Jump to content

Wygląda na to, że Xbox Game Pass wkrótce trafi na Android TV

Raport pochodzi z   9to5Google  , który zanurzył się w niedawnej aktualizacji 2107 dla aplikacji Xbox Game Pass na Androida. Po jej analizie twierdzi, że "rozpoczyna ścieżkę do oficjalnej obsługi Android TV", umożliwiając dostęp do Game Pass z ekranu głównego Android TV i Google TV. Chociaż do tej pory nic nie powiedziano o oficjalnym wsparciu dla urządzeń opartych o te systemy, to wydaje się, że Microsoft przygotowuje się pod formalne wprowadzenie Xbox Game Pass na Android TV.
 
Jak wyjaśnił 9to5Google, do tej pory możliwe było załadowanie aplikacji Xbox Game Pass na telewizorze z Androidem za pośrednictwem zewnętrznego oprogramowania, ale strona zgłasza problemy z dużymi opóźnieniami, które sprawiają, że korzystanie z jej jest bezcelowe.
 
    Xbox Game Pass na Androida wystartował w zeszłym roku     i okazał się niezwykle udany. Od tego czasu całość stale się rozwija, a zespół poprawia problemy z opóźnieniami i udoskonala inne funkcje. Microsoft planuje pójść jeszcze dalej w przyszłości z  rozwijaniem swojej usługi Cloud Gaming udostępniając ją bezpośrednio na telewizorze. Te funkcje sprzętowe pozwolą użytkownikom przesyłać strumieniowo gry bezpośrednio do telewizora, a wszystko to brzmi naprawdę fajnie.
 

 
Naszym zdaniem wspaniale jest widzieć, że Microsoft prowadzi dalszy rozwój możliwości Cloud Gaming dla graczy, a im więcej, tym weselej, ponieważ już i tak spora biblioteka gier Xbox jest otwarta dla szerszego grona osób, którzy mogą je wypróbować nie posiadając konsoli.
 
Czy skorzystasz z subskrypcji Xbox Game Pass na Android TV jeśli ta się pojawi? Daj nam znać w komentarzach poniżej.
Read more...

Elden Ring pojawia się w ofercie przedpremierowej na Steam oraz Playstation Store, zawierające nowe szczegóły oraz zrzuty ekranu

Mimo że mamy datę premiery Elden Ring, rozgrywkę do obejrzenia i mnóstwo szczegółów, nadal nie wydaje się prawdziwa, prawda? Nie martw się, absolutnie tak jest, ponieważ zaczęły pojawiać się pierwsze oferty sklepów z rzekomą grą, pełne nowych szczegółów i kilku kuszących zrzutów ekranu.
 
Zarówno Steam, jak i PlayStation Store wystawiły grę Elden Ring, chociaż nie jest ona jeszcze dostępna nawet w przedsprzedaży. Pomimo tego, że strona Xbox nie jest jeszcze aktywna, spodziewamy się, że wkrótce będzie zawierać te same szczegóły.
 
Jeśli chodzi o to, co nowego znajdziemy w grze, kluczowe funkcje rzucają trochę światła na tryb wieloosobowy, historię gry i wiele innych. Gra online jest prawdopodobnie największą wiadomością, ponieważ potwierdzono, że gracze mogą łączyć się i podróżować razem, wraz z "asynchronicznym elementem online, który pozwala poczuć obecność innych".
 
Mówi się również, że narracja jest "wielowarstwową historią opowiedzianą we fragmentach", więc możemy mieć coś nieco bardziej spójnego, niż Dark Souls.
 
