Jump to content

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Read more...

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Read more...

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Read more...

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Read more...
 • Popularne artykuły

 • 290 posts in this category

  1. Nowa aktualizacja oprogramowania PS5 jest już dostępna do pobrania

   Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 i jest już dostępna do pobrania i możliwa do zainstalowania. Wersja 21.02-04.50.00, bo takim numerkiem oznaczona jest najnowsza wersja aktualizacji nie dodaje znaczących funkcji systemu, a jedynie poprawia samą stabilność i naprawia kilka błędów zabezpieczeń systemu.
    
   Najnowsza aktualizacja oprogramowania dla konsoli PS5 ma rozmiar 914MB, więc nie jest to stosunkowy duży "update" i z pewnością takich aktualizacji pojawi się znacznie więcej w przyszłości.

   0 comments
   582 views
  2. Serwery do ekskluzywnych gier na PS Vita - Freedom Wars, Soul Sacrifice wkrótce zostaną zamknięte

   Dwie ekskluzywne gry na PS Vita, Freedom Wars i Soul Sacrifice, zostaną odłączone od trybu sieciowego 24 grudnia 2021 roku. Oba tytuły, wydane przez Sony w odpowiedzi na utratę wyłączności na Monster Hunter, zostały stworzone jako odpowiedź firmy dla gry kooperacyjnej i do dziś utrzymywały one stosunkowo oddane społeczności.
    
   Chociaż nadal możesz grać w obie gry lokalnie za pomocą łączności adhoc, musisz oczywiście znać kogoś, kto jest właścicielem PS Vita i kopii gier, aby móc dalej grać w trybie kooperacji. To naturalnie sprawi, że niektóre trofea będą zwyczajnie niemożliwe do odblokowania. Warto również dodać, że zamknięcie serwerów dotyczy zarówno Soul Sacrifice, jak i jego ulepszonego następcy Soul Sacrifice Delta.
    
   Co ciekawe, wiadomość o wycofaniu wsparcia dla serwera online została ogłoszona dopiero na japońskiej stronie PlayStation w momencie pisania tego artykułu.
    
   Jesteśmy przekonani, że serwery otrzymają ostatni wielki skok aktywności w nadchodzących tygodniach po tej wiadomości, więc jeśli masz ochotę ponownie zagrać w którąkolwiek z tych gier, to teraz jest czas, aby to zrobić.

   0 comments
   599 views
  3. Kierownica wyścigowa Gran Turismo 7 firmy Fanatec dostępna w przedsprzedaży już od 699,- Euro

   Producent urządzeń peryferyjnych takich jak profesjonalne kierownice do gier i symulatorów Fanatec oficjalnie ujawnił swoją kierownicę wyścigową Gran Turismo DD Pro, która zostanie wydana na czas nadchodzącego Gran Turismo 7. Gran Turismo DD Pro, jest bestią wśród akcesoriów tego typu, jest dostarczany jako kompletny zestaw z kierownicą i pedałami -z cenami zaczynającymi się od 699,95 EUR i rosnącymi aż do 969,85 EUR w zależności od konfiguracji.
    

    
   Ten absolutny potwór jest wyposażony w technologię Direct Drive firmy Fanatec, która obiecuje większą precyzję dzięki siłowemu sprzężeniu zwrotnemu przekazywanemu bezpośrednio z wału silnika, co oznacza, że nie ma kół zębatych ani pasów, które rozcieńczałyby wrażenia. W kategoriach laika jest to złoty standard dla współczesnych kierownic wyścigowych, a jako podstawa oferuje 5 Nm momentu obrotowego, chociaż droższe zestawy ulepszają go do 8 Nm dzięki zasilaczowi Boost Kit 180.
    
       Pod względem wyglądu na górze koła znajduje się pasek LED, który oznacza prędkość, a także biały wyświetlacz OLED dla dodatkowych informacji. Wszystkie znane przyciski PlayStation są obecne, z konfiguracją sterowania dostosowaną do gier Gran Turismo. Pomimo tego, że kierownica opiera się wizualnie o gry Gran Turismo 7 i Gran Turismo Sport, to będzie działać zarówno na PC, jak i PS5 i PS4. Według Fanatec udostępniającym wpis na Twitterze, nowa kierownica połączy się również z konsolami Xbox, zakładając, że użyjesz alternatywnej kierownicy.
    

    
   Standardowa konfiguracja obejmuje dwa pedały, chociaż możesz uaktualnić do zestawu Load Cell, jeśli chcesz również trzeci pedał (sprzęgło). Zamówienia przedpremierowe rozpoczną się 26 listopada, czyli w Czarny Piątek, a nawet możesz dodatkowo zapłacić za ekspresowy fracht lotniczy, aby zapewnić dostawę przed świętami Bożego Narodzenia. Oczywiście jest to bardzo specjalistyczne akcesorium, w dużej mierze przeznaczone dla graczy spodziewających się grać w Gran Turismo 7.
    
   Trzeba przyznać, że najnowsza kierownica firny wygląda niesamowicie, prawda? Szkoda, że Microsoft jeszcze nie ujawnił żadnych nowych informacji a temat Forza Motorsport 8, ponieważ już fani Xbox'a mogliby zacierać ręce na rzecz podobnej kierownicy do tej serii...
    

   0 comments
   262 views
  4. Gran Turismo 7 ma oficjalnego partnera technicznego w zakresie układów hamulcowych

   W cyklu promocyjnym Gran Turismo 7 dochodzimy do punktu, w którym Polyphony Digital ogłasza umowy, które podpisała z organizacjami z branży motoryzacyjnej. Ostatnią pieczęć odnotowała umowa z Brembo, który jest oficjalnym partnerem technicznym gry w zakresie układów hamulcowych. Włoską markę znajdziesz w tuning shopie, gdzie będziesz mógł wyposażyć swój pojazd w rzeczywiste komponenty marki Brembo.
    
