Jump to content

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Read more...

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Read more...

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Read more...

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Read more...
 • Popularne artykuły

 • PC/Steam/Epic


  10 posts in this category

  1. Steam Deck - nowa przenośna konsola od Valve będzie konkurencją dla Switcha od Ninetendo?

   Po licznych wcześniejszych plotkach, Valve oficjalnie zaprezentowało Steam Deck - nowy przenośny system gier w stylu Switcha.
   IGN pierwotnie uzyskał wyłączny dostęp do technologii, ale teraz Valve otworzyło "praktyczne" sesje gry dla wielu innych mediów. Zaowocowało to zwykłymi porównaniami, których można się spodziewać za każdym razem, gdy nowy sprzęt zostanie wydany.
    
   Sean Hollister z The Verge opublikował porównanie nowego systemu Valve obok hybrydowego handhelda Nintendo i jak można się spodziewać - Steam Deck jest o wiele grubszy, niż Switch. Sam Hollister zauważa, że jest "gigantyczny" w porównaniu do przenośnego systemu Nintendo.
    
    
   Oczywiście porównania na tym się nie skończyły. Producent wideo Giant Bomb, Jan Ochoa, poszedł nieco dalej ze zdjęciem Steam Deck obok nie tylko Switcha, ale także Sega Game Gear, PlayStation Vita i klasycznego systemu Nintendo, Game Boy Advance.
    
    
    
   Niestety, nie ma jeszcze porównań OLED Switch obok Steam Deck, ponieważ poprawiony model Nintendo nie zostanie opublikowany do października. Mamy jednak wymiary obu systemów. Każde urządzenie będzie wyposażone w 7-calowy ekran.
   Switch OLED: 239 mm x 102 mm x 28,7 mm
   Pokład parowy: 298 mm x 117 mm x 49 mm
    
   Deck Steam Valve jest już dostępny do rezerwacji w wybranych regionach i rozpocznie wysyłkę w grudniu 2021 roku. Steam Deck będzie dostępny w 3 wariantach cenowych, począwszy od 419€, za podstawową wersję, aż do 679€ za najdroższą wersję z kilkoma unikatowymi dodatkami tj, antyrefleksyjne szkło na ekran, czy ekskluzywny futerał.
    
   Co sądzisz o Steam Deck w porównaniu z rozmiarem Switcha? I jak podoba ci się jego design. Zostaw swoje przemyślenia w komentarzach poniżej.

   0 comments
   267 views
  2. Microsoft "zachęca" Steam i Epic Games do przyłączenia się do nowego sklepu z aplikacjami w systemie Windows 11

   Microsoft oprócz podkreślenia wielu funkcji związanych z grami dla konsoli Xbox w ich najnowszym systemie Windows 11, firma mówiła również nieco o możliwości integracji Steam i Epic Games Store.
    
   W wywiadzie dla The Verge z dyrektorem wykonawczym w systemie Windows - Panos Panay, był zachwycony, z faktu, iż te dwa sklepy z pewnością będą "zachęcane", aby stać się częścią nowego sklepu z aplikacjami Windows 11, a jeśli zechcą, to będą "bardzo mile widziane".
    
    
   Byłoby to prawdopodobnie najlepszy scenariusz z punktu widzenia konsumenta, oczywiście, jak wszystko byłoby zintegrowane w jednym dedykowanym sklepie z aplikacjami. Jesteśmy sceptyczni co do tego, że Steam i Epic Games będą na pokładzie, ale nigdy nie wiadomo.
    
   Czy uważasz, że Steam i Epic Games staną się częścią sklepu z aplikacjami dla systemu Windows 11? Daj nam swoje przemyślenia poniżej.

   0 comments
   281 views
  3. Windows 11 obiecuje doskonałą grafikę, niesamowitą szybkość i wsparcie dla gier

   Nie może zabraknąć wpisu o Windows 11 na naszej stronie, gdy ten już czai się za rogiem i czeka na swoją premierę. Będąc członkiem Insider Preview otrzymałem wczesny dostęp do Windows 11 i powiem, że jestem... mile zaskoczony odświeżonym wyglądem i zmianami jakie przynosi ze sobą najnowszy system od Microsoftu. Ale nie o tym mowa, nas interesuje współpraca i możliwości jakie oferuje pod względem funkcjonalności w grach, a tych nie zabrakło.
    