Kluczowe cechy

• Rozległy świat pełen emocji
Rozległy świat, w którym otwarte pola z różnymi sytuacjami i ogromne lochy ze złożonymi i trójwymiarowymi projektami są płynnie połączone. Podczas eksploracji czeka na Ciebie radość z odkrywania nieznanych i przytłaczających zagrożeń, co prowadzi do wysokiego poczucia spełnienia.
• Stwórz własną postać
Oprócz dostosowywania wyglądu swojej postaci, możesz swobodnie łączyć broń, zbroję i magię, którą wyposażasz. Możesz rozwijać swoją postać zgodnie ze swoim stylem gry, na przykład zwiększając siłę mięśni, aby stać się silnym wojownikiem lub opanowując magię.
• Epicki dramat zrodzony z mitu
Wielowarstwowa historia opowiedziana we fragmentach. Epicki dramat, w którym różne myśli bohaterów przecinają się w Krainach Pomiędzy.
• Unikalna gra online, która luźno łączy Cię z innymi
Oprócz trybu wieloosobowego, w którym możesz bezpośrednio łączyć się z innymi graczami i podróżować razem, gra obsługuje unikalny asynchroniczny element online, który pozwala poczuć obecność innych graczy.
 
Na stronie Steam pochowanych jest również kilka zrzutów ekranu. Jak zawsze, wygląda wspaniale i dziwacznie na wszystkie właściwe sposoby, z naprawdę trzewnymi widokami i groteskowymi bestiami.
 

Read more...

Ten piękny kontroler dla Xbox Series X|S na motywie Halo już niedługo trafi do sprzedaży, ale będzie Cię kosztował

Utalentowany twórca POPeART (wcześniej znany jako Xbox Pope) zaprezentował swój najnowszy niestandardowy projekt kontrolera Xbox w postaci "Halo Needler", a tym razem wielką atrakcją jest to, że możesz go bezproblemowo kupić (wcześniej pojawiały się ograniczone ilości lub brak wysyłki po za granice USA).
 
Kontroler jest sprzedawany przez serwis TREZN z bezpłatną wysyłką na cały świat, ale zanim się napalicie lepiej poznajcie jego oszałamiającą cenę 599,99PLN (149,99 USD). To oczywiście dlatego, że jest to niestandardowy kontroler, i tutaj należy sobie zadać pytanie, czy nasze kieszenie są wystarczająco głębokie!
 
 
Jeśli chcesz kupić jeden z nich, możesz użyć kodu WELCOME10, aby uzyskać 10 USD zniżki na pierwsze zamówienie. Kontroler ma zostać wysłany pod koniec sierpnia, a także otrzymujesz 90 dni gwarancji na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.
 
Jeśli jesteś fanem pracy POPeART, ale nie jesteś zainteresowany tym kontrolerem to na stronie TREZN znajduje się cała kolekcja niestandardowych projektów kontrolerów i skórek konsolowych dedykowanych twórcy (a większość z nich jest o wiele tańsza!).
Read more...

GTA 5 sprzedało się w 150 milionach egzemplarzy

Grand Theft Auto V obejmie trzecią generację konsol, w momencie gdy Rockstar ponownie wyda tytuł debiutujący w czasach Xbox 360 oraz PS3 na PS5 oraz Xbox Series X | S jeszcze w tym roku. Jest to gra, która osiągnęła niezrównany sukces na rynku gier przekraczając 150 milionów sprzedanych kopii do tej pory, pobijając tym samym rekord sprzedaży. Odzwierciedla to zarówno cyfrowe pliki do pobrania, jak i kopie Blu-ray sprzedawane detalicznie - niekoniecznie konsumentom - ale patrząc na wykresy sprzedaży, wyraźnie nie ma stosów zakurzonych pudełek z kopią tej gry spoczywających na półkach sklepowych. Inne najlepiej sprzedające się gry oscylowały w liczbie 70-80 milionów kopii, więc wynik GTA 5 przebija je o połowę i sięga rekordowej sprzedaży w historii gier wideo - Minecraft 200+ milionów.
 