   Jak można się spodziewać, wszystkie części zostały skrupulatnie renderowane przez japońskiego dewelopera, ba znajdziesz trochę historii na temat samej firmy i jej początków w sekcji Brand Central:
     "Dla Brembo to partnerstwo stanowi niezwykłą okazję do dotarcia do młodszych pokoleń, co jest w ramach naszej wizji - Przekształcania energii w inspirację" - powiedział Daniele Schillaci, dyrektor generalny Brembo. "Osiągi z asfaltowego toru i design naszych systemów stały się teraz nieodzowną częścią wirtualnego świata gry Gran Turismo 7. Naszą ambicją jest dalsze ulepszanie wrażeń z jazdy".
    
   Twórca serii Kazunori Yamauchi jest szczęśliwy z możliwości podjęcia współpracy z firmą Brembo: "Zawsze uważałem, że Brembo jest niezawodne na torze, w wyniku czego zawsze miałem związek z marką. Dlatego z przyjemnością ogłaszam partnerstwo pomiędzy Gran Turismo i Brembo, marką o prawdziwych wysokich osiągach".
    
   To właśnie takie anegdoty sprawiają, że Gran Turismo jest serią wyjątkową – nawet komercyjne oferty są osobiste dla Kazunoriego. Do oficjalnej premiery gry został jeszcze okr

   0 comments
   241 views
  5. Final Fantasy XVI ma "ekspansywny" system rozwoju umiejętności - możemy stworzyć unikatową postać

   Final Fantasy XVI nie było obecne podczas Tokyo Game Show 2021, ale Square Enix nadal chętnie rozmawia o nadchodzącym RPG. W niedawnym wywiadzie (jak donosi Siliconera), producent odpowiedzialny za grę Naoki Yoshida ujawnił, że długo oczekiwany tytuł będzie zawierał "ekspansywny" system drzewa umiejętności, który ma pozwolić graczowi na "unikalny i osobisty" rozwój postaci .
    
   Idąc za komentarzami Yoshidy, wygląda na to, że ten system będzie dość dogłębny. Wiemy już, że będziesz grał jako Clive Rosfield - wojownik dzierżący miecz i magię ze zwiastuna zapowiedzi - ale ciekawie będzie zobaczyć, jak konfigurowalny jest jego styl walki. Ponownie Yoshida sugeruje, że gracze otrzymają wiele opcji.
    
   Co więcej, obecnie nie wiadomo, czy Clive jest jedyną grywalną postacią w grze. Te drzewka umiejętności mogą również dotyczyć różnych członków drużyny.
    
   Mam nadzieję, że zobaczymy więcej Final Fantasy XVI raczej wcześniej niż później. Jego nieobecność na Tokyo Game Show 2021 była dla fanów sporym rozczarowaniem, ale nadal byłoby miło usłyszeć, coś więcej o grze w stosunkowo nie długo po tej imprezie.

   0 comments
   187 views
  6. Sony twierdzi, że wciąż produkuje nowe PS4, ale większość sklepów ich nie sprzedaje

   Podczas gdy wielu z nas nadal przegląda internetowe oferty w celu znalezienia konsoli do gier nowej generacji, takiej jak Xbox Series X / S i PlayStation 5, z którymi nadal pojawia się problem dostępności, a sklepy zdając sobie z tego sprawę oferują nam odgórnie narzucone swoje zestawy.
    
   Jeszcze nie tak dawno, bo kilka miesięcy temu Sony informowało o zaprzestaniu produkcji PS4 w ramach skupienia się wyłącznie na skupienie swoich sił przy PS5. Taką samą taktykę miał zastosować Microsoft ze swoim Xbox One. Jednak z racji problemów z dostępnością, ta decyzja została zmieniona.  Jak donosi Bloomberg, firma nadal będzie produkować nowe PlayStation 4. Według raportu, wewnętrzny plan przewidywał zakończenie produkcji systemu w 2021 roku, ale trwające niedobory spowodują, że firma zbuduje około miliona PS4 w 2022 roku.
    
   Sony potwierdziło, że produkcja PS4 wciąż trwa, twierdząc, że system "jest jedną z najlepiej sprzedających się konsol w historii i zawsze istnieje możliwość grania crossover między generacjami". Nam to pasuje, ponieważ wydaje nam się, że PS4 powinno nadal istnieć - wciąż pojawiają się nowe gry, takie jak Horizon Forbidden West, i rzeczywiście nie jest tak, że można swobodnie znaleźć PS5 po prostu wchodząc do sklepu i znaleźć ją na półkach sklepowych.
    
   Ciekawostką jest to, że przynajmniej w sieci nie mogliśmy znaleźć wielu nowych konsol PlayStation 4. Kontrola RTVEuroAGD, Amazon, eBay czy Allegro.pl pokazują, że wszystkie te sklepy albo nie mają na swoich listach konsol PlayStation 4, albo po prostu brak nowych sztuk w magazynach. Tylko GameStop miał nowych sztuk, ale tylko w wybranych oddziałach zagranicznych. Jeśli absolutnie musisz mieć teraz PS4 Slim, Sony sprzeda Ci go bezpośrednio (póki co brak możliwości zakupu na Polskiej stronie), ale możesz nabyć tylko jedną sztukę - jak podaje strona, "[ze względu] na wysoki popyt, konsole są ograniczone do 1 sztuki na gospodarstwo domowe".
    
   Linia Xbox One od Microsoftu jest w podobnej sytuacji, jeśli nie gorszej. Przed premierą konsol Xbox Series Microsoft tak samo jak Sony poinformował nas, że zaprzestanie produkcji Xbox One X i Xbox One S All Digital, kontynuując produkcję standardowego, wyposażonego w napęd Xbox One S. Od tego czasu nie widzieliśmy oficjalnej aktualizacji, a na stronie Microsoft Store nadal oferowane są konsole Series X oraz Series S.
    
   Microsoft nie odpowiedział od razu na pytanie o status produkcyjny starszych systemów, ale na razie Xbox Series S może być jedynym łatwo dostępnym systemem do gier, który można uzyskać niemal w każdym sklepie internetowym i stacjonarnym. 
    
   W przypadku PlayStation 5 i Xbox Series X istnieją oznaki, że sytuacja się poprawia. Choć na poprawę produkcyjną, która zapełniłaby niemal wszystkie póki sklepowe dużych sieci sklepów nadal bym nie liczył - przynajmniej do połowy tego roku.

