadchodzący miesiąc. Z okazji 10-lecia usługi możliwe, że wielu spodziewało się specjalnych gier na ten miesiąc. Niestety okazało się, że otrzymaliśmy tylko 3 gry nie są to wyselekcjonowane gry, ale jak zawsze darmowe
    
    
   W tym miesiącu pobrać można swoje konto w dniach 7 lipca do 3 sierpnia następujące tytuły:
   Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii NBA 2K20 Erica  
    
   O ile pierwsze dwie pozycje raczej nikomu nie trzeba przedstawiać to ostatnia, czyli Erica jest grą interaktywną, w której za pomocą telefonu i aplikacji pomagamy głównej bohaterce pokonywać napotykane przeszkody.

   0 comments
   552 views
  13. Lipcowy PS Plus może być gorący - Sony w tym miesiącu obchodzi 10. rocznicę abonamentu

   Już niebawem Sony zaprezentuje swoją lipcową ofertę gier w ofercie Playstation Plus. Aktualnie nie znamy żadnych z możliwych propozycji, lecz faktem jest, że pierwsze ujawnienie nastąpi jak zwykle w pierwszy dzień nowego miesiąca, czyli w środę, a dopiero od 7. lipca możliwość pobierania.
    
   Oferta w lipcu może być jedną z lepszych jaką może zaoferować, ponieważ w przyszłym tygodniu wypada 10. rocznica usługi Playstation Plus (29. czerwca). Zatem jeśli Sony będzie chciało uczcić tą chwilę możliwe, że ten miesiąc może okazać się wyjątkowym dla posiadaczy płatnej subskrypcji. Już teraz spekuluje się o takich grach jak Horizon Zero Dawn czy Crach Bandicoot n. sane Trilogy
    
    
   Z uwagi na mocno skrywane informacje na temat PS5 nie liczyłbym w tym przypadku na większy wyciek informacji, niż w dniu poprzedzającym oficjalne ogłoszenie.

   0 comments
   205 views
  14. PS4 pozwala głosować na kolejną grę dostępną w PS Plus

   Sony po raz kolejny zaskakuje swoich konsumentów. Tym razem dodając nową opcję w usłudze Playstation Network o nazwie "Vote to Play".

   Usługa ma na celu umożliwienie graczom wziąć udział w głosowaniu na grę, którą będą chcieli otrzymać w kolejnym pakiecie gier dla posiadaczy kont PS+.   Jak widać na zdjęciu poniżej zasada jest prosta, na dany czas pojawiają się 3 pozycje, ta która otrzyma największą ilość głosów pojawi się kolejnym miesiącu pakietu gier Plusa. Pozostałe dwie znajdą się na liście gier z obniżoną ceną.

   Filmik prezentujący nową funkcję można znaleźć w zakładce Co nowego w dashboardzie PS4.

    

    

    

   2 comments
   162 views
  15. Dishonored będzie kolejną darmową grą na PS Plus

   Dishonored, wspaniała skradanka będzie kolejną darmową grą dla posiadaczy konta Plus w PSN. Gra będzie dostępna w ofercie kwietniowej.
    
   Sony przyznaje się do przedwczesnego wycieku informacji o udostępnieniu gry w kwietniowej ofercie Plusa. Wiadomość ta miała pojawić się wraz z premierą nowego dodatku do gry Sony Instant Collection.
    
   Gra będzie dostępna na konsolę PS3.

   0 comments
   201 views
  16. Po drobnym opóźnieniu znamy listę gier na PS Plus

   Sony miało lekkie potknięcie w tym miesiącu z przedstawieniem gier dla użytkowników PS Plusa. Na informację o pozycjach jakie dostaną gracze w marcu tego roku musieli czekać, aż 3 dni. Pomimo wszelkich tłumaczeń ze strony Sony z awarią systemu i podaniem tej listy na ich oficjalnym blogu.
    
   W dniu dzisiejszym gracze w końcu mogli poznać pełną listę gier dostępnych na ich konsole. Lista gier wygląda obiecująco, choć w prawdzie najnowsza konsola Sony nie ma czym się szczególnym pochwalić prócz świetnie odświeżonego Oddworld: New ‚n’ Tasty, to nie można tego powiedzieć o PS3, na którym otrzymaliśmy Sherlock'a Holmes'a.
    
   Poniżej lista gier:
    
   PlayStation 4:


   Oddworld: New ‚n’ Tasty
   Valiant Hearts: The Great War
   OlliOlli 2: Welcome to Olliwood
   CounterSpy

   PlayStation 3:
    


   Papo & Yo (4 marca)
   Sherlock Holmes: Crimes & Punishments
   CounterSpy (4 marca)

   PlayStation Vita:
    


   OlliOlli 2: Welcome to Olliwood
   CounterSpy
   A poniżej trailery z oferowanych gier.
    

    

    


   0 comments
   111 views
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.