 
Niewiarygodnie, cała seria GTA sprzedała się w sumie w 350 milionach egzemplarzy, więc "piątka" stanowi prawie połowę sprzedaży całej serii. Jego długowieczność można częściowo przypisać sukcesowi GTA Online, które otrzymało ponad 40 aktualizacji od 2013 roku i jest już ogromną bestią , która swoimi dodatkami i możliwościami potrafi wciągnąć na setki dodatkowych godzin.
 

 
Tymczasem Red Dead Redemption 2 sprzedało się do tej pory w 38 milionach egzemplarzy, co byłoby również zdumiewającym osiągnięciem firmy. Rockstar twierdzi, że wycieczka Arthura Morgana jest drugą najlepiej sprzedającą się grą w USA w ciągu ostatnich trzech lat, co jest bardzo specyficzną statystyką, ale wyraźnie wskazuje na udany produkt.
 
A Ty jaką posiadasz wersję gry (cyfrową czy pudełkową) i na jaką platformę? Podziel się swoją wypowiedzią w komentarzu poniżej.
Read more...
 • Popularne artykuły

 • PC/Steam/Epic


  9 posts in this category

  1. Microsoft "zachęca" Steam i Epic Games do przyłączenia się do nowego sklepu z aplikacjami w systemie Windows 11

   Microsoft oprócz podkreślenia wielu funkcji związanych z grami dla konsoli Xbox w ich najnowszym systemie Windows 11, firma mówiła również nieco o możliwości integracji Steam i Epic Games Store.
    
   W wywiadzie dla The Verge z dyrektorem wykonawczym w systemie Windows - Panos Panay, był zachwycony, z faktu, iż te dwa sklepy z pewnością będą "zachęcane", aby stać się częścią nowego sklepu z aplikacjami Windows 11, a jeśli zechcą, to będą "bardzo mile widziane".
    
    
   Byłoby to prawdopodobnie najlepszy scenariusz z punktu widzenia konsumenta, oczywiście, jak wszystko byłoby zintegrowane w jednym dedykowanym sklepie z aplikacjami. Jesteśmy sceptyczni co do tego, że Steam i Epic Games będą na pokładzie, ale nigdy nie wiadomo.
    
   Czy uważasz, że Steam i Epic Games staną się częścią sklepu z aplikacjami dla systemu Windows 11? Daj nam swoje przemyślenia poniżej.

   0 comments
   24 views
  2. Windows 11 obiecuje doskonałą grafikę, niesamowitą szybkość i wsparcie dla gier

   Nie może zabraknąć wpisu o Windows 11 na naszej stronie, gdy ten już czai się za rogiem i czeka na swoją premierę. Będąc członkiem Insider Preview otrzymałem wczesny dostęp do Windows 11 i powiem, że jestem... mile zaskoczony odświeżonym wyglądem i zmianami jakie przynosi ze sobą najnowszy system od Microsoftu. Ale nie o tym mowa, nas interesuje współpraca i możliwości jakie oferuje pod względem funkcjonalności w grach, a tych nie zabrakło.
    
   System Windows 11 domyślnie będzie wyposażony w funkcje Auto HDR, które automatycznie doda ulepszenia hdr (High Dynamic Range) do gier zbudowanych w trybie DirectX 11 lub nowszym, które wcześniej wykorzystywały tylko standardowy zakres dynamiki (SDR). Jest to ta sama technologia, która jest obecnie używana na konsolach Xbox Series X i Xbox Series S. Windows 11 będzie naciskał na korzystanie z DirectX 12, więc przed aktualizacją warto sprawdzić na stronie producenta czy wasza karta wspiera tą wersję.
    
   Również debiutujący w seriach X i S, DirectStorage będzie dostępny wyłącznie dla Systemu Windows 11 na PC, umożliwiając wydajne dyski SSD NVMe, aby szybciej ładować gry, zapewniając, że możesz "doświadczyć niezwykle szczegółowych światów gier renderowanych z prędkością błyskawicy, bez długich czasów ładowania".
    