   0 comments
   755 views
  7. Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

   Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
    
   Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
    
   "Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
   Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
    
   Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
    
   A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.

   0 comments
   680 views
  8. Ruszają przedpremierowe zamówienia na Gran Turismo 7 w PS Store - Poijawi się również wersja z okazji 25. rocznicy marki

   Przedpremierowa wersja gry Gran Turismo 7 na PlayStation 5 i PS4 jest już dostępna w przedsprzedaży w sklepie PS Store. Podstawowa wersja PS5 kosztuje 69,99 USD (ok. 277 PLN) i jest pakowana w różne cyfrowe gadżety, jeśli zdecydujesz się zobowiązać do zakupu z wyprzedzeniem. Bonusy za zamówienie przedpremierowe to 100 000 CR (kredyt w grze), Toyota Castrol TOM'S Supra, Mazda RX-VISION GT3 Concept (Stealth) i Porsche 917K Living Legend. Te same przedmioty są następnie dołączane do zamówień przedpremierowych wersji PS4, która kosztuje 59,99 USD (ok. 237 PLN). Na zamieszczonym poniżej obrazie przedstawiono wygląd trzech dodatkowych samochodów.
    

    
   Jeśli chcesz wydać trochę więcej gotówki i zdobyć Gran Turismo 7 25th Anniversary Edition 89,99 $ (ok. 356 PLN), otrzymasz zarówno wersję na PS5, jak i PS4. Jeśli kupisz podstawową grę, nie zapominaj, że będzie możliwość jej aktualizacji po dopłacie 10 USD (ok. 40 PLN) - o czym wcześniej informowało Sony na swoim blogu.
    

    
   Wersja 25th Anniversary Edition zawiera również dodatkowych 1,600,00 CR na start, a także:
    
   Toyota GR Yaris w barwach specyficznych dla danego kraju 30 Awatary producentów / partnerów Oficjalna ścieżka dźwiękowa Gran Turismo Toyota Castrol TOM'S Supra Mazda RX-VISION GT3 Concept (Stealth) Porsche 917K Żywa legenda  
   Dostępna będzie również fizyczna wersja 25th Anniversary Edition; zawiera wersję gry dla PS5 na płycie oraz wersję na PS4, z której można skorzystać w PS Store za pomocą kuponu. Wszystko to będzie również zapakowane w stalowe etui. Na zamówienia macie czas, aż do oficjalnej daty premiery, która ma się odbyć 4 marca 2022 r., aby otrzymać zamówienia przedpremierowe i zdobyć te dodatkowe bonusy wraz z grą.
    
    
   Będziesz składać zamówienie przedpremierowe na Gran Turismo 7? Jaki zestaw wybierzesz? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

   0 comments
   315 views
  9. Aktualizacja PS5 2.0 poprawia wydajność gier w określonych sytuacjach

   Po wydaniu aktualizacji oprogramowania konsoli PS4 do wersji 9.0 , przeszedł czas na szybki update oprogramowania PlayStation 5 do wersji 2.0 (21.02-04), ale nie oczekujmy zbyt wiele, ponieważ nowa wersja przynosi jedynie niewielkie ulepszenia wydajności w niektórych grach. Zasadniczo nowa aktualizacja sprawia, że system obecnej generacji Sony działa szybciej w "bardzo wybranych scenariuszach", co może prowadzić do niewielkich ulepszeń liczby klatek na sekundę.
    
    
   Digital Foundry twierdzi, że gry takie jak Devil May Cry 5: Special Edition i Control: Ultimate Edition otrzymują od jednej do dwóch klatek dzięki nowemu oprogramowaniu układowemu. Z pewnością nic szalonego, ale interesujące jest to, że Sony wydaje się dalej optymalizować możliwości konsoli pod kątem uzyskania lepszej wydajności w grach.
    
   Oczywiście pytanie brzmi teraz, czy jest jeszcze więcej miejsca na poprawę. Biorąc pod uwagę, że firmie początkowo zajęło prawie rok wydanie pierwszej dużej aktualizacji dla PS5, dlatego nie spodziewalibyśmy się kolejnej w najbliższym czasie - ale warto będzie pamiętać o tej historii, gdy w końcu pojawi się kolejne oprogramowanie systemu.

   0 comments
   192 views
  10. Sony dodaje do PS Now pięć gier z serii Final Fantasy w nadchodzących miesiącach

   Uwaga: poniższe informacje zawarte w niniejszym artykule odnoszą się do usługi Playstation Now, która oficjalnie nie jest dostępna w naszym kraju. Aby móc korzystać z usługi musimy posiadać konto wybierając państwo, w którym dana usługa jest udostępniona. Poradnik jak to zrobić znajdziecie tutaj.
    
    
   Final Fantasy to taka myląca nazwa franczyzy, prawda? To jak niekończąca się historia: jak to się dzieje, że kończy się w mniej niż dwie godziny? W każdym razie, jak wiecie, istnieją dziesiątki gier Final Fantasy - a pięć lepszych nadchodzi do PS Now. Jest to stopniowe wdrażanie, a Final Fantasy VII jest pierwszym, który dołączy do oferty już 7 września.
    
   Aby było jasne, jest to port wydany na konsolę PS4 oryginalnej gry PS1 i nie należy go mylić z nowym Final Fantasy VII Remake. To jednak wciąż ponadprzeciętny klasyk! 5 października pojawi się Final Fantasy VIII Remastered. A potem, odpowiednio 2 listopada i 7 grudnia, pozostałe franczyzy, czyli Final Fantasy IX i Final Fantasy X|X-2 HD Remaster.
    
   Przygoda z cyklem gier od Square Enix ma zamiar zakończyć się wraz Final Fantasy XII: The Zodiac Age 4 stycznia 2022 roku. Obecnie nie jest jasne, czy będą to stałe dodatki do usługi, więc będziemy musieli poczekać na więcej informacji na ten temat. To jednak duży wybór gier, prawda? Czy będziesz grał w którąś z nich w PS Now? Pełną listę wszystkich gier PS Now można znaleźć pod tym linkiem.

