Jump to content

Easter Egg odnaleziony w pierwszej konsoli Xbox po 20 latach!

Oto ciekawa historia na środowe popołudnie, w której ujawniono ciekawy Easter Egg z systemu operacyjnego na pierwszej konsoli Xbox - dodam, że został odkryty dopiero po 20 latach.
Wiadomość pochodzi od Kotaku, któremu podobno przekazano informacje z anonimowego źródła. Jest podobny do znanego wcześniej Easter Egga, który po uruchomieniu odsłoni listę twórców omawianej konsoli. Jednak ten konkretny wyświetla ukryty ekran, zawierający listę zespołu odpowiedzialnego za system (dashboard) Xbox'a.
Więc pewnie zapytacie jak to zrobić? Na szczęście Kotaku podał listę potrzebnych instrukcji i szczerze mówiąc, nie jest niespodzianką, że do tej pory nigdy tego nie znaleziono:
1. Przejdź do „Muzyki” i włóż płytę audio CD. (Krótki album zajmie mniej czasu podczas wczytywania.)
2. Na ekranie Audio CD ponownie wybierz „Kopiuj”, „Kopiuj”, a następnie „Nowa ścieżka dźwiękowa”.
3. Usuń domyślny tytuł ścieżki dźwiękowej i zastąp go (bez cudzysłowów) „Timmyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy!” (Tu litera „y” pojawia 26 razy. Nie trzeba liczyć; wystarczy wypełnić całe pole i zastąpić ostatnią literę znakiem interpunkcyjnym „!”.)
4. Usiądź wygodnie. Ciesz się dźwiękami dysku twardego kopiującego nośnik z napędu optycznego.
5. Po zakończeniu zgrywania wróć do menu głównego.
6. Wybierz „Ustawienia”, a następnie „Informacje o systemie”.
7. „Powinieneś teraz zobaczyć nowy ekran z listą członków „Zespołu dashboardu konsoli Xbox”.
 
 
Po wykonaniu powyższych instrukcji przywitają Cię napisy końcowe zespołu odpowiedzialnego za stworzenie systemu operacyjnego konsoli Xbox: Victor Blanco, Sakphong Chanbai, Bradford Christian i Jim Helm. Całkiem fajnie, co?
 
Więc sami widzicie, że nie jest to takie proste - prawda? Autor ciekawego odkrycia poinformował Kotaku, że nie wierzy, że ktokolwiek kiedykolwiek go znajdzie, i doskonale zdawał sobie sprawę, że strony uwielbiają informować o takich informacjach jak ta. Poza tym wszyscy na liście zespołu nie pracują już dla firmy Microsoft.
 
„Postanowiłem podzielić się teraz, ponieważ minęło 20 lat i pomyślałem, że byłoby fajnie, gdyby ludzie wiedzieli, że to naprawdę istnieje. Wiem, że wiele witryn lubi śledzić tego typu rzeczy, a wszystkie osoby na tej liście nie pracują już dla Microsoftu. Pomyślałem też, że jeśli nie zrobię tego teraz, to może się to nigdy nie wydarzyć. Minęło tyle czasu, że nawet nie pamiętałem gdzie to dokładnie było! Musiałem podłączyć konsolę Xbox i wypróbować kilka rzeczy, aby się upewnić.”
 
Nawet po tym dziwnym, ale interesującym Easter Eggu, wciąż wydaje się, że nie można go znaleźć. Wcześniej twórca oryginalnej konsoli Xbox, Seamus Blackley, zasugerował, że Easter Egg dostępny jest również w procesie uruchamiania konsoli. Jeśli tak jest, to ten sekret wciąż czeka na odnalezienie.
 
Czy masz oryginalną konsolę Xbox, na której możesz przetestować tę sztuczkę? Daj nam znać w komentarzach poniżej.
Read more...