   I oczywiście Xbox Game Pass nadal będzie główną częścią zainteresowania, ponieważ aplikacja Xbox jest teraz wbudowana w system Windows 11 od pierwszego dnia, a Xbox Cloud Gaming ma być również bezpośrednio dodawany do aplikacji.
    
   Wszystkie inne rzeczy, których można się spodziewać, takie jak kompatybilność z nowymi kontrolerami bezprzewodowymi dla konsoli Xbox, będą już wcześniej preinstalowane wraz z systemem, a najlepsze jest to, że Windows 11 będzie całkowicie darmowym uaktualnieniem dla użytkowników systemu Windows 10, gdy nadejdzie ("wkrótce").
   Czy wykonasz u siebie uaktualnienie do systemu Windows 11? Jesteś zadowolony z nowych funkcji systemu dla gier? Daj nam znać poniżej.

   0 comments
   16 views
  3. Steam dodaje rozszerzoną obsługę kontrolera Xbox dla graczy na PC

   Najnowsza aktualizacja wersji beta klienta Steam na PC koncentruje się głównie na kontrolerze bezprzewodowym od konsoli Xbox, wprowadzając szereg nowych funkcji dla graczy na platformie, szczególnie w niektórych grach.
   Od wczoraj aplikacja posiada obsługę więcej, niż czterech kontrolerów jednocześnie, wyzwala dudnienie w grach za pomocą interfejsu API Windows.Gaming.Input, możliwość przypisania nowego przycisku „Udostępnij” z konsoli Xbox Series X i nie tylko.
    
   Oto pełna lista ulepszeń Xbox, które zostały wprowadzone w kliencie Beta:
   Zmiany w Steam
   Dodano ustawienie rozszerzonej obsługi kontrolera konsoli Xbox. Opcję można włączyć w sekcji Ogólne ustawienia kontrolera w ustawieniach Steam - wymaga instalacji sterownika oraz ponownego uruchomienia komputera. Rozszerzone funkcje Xbox obejmują:
   Obsługa więcej, niż 4 kontrolerów Xbox Możliwość powiązania z łopatkami kontrolera Xbox Elite w konfiguracjach kontrolera Możliwość powiązania przycisku udostępniania kontrolera Xbox Series X w konfiguracjach kontrolera Obsługa wyzwalacza wibracji w grach korzystających z interfejsu API Windows.Gaming.Input  

   Te nowe funkcje są nadal ograniczone do tych, którzy na razie zdecydowali się na wersję beta klienta Steam, z prawdopodobieństwem, że zostaną rozszerzone do standardowej wersji Steam w stosunkowo bliskiej przyszłości.
    
    
   Nie możesz się doczekać którejś z tych nowych funkcji? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

   0 comments
   181 views
  4. Firma EPIC Games jest warta 17 miliardów dolarów!

   Firma Epic Games to deweloper niezwykle popularnej internetowej gry Fortnite, a także właściciel sklepu z grami w wersjach cyfrowych Epic Games Store oraz autor silnika Unreal Engine. Na temat tego ostatniego już pisaliśmy na łamach XboxArcade. Piąta odsłona oprogramowania zdążyła już zaprezentować imponującą jakość graficzną dzięki technologii Ray Tracing wspieranej przez nadchodząc konsole..
    
   Jak podaje serwis Bloomberg aktualna wartość firmy Epic Games wynosi 17,3 miliarda dolarów. To o ponad połowę więcej, niż jeszcze dwa lata temu, gdzie wartość firmy sięgała 8 miliardów.
    
    
   Na wzrost wartości wypływa między innymi ostatni wynik inwestycji w ramach, których firma zyskała prawie 2 miliardy dolarów.