   0 comments
   224 views
  11. Aktualizacja oprogramowania PS4 9.00 z funkcją przeglądania gier i trofeów z PS5

   Właściciele PlayStation 4, którzy nie mogą sprawdzać swojej zawartości z konsoli PS5, nie powinni czuć się dziś pominięci, ponieważ Sony udostępnia nową aktualizację oprogramowania PS4. Ważąca 490,2 MB aktualizacja, nie jest tylko zwykłą poprawką stabilności - lecz pełnowymiarową aktualizacją konsoli ostatniej generacji, która dodaje garść zupełnie nowych funkcji, w tym możliwość przeglądania gier i trofeów z PS5 na starszym urządzeniu.
    
   Poniżej zamieściliśmy pełne informacje o aktualizacji oprogramowania sprzętowego PS4 9.00:
    
   Aktualizacja oprogramowania sprzętowego PS4 9.00 — informacje o aktualizacji
    
    
   Główne cechy aktualizacji oprogramowania systemowego:
   Możesz teraz oglądać trofea z gier PS5 na konsolach PS4. W trofeach możesz teraz wyświetlać trofea PS5 na swojej liście trofeów. Trofea PS5 można również wyświetlić na liście trofeów na ekranie profilu w zakładce [Gry].

   W aplikacji Wiadomości zaktualizowaliśmy następujące elementy: Jeśli jesteś właścicielem grupy, możesz ją teraz usunąć. Aby usunąć grupę, otwórz menu opcji, a następnie wybierz polecenie [Usuń grupę]. Jeśli usuniesz grupę, zostanie ona usunięta dla wszystkich członków. Teraz, gdy kogoś zablokujesz, możesz również opuścić grupę, w której tylko Ty i on(i) jesteście w tym samym czasie. Nie opuścisz grupy, w których znajdują się inni gracze.  
   Inne zaktualizowane funkcje:
   Na urządzeniu z systemem Android lub iOS/iPadOS możesz teraz korzystać z aplikacji PS Remote Play, aby uzyskać dostęp do PS4 za pośrednictwem komórkowej transmisji danych. Wprowadziliśmy następujące ulepszenia kontroli rodzicielskiej: Teraz, gdy dziecko poprosi o korzystanie z funkcji komunikacyjnych w grze, jego rodzic lub opiekun otrzyma powiadomienie w PS4 i PlayStation App. Dziecko otrzyma również powiadomienie, gdy jego rodzic lub opiekun zaakceptuje, odmówi lub przestanie zezwalać dziecku na korzystanie z funkcji komunikacyjnych w grze. Teraz możesz wybrać, czy chcesz otrzymywać powiadomienia na PS4, czy pocztą e-mail o nowych produktach i ofertach specjalnych. Aby to zrobić, przejdź do [Ustawienia] > [Zarządzanie kontami] > [Informacje o koncie] > [Preferencje komunikacji].  
   Niestety, niektórzy użytkownicy wydają się mieć problemy z oprogramowaniem systemowym tj. Bootloop (ciągła próba uruchomienia) lub przejście do trybu bezpiecznego (SafeMode). Niestety nie wiadomo co jest tego przyczyną, ale z pewnością pojawią się stosowne poprawki lub poradniki jak temu zapobiec. Mimo wszystko jest to obowiązkowa aktualizacja, więc niestety będziesz musiał ją zainstalować, jeśli chcesz przenieść swój system do trybu online. Mam nadzieję, że japoński gigant będzie w stanie szybko rozwiązać wszelkie problemy.

   0 comments
   186 views
  12. Na PS5 mogą pojawić się odświeżone wersje gier Twisted Metal oraz WipeOut

   Młyn plotek wciąż się kręci i chociaż zawsze jesteśmy podejrzliwi wobec źródeł mediów społecznościowych, przypuszczamy, że brzmią one wystarczająco rozsądnie. Pierwszym z nich jest  Tom Henderson z  DualShockers,  który pokazał, że jego informacje często się potwierdzają - przykład mamy w przeciekach Battlefield przez niego udostępnionych. Opublikował tajemniczy obraz z jedną z postaci z gry Twisted Metal (Sweet Tooth) wraz z podpisem 2023, prawdopodobnie sugerując jakiś rodzaj odrodzenia  Twisted Metal w tym roku. 
    
     Normalnie wzruszylibyśmy ramionami, ale  Sony pracuje nad dużym programem telewizyjnym  opartym na serii walk samochodowych, a także chce tworzyć więcej gier dla wielu graczy. Zawsze czuliśmy, że japoński gigant przegapił sztuczkę z tą kultową serią (przy, której notabene sporo czasu spędziło się przy konsoli PS2): wyobraź sobie, jak dobry byłby na przykład Twisted Metal o tematyce Battle Royale.
    
     Pojawiły się również spekulacje dotyczące nowej gry  WipEout.  Dzieje się tak dzięki uprzejmości gospodarza Xbox Era Nicka Bakara, który twierdzi, że futurystyczna seria wyścigowa powróci, z pełnym wsparciem dla zestawu Playstation VR nowej generacji. Podejrzewa, że deweloper odpowiedzialny za Destruction AllStars (Lucid Games) jest u steru, a po tym, jak doskonała aktualizacja wirtualnej rzeczywistości dla WipEout Omega Collection przekroczyła oczekiwania, z pewnością ma to sens.
    
   Zawsze jesteśmy sceptyczni wobec tego rodzaju historii, ponieważ bardzo łatwo jest wymyślić rozsądne prognozy takie jak te i ukryć je jako plotki. Niemniej jednak typerzy w tym przypadku mają wystarczająco dużo potwierdzonych wcześniej informacji, aby zasugerować, że nie są wtajemniczeni w sprawy wewnętrzne firmy, dlatego wydaje nam się, że faktycznie możemy zobaczyć, jak Sony przywraca te legendarne serie.