Prototyp gry Gears of War 3 na PS3 wyciekł do sieci

W maju zeszłego roku w sieci pojawił się wyciek materiału filmowego Gears of War 3 działającego na zestawie deweloperskim PlayStation 3. W tamtym czasie firma Epic Games zauważyła, że była używana w Unreal Engine 3 do wewnętrznych testów i nigdy nie była „rzeczywistą pracą produktu”.
Teraz ta sama wersja prototypowa (z dnia 19 maja 2011 r.) została przesłana do Internetu. Haczyk polega na tym, że będziesz potrzebować wersję debugowaną konsoli PlayStation 3, aby w nią zagrać. Przeciek najwyraźniej zdecydował się wydać tę kompilację z okazji nieoficjalnej 10. rocznicy wersji na PS3.
 
 
Jak wcześniej wspomniano, kompilacja z powyższego filmu jest prawie grywalna od początku do końca, chociaż niektóre poziomy nie działają poprawnie z powodu problemów ze skryptami i punktami kontrolnymi. Próbuje również odczytać pamięć, tak jakby działała na konsoli Xbox 360.
 
Ten najnowszy wyciek online jest kontynuacją anulowanego remastera GoldenEye 007 firmy Rare, który pojawił się online na początku tego roku.
Read more...

Final Fantasy VII Remake Intergrade z mnóstwem wspaniałych zrzutów ekranu na PS5 i oszałamiającą grafiką?

[GDI] Phantasy Star Online Ver. 2 (US)[2S 51193].7zFinal Fantasy VII Remake Intergrade z pewnością pasuje do tych nowych zrzutów ekranu z PlayStation 5, podobnie jak wspaniała grafika na początku tego artykułu. Wydanie Final Fantasy VII Remake na PS4 oczywiście na początku wyglądało świetnie (w każdym razie przez większość czasu), ale Intergrade jest ustawiony na wyższą pozycję. Co więcej, nowy tryb wydajności pozwoli uruchomić całość z prędkością 60 klatek na sekundę.
Intergrade ma ukazać się jeszcze 10 czerwca, więc jest tuż za rogiem. To darmowa aktualizacja, jeśli masz już Remake na PS4 — ale nie obejmuje wersji, która była częścią PlayStation Plus kilka miesięcy temu.
Tymczasem INTERmission to dodatkowa fabuła, w której występuje Yuffie, i zawiera nowe zakupy Intergrade. Jeśli jednak dokonujesz aktualizacji z PS4, musisz osobno ją kupić - k*^%% m*^ - PRZERWA. Jezu! Niestety taka polityka... 
 
Poniżej mała galeria wprost z konsoli Playstation 5 ;)

 
Czy w przyszłym miesiącu zagracie w Intergrade? Czy po raz pierwszy zanurzysz się w Final Fantasy VII Remake? Obróć swój miecz w sekcji komentarzy poniżej.
Read more...

Podobno Starfield Bethesdy będzie dostępny wyłącznie na Xbox i na PC

Choć niektórym może się to wydawać powszechną wiedzą, najwyraźniej nie wszyscy wiedzą, że nadchodzący Starfield Bethesdy prawie na pewno będzie dostępny wyłącznie na Xbox Series X | S, PC i Game Pass.
W rezultacie dobrze znany insider Jeff Grubb dał jasno i wyraźnie do zrozumienia, że Starfield jest „wyłącznie” produkcją na Xbox i PC.
 

Jeśli jeszcze tego nie wiecie, na początku tego roku, w marcu, szef Xbox, Phil Spencer, postawił sprawę jasno, niedługo po przejęciu Bethesdy, mówiąc, że ekskluzywne gry pojawią się na platformach, „gdzie istnieje Game Pass”.
Podczas gdy oczywiste zobowiązania umowne (GhostWire: Tokyo i Deathloop) zostaną spełnione w przypadku PlayStation, a społeczności gier Bethesda na innych platformach będą nadal obsługiwane, przyszłe wydania będą zatem dostępne wyłącznie na platformach, na których dostępna jest Game Pass – czyli Xbox i PC (obecnie).
Więc proszę bardzo, słyszałeś to od samego człowieka, Jeffa Grubba - Starfield jest "grą ekskluzywną" na Xbox i PC. Mówiąc prościej, wydaje się, że wyciekły nowe materiały z rozgrywki w oczekiwanym sci-fi.
 