   0 comments
   202 views
  5. Microsoft Flight Simulator już 18 sierpnia na PC

   Najnowsza i najbardziej realistyczna część symulatora lotu ukaże się już 18 sierpnia na PC z Windows 10. Twórcy przygotowali najbardziej realistyczną i dopracowaną pod kątem szczegółów odsłonę serii. Wiele miast i lotnisk odwzorowano z dbałością o najmniejsze detale.
    
   W najnowszej odsłonie znajdziemy zaawansowany system zmiennej pogody, która w połączeniu z realistyczną fizyką zapewni różne doświadczenia w zależności od panujących warunków.
    
    
   Poniżej możecie zobaczyć trailer z gry prezentujący jakość oprawy graficznej w imponującym symulatorze.
    
    
    
   MSF zajmie 150 GB na dysku twardym. Wymagania minimalne to 8 GB RAM, Nvidia GTX 770 i procesor Intel i5 4460. Gra pojawi się również w późniejszym czasie na konsoli Xbox Series X prawdopodobnie w dniu jej premiery.

   0 comments
   225 views
  6. Posiadacze gry Wiedźmin 3 na konsoli Xbox One lub PS4 otrzymają bezpłatną wersję na GoG-u

   Pojawiła się ciekawa promocja CD Projekt - możesz otrzymać darmową wersję gry Wiedźmin 3 w sklepie GOG. Warunek promocji obowiązuje posiadanie wcześniej wymienionej gry na konsoli PS4/Xbox One lub PC (Steam/Origin). Całość ma na celu promowanie nowej aplikacji - GOG Galaxy 2.0, która synchronizuje zakupione gry z różnych platform.
    
   W celu zdobycia bezpłatnej kopii gry, należy połączyć konto z profilem Xbox Live, PS Store lub jednej z usług dostępnych na komputerach osobistych. Jeżeli program wykryje, że posiadamy najnowsze przygody ww gry, pozwoli odebrać pozycję w polskim sklepie.
    
   Wszyscy zainteresowani mają czas do 23 czerwca, ponieważ promocja obowiązuję do godziny 13:00 tego dnia.
    
    

   0 comments
   267 views
  7. Sekiro: Shadows Die Twice największą premierą na Steamie w 2019 roku

   Sekiro: Shadows Die Twice najwyraźniej cieszy się dużym zainteresowaniem - a przynajmniej na PC. Z danych Steama wynika, że tytuł jest największą z dotychczasowych premier na platformie w 2019 roku.
   Dzisiaj popołudniu najnowszą produkcję studia From Software uruchomiło jednocześnie 108,42 tysiące użytkowników sklepu Valve. Obecnie plasuje się na czwartym miejscu najpopularniejszych gier - za Dota 2, PUBG i CS:GO.
   Sekiro: Shadows Die Twice osiągnęło najlepszy wynik spośród gier wydanych w 2019 roku na Steamie. Produkcja wyprzedziła Devil May Cry 5 - dotychczasowego lidera - w które tuż po premierze w tym samym czasie grało niespełna 89 tysięcy osób.
   Czytaj więcej...
   Odwiedź oryginalną stroną artykułu

   2 comments
   409 views
  8. Google Stadia będzie mocnym konkurentem dla Microsoftu

   Microsoft komentuje prezentację platformy Google Stadia i jest przekonany, że obiera dobrą strategię dla rozwoju marki Xbox. Czy faktycznie?

   Wczorajsza prezentacja platformy streamingowej Google Stadia wywołała sporo emocji, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Natomiast jedno jest pewne. Po premierze Google Stadia, branża elektronicznej rozrywki nie będzie wyglądać tak samo.

   Do prezentacji Google odniósł się dziś Phil Spencer, szef działu Xbox w Microsofcie. Uważa on, że skoro Google stawia na technologię streamingu, to tylko potwierdza słuszność decyzji Microsoftu o rozwoju własnej platformy tego rodzaju.