   0 comments
   294 views
  13. PS4 firmware 9.00 wchodzi w fazę beta - pozwoli Ci zobaczyć trofea z PS5

   Sony najwyraźniej zajmuje się teraz aktualizacją oprogramowania swoich urządzeń. Już mieliśmy do czynienia z aktualizacją dla PlayStation 5 jest obecnie w wersji beta, ale wprowadza za to bardzo dużą liczbę zmian i ulepszeń. Jednak PS4 nie należy pomijać - wersja oprogramowania z oznaczeniem 9.00 jest teraz w publicznej wersji beta dla uczestników programu i ma jeden lub dwa ciekawe dodatki.
    
   W wiadomości e-mail do beta testerów, Sony potwierdziło niektóre z głównych funkcji oprogramowania systemu PS4 9.00. Głównym punktem tym razem dotyczy trofeów. Obecnie nie możesz oglądać trofeów zdobytych w grach na PS5, gdy jesteś zalogowany na PS4. Dzięki tej aktualizacji możesz przeglądać drobiazgi z PS5 na PS4, dzięki czemu rzeczy są teraz nieco bardziej spójne na konsolach!
    
   Dodatkowo, firmware 9.00 wprowadzi kilka innych godnych uwagi rzeczy. Jeśli jesteś właścicielem grupy wiadomości, będziesz mógł ją usunąć (dla siebie i wszystkich osób w partii). Gdy kogoś zablokujesz, możesz również automatycznie opuścić grupę wiadomości zawierającą tylko Ciebie i osobę, którą chcesz zablokować. Jeśli konto dziecka chce mieć pozwolenie na grę w określoną grę, konto rodzica zostanie o tym powiadomione na PS4 i za pośrednictwem aplikacji PlayStation.
    
   Wszystkie te rzeczy wydają się dla nas sensownymi ulepszeniami. Nie ma słowa o tym, kiedy oprogramowanie układowe 9.00 ukaże się dla wszystkich użytkowników PS4, ale oczywiście poinformujemy Cię o tym, jak tylko to nastąpi.
    
   Czy jesteście szczęśliwi, że wkrótce będziecie mogli zobaczyć trofea PS5 na PS4? Podziel się swoją szafką Trofeum w sekcji komentarzy poniżej.

   0 comments
   331 views
  14. Aktualizacja oprogramowania PS5 poprawi funkcjonalność trybu tworzenia zrzutów ekranu i wideo

   Ta aktualizacja oprogramowania układowego PlayStation 5, która jest obecnie w fazie testów beta, posiada wiele ulepszeń, na które wielu użytkowników czekało od dawna. Jak podaje Sony najnowsza zmiana w aktualizacja to możliwość korzystania z zewnętrznej pamięci masowej SSD, do tego dochodzą ulepszenia do systemu operacyjnego oraz wyświetlanie Trofeum.
    
   Obszerne informacje o aktualizacjach oprogramowania układowego zostały opisane w całości na tej stronie. Oprócz wcześniej wymienionej istotnej dla wielu posiadaczy funkcji, aktualizacja wprowadza mniejsze ale znaczące ulepszenia systemu. Po pierwsze, podczas robienia zrzutów ekranu możesz wyłączyć powiadomienie o potwierdzeniu na ekranie, które pojawia się w prawym górnym rogu. Spowoduje to zatrzymanie pojawiania się komunikatów w późniejszych przechwytywaniach, jeśli wykonujesz je wiele razy.
    
   Podczas nagrywania wideo na ekranie zegar pozostaje u dołu ekranu. Dzięki tej aktualizacji zegar zniknie po trzech sekundach i pojawi się ponownie w razie potrzeby, co jest miłe. Jeśli chcesz zapisać najnowszą rozgrywkę, Sony dodaje więcej opcji długości filmu. Następnie podczas edytowania zrzutów ekranu przed ich udostępnieniem liczba czcionek do dodawania tekstu została rozszerzona.
    
   Na koniec aktualizacja będzie zawierać więcej opcji włączania lub wyłączania niektórych dźwięków z klipów wideo lub podczas nadawania. Będziesz mógł włączać lub wyłączać osobisty dźwięk mikrofonowy i imprezowy, w zależności od tego, co zamierzasz.
    
   Niby nie ma tu wielkiego skoku do przodu, ale pewnością znalazło się kilka mniejszych ulepszeń, które wielu graczom ułatwią korzystanie z konsoli.
    
   A ty już skorzystasz z tych nowych ulepszeń? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

   0 comments
   298 views
  15. PS5 poinformuje cię kiedy usługi PSN będą niedostępne lub pojawią się problemy

   Oto coś, czego nigdy wcześniej nie było: na PlayStation 5, jeśli spróbujesz zalogować się do PlayStation Network, a sieć doświadcza trudności technicznych, otrzymasz mały komunikat, który mówi: "Usługi są teraz zajęte. Wkrótce wrócimy." Jak miło!
    
   Nie, ale poważnie, dobrze, że coś takiego w końcu istnieje. Do tej pory, jeśli masz problemy z zalogowaniem się, nie wiesz, czy problem był spowodowany PSN lub własnego połączenia internetowego. Jedynym sposobem, w jaki możesz być pewien, jest przeskakiwanie online i sprawdzanie mediów społecznościowych lub strona statusu usług PSN firmy Sony nie ma w tym czasie jakiś problemów. Przynajmniej z tym małym przesłaniem, wiesz, że coś się dzieje z siecią PSN, a nie z twoim połączeniem internetowym.
    
   Drobna nowość, ale jak cieszy.

   0 comments
   254 views
  16. Spider-Man: Miles Morales Patch 1.10 sprawia, że śledzenie promieni jest jeszcze lepsze

   Insomniac Games wykonał dobrą robotę wspierając swoje gry PlayStation 5 po premierze, z Marvel's Spider-Man: Miles Morales otrzymało nowy tryb wydajności, a Ratchet & Clank: Rift Apart zostało zaktualizowane, aby skorzystać z telewizorów 120Hz. Zespół z Burbank powrócił do drugiej opowieści w swojej internetowej sagi, wypuszczając nową aktualizację oznaczoną 1.10, aby poprawić Ray Tracing po wybraniu trybu graficznego Performance RT. Aktualizację można pobrać już teraz.
    