Podziel się z nami swoimi przemyśleniami poniżej!
Read more...

Regulamin sklepu XboxArcade v1.2


Recommended Posts

Regulamin Sklepu XboxArcade v1.2


 

I. Zasady ogólne.

 1. Każdy zarejestrowany użytkownik (znajdujący się w uprawnionej grupie) może kupować przedmioty dostępne w sklepie.
 2. Wszystkie przedmioty w sklepie są dostępne w postaci cyfrowej.
 3. Użytkownik może zawierać transakcje w sklepie TYLKO poprzez wirtualną walutę - Punkty Arcade.
 4. Jeden użytkownik może kupować jeden lub więcej przedmiotów, o ile ich ilość oraz uprawnienia grupy na to pozwalają.
 5. Serwis XboxArcade nie ponosi odpowiedzialności za nieprzemyślane lub błędnie zakupione przedmioty.
 6. Serwis XboxArcade nie ponosi odpowiedzialności, za błędy związane z działaniem sklepu tj. finalizacja transakcji lub użycie zakupionego przedmiotu.
  - korzystamy z aplikacji osób trzecich, w której mogą pojawiać się drobne błędy lub problemy z działaniem.
  - w razie problemów z zakupem prosimy o zgłoszenie tego faktu do administracji
 7. W przypadku problemu z otrzymaniem zakupionego towaru koszty zakupu nie są rekompensowane lub zwracane.  
 8. W przypadku dokonania zakupu w sklepie towaru, którego z pewnych przyczyn nie ma na stanie zwracane są jego całkowite koszty.
 9. Na forum obowiązuje całkowity zakaz kupowania forumowej wirtualnej waluty za pieniądze.


II. Przedmioty i ich dostępność:

 1. Przedmioty w Sklepie są dostępne dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników.
 2. Cena oraz ilość wraz z dostępnością jest wymieniona w sklepie przy ofercie przedmiotu.
 3. Dostępność przedmiotów jest losowa, ich ilość może ulec zmianom bez wcześniejszej informacji przez administrację.
 4. Administracja XboxArcade zastrzega sobie prawo do zmiany, edycji lub usuwania przedmiotów ze sklepu bez podania przyczyny.
 5. Przedmioty z uaktualnieniem do grupy VIP oraz VIP+ są dostępne każdego użytkownika, aczkolwiek kolejnego zakupu można dokonać po degradacji.  
 6. Użytkownicy mogą przekazywać między sobą zakupione przedmioty, aczkolwiek nie mogą udostępniać przedmiotów przeznaczonych dla wybranych grup np. VIP.


III. Zwroty i reklamacje.
Administracja zastrzega sobie prawo do usuwania lub nieprzyznawania przedmiotów bez zwracania poniesionych kosztów zakupu na rzecz kupującego, w przypadku gdy zauważy, że:

 1. Użytkownik celowo wymusza rekompensatę za zakupiony towar.
 2. Użytkownik przekazuje przedmiot innemu użytkownikowi, który docelowo znajduje się w grupie bez uprawnień do zakupu danego przedmiotu.
 3. Użytkownik zakupił przedmiot(y) za punkty wcześniej uznane za zdobyte niezgodnie z regulaminem.
 4. Użytkownik kupił ponownie ten sam lub inny przedmiot z aktualizacją grupy, pomimo aktywnego czasu trwania obecnego - dotyczy przedmiotów do zmiany grupy na VIP oraz VIP+.

 

 

W sklepie znajdują się przedmioty TYLKO cyfrowe! Serwis XboxArcade nie oferuje przedmiotów fizycznych i/lub niezgodnych z prawem.


Życzymy udanych zakupów - administracja XboxArcade!

 

 

 

Administracja XboxArcade może w dowolnej chwili wprowadzić zmiany powyższego regulaminu bez podawania przyczyny, natomiast o wprowadzonych zmianach będzie informować wersja tego regulaminu.

Gangst3r+PL.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.