   – Właśnie skończyliśmy oglądanie prezentacji Google na temat platformy Stadia. Ich ogłoszenie jest potwierdzeniem słuszności obranej przez nas dwa lata temu drogi. Dzisiaj widzieliśmy, jak nasz wielki rywal wkracza na rynek gier, wraz ze składnikami niezbędnymi do osiągnięcia sukcesu, opierając się na treściach, społeczności użytkowników i chmurze – uważa Spencer w liście wysłanym do pracowników Microsoftu.

   Google Stadia rywalem xCloud

   Microsoft stawia obecnie na nową platformę, która za pomocą xCloud ma umożliwiać granie w chmurze. Jak podkreślał wielokrotnie koncern, chce aby gry dostępne w ramach biblioteki Xbox Game Pass, były możliwe do uruchomienia na niemal każdym urządzeniu. W grę wchodzić ma nawet Nintendo Switch. To oczywiście śmiały plan, pytanie więc, jak będzie wyglądać branża za kilka lat?

   Jeśli Google oraz Microsoft tak mocno chcą postawić na chmurę, to na rynku tradycyjnych konsol pozostanie Nintendo oraz Sony, które póki co tylko przyglądają się planom konkurentów. Oczywiście nie jest przesądzone, że również PlayStation otrzyma swoją wersję grania w chmurze na dużą skalę. Natomiast Sony być może chce na razie zgadać grunt, tak jak to robi Microsoft w przypadku VR – czeka na to, aż inni udoskonalą technologię.

   Niemniej jednak robi się coraz bardziej ciekawie w branży. W jaki sposób Microsoft wejdzie w nową generację konsol? Postawi tylko na chmurę? Prawdopodobnie nie, bowiem sporo przecieków wskazuje na to, że szykuje nawet dwie wersje konsoli stacjonarnej, gdzie jedna miałaby być słabsza i tańsza, ale za to przeznaczona dla tych, którzy cenią właśnie chmurowe rozwiązania oraz abonamentowy dostęp do gier.

   Google z kolei ma spore możliwości, aby naprawdę zawojować rynek gier. Sam Microsoft przyznaje, że opcje zaprezentowane za pośrednictwem Google Stadia, robią wrażenie. Phil Spencer wspominał chociażby w tym miejscu o integracji z YouTube i możliwości wskoczenia do rozgrywki streamowanej przez youtuberów na żywo. To naprawdę zapowiada się interesująco.

   Mam przy okazji nadzieję, że także Sony wyciągnie jeszcze w tym roku asa w rękawie i nie będzie to tylko udoskonalona wersja gogli VR, ale coś naprawdę przełomowego.

   Czy gracze są już jednak gotowi na przesiadkę do chmury? Czy faktycznie nadchodząca generacja konsol będzie ostatnią z tych fizycznych? Na te pytanie jeszcze nie znajdziemy odpowiedzi, ale pewnie pod koniec tego roku będziemy bliżsi z poglądami na ten temat.

   Odwiedź oryginalną stroną artykułu

   0 comments
   183 views
  9. Gears of War Ultimate Edition nadchodzi na PC

   Rod Fergusson jeden z członków odpowiedzialnych za wydanie Gears of War na PC ujawnił kilka informacji na temat gry.

   Edycja na PC została całkowicie przebudowa na nowo. Ultimate Edition będzie posiadać przebudowane tekstury i graficzne ulepszenia - wsparcie dla rozdzielczości 4k oraz DirectX 12.

   Dla tych co liczyli na Gears of War 4 na PC, póki co nie mamy żadnych informacji, ale w pytaniu zadanym do Fergusson'a przez jednego z dziennikarzy podczas konferencji otrzymaliśmy odpowiedź: "Nie mam nic do ogłoszenia w temacie, może będziemy mogli o tym porozmawiać w późniejszym czasie".

    

   Czyżby w ostatniej wypowiedzi Rod Fergusson coś zasugerował? Gears of War Ultimate Edition pojawi się również na Xbox One.

   1 comment
   172 views
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.