   Sama notatka o aktualizacji brzmi: "Ulepszenia jakości odbicia ze śledzeniem promieni w trybie graficznym Performance RT". Aktualizacja 1.10 dla Marvel's Spider-Man: Miles Morales również naprawia "rozmycie ruchu u niektórych pieszych" i zawiera szereg ogólnych ulepszeń i poprawek stabilności. Informacje o aktualizacji są publikowane w całości poniżej.
    
   Poprawki ogólne & Polski
   Globalne poprawki stabilności i poprawa wydajności Ulepszenia jakości odbicia ze śledzeniem promieni w trybie graficznym Performance RT Rozwiązywanie problemu z rozmyciem ruchu u niektórych pieszych  
   Czy wypróbujesz ulepszone Ray Tracing w Marvel's Spider-Man: Miles Morales? Podziel się informacją z nami w sekcji komentarzy poniżej.

   0 comments
   234 views
  17. Aktualizacja Wreckfest rozwiązuje problem transferu zapisu gry pomiędzy PS4 i PS5

   Wreckfest pozwala teraz zaimportować swoje postępy z wersji ostatniej generacji do wersji na PS5. Wcześniej ta gra nie miała możliwości przeniesienia pliku, ale teraz używa tej samej konfiguracji.
    
   Podczas gdy oficjalny blog gry zawiera instrukcje dotyczące przesyłania postępów za pomocą pamięci USB, wszystko co musisz zrobić, to upewnić się, że oryginalny zapis PS4 jest przechowywany na konsoli PS5. Oznacza to, że możesz również użyć chmury PS Plus lub po prostu przekonwertować plik, którego użyłeś podczas odtwarzania tytułu w trybie zgodności.
    
   Z innych dobrych wiadomości możemy jakie przygotował deweloper Bugbear to wdrożenie funkcji crossplay między PS5 i PS4 dla 16 graczy, znacznie zwiększając tym samym społeczność online. Podsumowując, są to prawdziwe pozytywne zmiany, a jednocześnie jesteśmy zirytowani, że Sony tak długo zajęło, aby zastosować bardziej płynny protokół transferu stanów gry ułatwiający programistom jego wykorzystanie w grach - cóż, ważne, że w końcu takowy się pojawił.

   0 comments
   193 views
  18. Ratchet & Clank: Rift Apart - nowy patch dodaje tryb 40FPS dla telewizorów 120Hz

   Oto ciekawy dodatek do Ratchet & Clank: Rift Apart znaleziony w aktualizacji 1.002, jeśli posiadasz telewizor zdolny do pracy z częstotliwością 120 Hz, Playstation 5 zwiększy liczbę klatek w trybie Fidelity do 40 klatek na sekundę. Łatka jest dostępna do pobrania teraz i działa, aby zwiększyć liczbę klatek na sekundę dla telewizorów, które mogą je obsłużyć. Dzięki wyższej szybkości klatek na sekundę gra będzie działać jeszcze lepiej przy zachowaniu jakości wizualnej normalnego trybu. Ta szczególna liczba klatek na sekundę została wybrana, ponieważ dzieli się równo na 120 Hz wysokiej klasy telewizorów, co oznacza, że tempo klatek nadal jest równe.
    
   Będziesz jednak potrzebować odpowiedniego telewizora, aby aktywować zwiększenie liczby klatek na sekundę, więc zapoznaj się z przewodnikiem po telewizorach 4K dla PS5. Pamiętaj również, aby zagłębić się w ustawienia gry, aby dokonać prawidłowej kalibracji. Poprawka rozwiązuje również wiele problemów, błędów i usterek.
    
   Oto wszystkie aktualizacje aktualizacji Ratchet & Clank: Rift Apart 1.002.
    
   Nowe funkcje
   Dodano nowe naklejki Dodano możliwość wyłączenia Phantom Dash VFX Dodano możliwość wyłączenia Phantom Dash VFX w trybie fotograficznym Dodano możliwość włączania lub wyłączania pancerza w trybie fotograficznym. Dodano kolorowe tła do trybu fotograficznego Dodano tryb wyświetlania 120 Hz, który zmniejsza opóźnienia wejścia podczas korzystania ze zgodnego wyświetlacza. W tym trybie cel liczby klatek na sekundę w trybie grafiki Fidelity zwiększa się do 40 klatek na sekundę Dodano opcję pomijania przerywników filmowych Dodano opcję wyłączania komunikatu poziomu i spowolnienia Poprawki ogólne
   Rozwiązano problem polegający na tym, że wyzwanie glitch mogło zostać rozegrane dwukrotnie, co spowodowało, że gracze nie mogli ukończyć go później. Rozwiązano problem polegający na tym, że białe kostki mogły pojawić się w kinie otwierającym Rozwiązano problem polegający na tym, że czołgi mogły zniknąć. Rozwiązano problem polegający na tym, że znaki mogły być rozmyte w trybie zdjęć, gdy aparat jest bardzo blisko. Rozwiązano problem polegający na tym, że gra mogła się zawiesić podczas samouczka szyny grindowej. Rozwiązano problem polegający na tym, że zabicie Grunthorsa trudi nie było wliczane do Extinction Event Trophy Rozwiązano problem polegający na tym, że niektórzy Grunthors nie wliczali się do Trofeum Wydarzenia Zagłady Rozwiązano problem polegający na tym, że interfejs koła broni mógł utknąć na ekranie Rozwiązano problem polegający na tym, że rozmieszczona broń powstrzymała atak na wrogów. Rozwiązano problem polegający na tym, że RYNO nie zadają wrogom obrażeń. Rozwiązano problem polegający na tym, że tekst sprzedawcy broni był nieczytelny w trybie retro. Rozwiązano problem polegający na tym, że aparat mógł utknąć na Blizar Rozwiązano problem polegający na tym, że wiele obiektów środowiskowych nie było ładowanych na cordelion Rozwiązano problem polegający na tym, że gracz mógł utknąć po ukończeniu układanki Clank na Sargasso. Rozwiązano problem polegający na tym, że niektóre kamienie zurpstone nie pojawiały się już na mapie, jeśli gracz opuści planetę. Rozwiązano problem polegający na tym, że Rivet upadł na zawsze po odrodzeniu się na Blizon Rozwiązano problem polegający na tym, że linie Clank grały nieprawidłowo podczas pobytu w Zurkies Rozwiązano problem polegający na tym, że Goons mógł pozować podczas umierania Rozwiązano problem polegający na tym, że po odrodzeniu się na Blizar nie pojawił się odcinek kolei. Rozwiązano problem polegający na tym, że gra wydawała się bardzo ciemna, jeśli tryb zdjęć został aktywowany bardzo szybko Rozwiązano problem polegający na tym, że niektóre skoki nie byłyby możliwe, gdyby włączono przełącznik ślizgowy. Rozwiązano problem polegający na tym, że gracz mógł upadać bez końca podczas nikczemnej walki Rozwiązano problem polegający na tym, że zmiana ustawienia trybu graficznego podczas uruchamiania gry w trybie wyzwań spowoduje uruchomienie normalnej gry. Rozwiązano problem polegający na tym, że broń w rękawicach pojawiała się nieprawidłowo w trybie zdjęć Rozwiązano problem polegający na tym, że niektóre filtry trybu fotograficznego mogły usuwać wygładzenie w grze głównej Większa stabilność Różne dodatkowe poprawki i ulepszenia  
   Lista poprawek wygląda zachęcająco, w szczególności dla tych, którzy mieli z nimi styczność. Aktualne wersje poprawek dla tej gry możecie znaleźć na stronie dewelopera Insomniac Games

   0 comments
   211 views
  19. Salt and Sacrafice - 10 minut brutalnej rozgrywki

   Ogłoszenie   Salt and Sacrifice   mogło wpaść pod radar podczas zamieszania na  E3 2021 , ale teraz, nadszedł czas, aby zagłębić się w to, co sprawia, że sequel  Salt and Sanctuary  nadal tyka. Dla tych, którzy go przegapili, kontynuacja zostanie uruchomiona na PlayStation 5 i PS4 w Q1 2022 za $19.99. Aby lepiej poznać to, czego się spodziewać, Ska Studios wydało prawie 10 minut rozgrywki.
    
   Materiał filmowy opisuje klasę Paladynów w drodze na polowanie na Pyromancera. W sequelu powraca lokalny i internetowy tryb współpracy, co pozwala nawet dołączyć do frakcji wieloosobowych, takich jak Dawnlight Order i Shroud Alliance. James Silva, znaleziony w Ska Studios, powiedział: "Oglądanie, jak przygodowe aspekty Salt and Sacrifice ożywają, było naprawdę fajne. Jest tak wiele ciekawych rzeczy, które możemy zrobić z celami naszych różnych frakcji w tym niebezpiecznie zniszczonym świecie." Gra nadal zachowuje swój znany z prequela charakter i poziom trudności w walce z bossami, a całość w połączeniu z grafiką 2D.
    
   Czy w przyszłym roku zagrasz w Salt and Sacrifice? Przygotuj swoją klasę w komentarzach poniżej.

   0 comments
   229 views
  20. Fatal Frame: Maiden of Black Water nawiedzi PS5, PS4 w tym roku

   Pomimo, iż pierwotnie finansowane i publikowane przez Nintendo reedycja Fatal Frame: Maiden of Black Water będzie w ostateczności nawiedzać posiadaczy PlayStation 5 i PS4 jeszcze w 2021 roku. Gra – znana jako Project Zero: Maiden of Black Water w Europie – po raz pierwszy ukazała się na Wii U w 2014 roku, ale wskrzeszona jest dla obecnego zbioru konsol Sony.
    
   "Wciel się w rolę jednej z trzech osób z mocą Camera Obscura i możliwością zobaczenia cieni tych, którzy się wysunęli", wyjaśnia oficjalny komunikat prasowy. "Historia zabierze Cię w przerażającą przygodę przez ruiny niesamowitego gosna, kapliczkę wypełnioną lalkami wielkości życia i jezioro pełne martwych kapłanek."
    
   Podekscytowany nowy horrorem na konsoli PS4, PS5? Daj znać co sądzisz o tej grze w komentarzach poniżej.

   0 comments
   255 views
  21. PS5 wyświetla komunikat o ładowaniu kontrolera zbyt wcześnie

   Czas napisać coś na temat sprzętu Sony, a tym razem bolączki jaką dotyka użytkowników pada DualSense (lub choćby firmware kosnoli - jedno z nich Sony będzie musiało naprawić). Użytkownicy Reddita eksperymentując zauważyli, że po pełnym naładowaniu PlayStation 5 powie ci, abyś podłączył kontroler do ładowania - mimo, że pad był naładowany na poziomie czterech lub pięciu godzin.
    
   Chociaż nie możemy potwierdzić dokładnych liczb (ponieważ inni użytkownicy mówią o zupełnie innym czasie), to powołując się na informacje podawane przez innych użytkowników, oznacza, że status naładowania baterii pada DualSense wypada mizernie. To oczywiście nieoficjalne dowodów, ale nie należy wykluczać takiej możliwości u pewnej ilości posiadaczy konsoli PS5.
    
   Domyślamy się, że ta funkcjonalność jest obecnie uszkodzona, ponieważ zdecydowanym faktem jest, że powiadomienia o niskim stanie baterii są wyświetlane zdecydowanie za wcześnie. Zalecamy, nie spieszyć się z podłączeniem pada tylko gdy konsola pokaże stosowny komunikat, ponieważ istnieje duża szansa, że masz jeszcze sporo czasu na korzystanie z kontrolera DualSense.
    
   Czy zauważyłeś ten problem u siebie? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

   0 comments
   233 views
  22. Ekskluzywna gra z Xbox The Medium może pojawić się szybciej niż sądzono na PS5

   The Medium miało być pierwszym "dużym" wyłącznym dla posiadaczy Xbox Series X | S tytułem, który pokazał moc SSD, podczas gdy jednocześnie prowadził dwa światy gry obok siebie. To było technicznie imponujące. Od zawsze mówiono, że gra jest powiązana z konsolą jedynie kontraktem na wyłączność, ale umowa ta może być wcześniej zakończona.
    
   Informacja pojawiła się dzięki wstępnej ocenie przez Entertainment Software Rating Board, która oceniła Medium na PlayStation 5. Sygnalizuje to, że wydanie gry może być już faktem dla właścicieli Sony, ponieważ zazwyczaj gry oceniane przez ESRB są pewnym uprzedzeniem do oficjalnego wydania. Wielu wierzyło, że wyłączność dla graczy Xbox pozostanie na rok, ale wygląda na to, że może to być tylko sześć miesięcy.
    
   Fizyczna premiera gry została ogłoszona już w marcu, ale żadne platformy nie zostały potwierdzone w tym czasie. Możliwe, że fizyczna premiera będzie miała swoją premierę na PlayStation 5. W dniu 11 czerwca, Koch Media - zespół odpowiedzialny za fizyczne wydanie - planuje wyemituje prezentację na temat nadchodzących wydań, być możliwe wtedy zostaną ogłoszone gry dla innych systemów.
    
   Fani Xboxa natomiast mogą otrzymać ekskluzywną z konsoli PlayStation, wcześniej, niż przewidywano. W tym tygodniu Oddworld: Soulstorm został również oceniony przez ESRB dla konsoli Xbox. Ponownie wielu spodziewało się, że porozumienie w sprawie wyłączności będzie trwało co najmniej rok, ale może to być również sześć miesięcy. Bez wątpienia więcej szczegółów dowiemy się wystarczająco szybko.
    
   Co sądzisz o tym, że The Medium zmierza na PlayStation 5? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

   0 comments
   271 views
  23. Arashi: Castles of Sin, czyli Ghost Tsushima w wersji dla PSVR

   Jasne, nie ma wątpliwości, Ghost of Tsushima jest wielki, ale co, jeśli można zajrzeć do wewnątrz oszałamiającego historycznego świata dewelopera Sucker Punch? Arashi: Castles of Sin ma na celu odpowiedzieć na pytanie, przenosząc znane elementy skradania się z Tenchu do zestawu słuchawkowego PSVR. Oczywiście nie jest to gra na poziomie ww hitu Sony, ale dostajesz do pomocy wilka i możesz porzucać shurikens w widoku pierwszej osoby, więc pozycja zapowiada się ciekawie.
    
   "Arashi jest zbudowany od podstaw dla VR", napisał współzałożyciel Tom Doyle na PS Blog. "Dzięki najnowocześniejszemu ruchowi i zabójczemu arsenałowi broni z epoki feudalnej, istnieją nieograniczone sposoby gry. Osobiście używam podejścia pająka - ustawianie pułapek i zwabianie wrogów do mojej sieci. Twój przebieg lub styl gry mogą się różnić."
    
   Gra ukaże się tego lata, a oprócz wszechstronnych systemów rozgrywki, obiecuje głęboką i wciągającą fabułę. Jak to będzie wyglądało w efekcie końcowym z pewnością przekonamy się już niedługo Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo osadzonego powyżej.

   0 comments
   207 views
  24. Aktualizacja 2.2.0 Destruction AllStars PS5 wprowadza nowy tryb rywalizacji - Blitz

   Destruction AllStars jest w połowie sezonu 1, aktualizacja, która dodała kilka nowych elementów, aby zachować tytuł gry wieloosobowej PlayStation 5 nadal w świeżym stanie. Obejmuje to nową grywalną postać, Alba, a także trochę ulepszeń kosmetycznych, w tym mnóstwo poprawek i ulepszeń. Jednym z największych nowych dodatków jest tryb Blitz, bardziej konkurencyjny spin w zwykłym trybie Mayhem. Dzięki dzisiejszej nowej aktualizacji Blitz będzie dostępny dla wszystkich.
    
   Jak już wspomnieliśmy, jest podobny do Mayhem, ale istnieją pewne kluczowe różnice. W Blitz, cztery zespoły po trzy rywalizują o osiągnięcie wyniku seta, niszcząc przeciwników. Jednak rundy mają być krótkie i szybkie, a gracze będą musieli wybrać nowe AllStars między rundami. Twoja zdolność postaci i liczniki pojazdów bohaterów również zostaną przeniesione między rundami, co oznacza, że możesz zaoszczędzić trochę energii dzięki jednej postaci, a następnie wezwać pojazd innej postaci w drugiej rundzie.
    
   Tryb zostanie uruchomiony jako nierankingowy, podczas gdy ludzie przyzwyczajają się do niego, ale zamiarem jest uczynienie Blitza trybem rankingowym w późniejszym czasie. Aktualizacja 2.2.0 pojawi się dzisiaj, 2 czerwca, a Blitz zostanie wkrótce udostępnione wszystkim graczom.
    
    
   Nie możecie się doczekać próby Blitza w Destruction AllStars? Czy czekałeś na tryb rankingowy? Dryfuj do sekcji komentarzy poniżej.

   0 comments
   197 views
  25. Scarlet Nexus PS5, PS4 Demo dostępne do pobrania teraz

   Jeśli już swędzenie, aby dostać się w swoje ręce na Demo Scarlet Nexus jest już dostępne w PlayStation Store po tygodniu wyłączności na Xbox, z wersjami na PS5 i PS4 w ofercie. Najnowsze RPG od wydawcy Bandai Namco waży około 8GB, czytelnicy mogą pobrać demo PS5 tutaj, podczas gdy użytkownicy PS4 powinni korzystać z tego linku.
    
   Przedpremierowy teaser trwa około 30 minut i daje szansę, aby uporać się zarówno z męskim, jak i żeńskim bohaterem. Rozgrywka skupia się głównie na walce, ale jest trochę historii i eksploracji posypane tu i tam. Użytkownicy, którzy już zagrali w demo na PS5, zgłaszają doskonałe wykorzystanie kontrolera DualSense, z używanymi wyzwalaczami adaptacyjnymi i oraz wibracjami haptycznymi. Zalecamy sprawdzenie tych funkcji w tytule i to nie tylko w walce, ponieważ demo na Xbox Series X bez funkcji DualSense było całkowicie zabawne.
    
    
   Czy będziecie to robić dziś lub przez cały weekend? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

   0 comments
   239 views
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.