   System Windows 11 domyślnie będzie wyposażony w funkcje Auto HDR, które automatycznie doda ulepszenia hdr (High Dynamic Range) do gier zbudowanych w trybie DirectX 11 lub nowszym, które wcześniej wykorzystywały tylko standardowy zakres dynamiki (SDR). Jest to ta sama technologia, która jest obecnie używana na konsolach Xbox Series X i Xbox Series S. Windows 11 będzie naciskał na korzystanie z DirectX 12, więc przed aktualizacją warto sprawdzić na stronie producenta czy wasza karta wspiera tą wersję.
    
   Również debiutujący w seriach X i S, DirectStorage będzie dostępny wyłącznie dla Systemu Windows 11 na PC, umożliwiając wydajne dyski SSD NVMe, aby szybciej ładować gry, zapewniając, że możesz "doświadczyć niezwykle szczegółowych światów gier renderowanych z prędkością błyskawicy, bez długich czasów ładowania".
    
   I oczywiście Xbox Game Pass nadal będzie główną częścią zainteresowania, ponieważ aplikacja Xbox jest teraz wbudowana w system Windows 11 od pierwszego dnia, a Xbox Cloud Gaming ma być również bezpośrednio dodawany do aplikacji.
    
   Wszystkie inne rzeczy, których można się spodziewać, takie jak kompatybilność z nowymi kontrolerami bezprzewodowymi dla konsoli Xbox, będą już wcześniej preinstalowane wraz z systemem, a najlepsze jest to, że Windows 11 będzie całkowicie darmowym uaktualnieniem dla użytkowników systemu Windows 10, gdy nadejdzie ("wkrótce").
   Czy wykonasz u siebie uaktualnienie do systemu Windows 11? Jesteś zadowolony z nowych funkcji systemu dla gier? Daj nam znać poniżej.

   0 comments
   287 views
  4. Steam dodaje rozszerzoną obsługę kontrolera Xbox dla graczy na PC

   Najnowsza aktualizacja wersji beta klienta Steam na PC koncentruje się głównie na kontrolerze bezprzewodowym od konsoli Xbox, wprowadzając szereg nowych funkcji dla graczy na platformie, szczególnie w niektórych grach.
   Od wczoraj aplikacja posiada obsługę więcej, niż czterech kontrolerów jednocześnie, wyzwala dudnienie w grach za pomocą interfejsu API Windows.Gaming.Input, możliwość przypisania nowego przycisku „Udostępnij” z konsoli Xbox Series X i nie tylko.
    
   Oto pełna lista ulepszeń Xbox, które zostały wprowadzone w kliencie Beta:
   Zmiany w Steam
   Dodano ustawienie rozszerzonej obsługi kontrolera konsoli Xbox. Opcję można włączyć w sekcji Ogólne ustawienia kontrolera w ustawieniach Steam - wymaga instalacji sterownika oraz ponownego uruchomienia komputera. Rozszerzone funkcje Xbox obejmują:
   Obsługa więcej, niż 4 kontrolerów Xbox Możliwość powiązania z łopatkami kontrolera Xbox Elite w konfiguracjach kontrolera Możliwość powiązania przycisku udostępniania kontrolera Xbox Series X w konfiguracjach kontrolera Obsługa wyzwalacza wibracji w grach korzystających z interfejsu API Windows.Gaming.Input  

   Te nowe funkcje są nadal ograniczone do tych, którzy na razie zdecydowali się na wersję beta klienta Steam, z prawdopodobieństwem, że zostaną rozszerzone do standardowej wersji Steam w stosunkowo bliskiej przyszłości.
    
    
   Nie możesz się doczekać którejś z tych nowych funkcji? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

   0 comments
   470 views
  5. Firma EPIC Games jest warta 17 miliardów dolarów!

   Firma Epic Games to deweloper niezwykle popularnej internetowej gry Fortnite, a także właściciel sklepu z grami w wersjach cyfrowych Epic Games Store oraz autor silnika Unreal Engine. Na temat tego ostatniego już pisaliśmy na łamach XboxArcade. Piąta odsłona oprogramowania zdążyła już zaprezentować imponującą jakość graficzną dzięki technologii Ray Tracing wspieranej przez nadchodząc konsole..
    
   Jak podaje serwis Bloomberg aktualna wartość firmy Epic Games wynosi 17,3 miliarda dolarów. To o ponad połowę więcej, niż jeszcze dwa lata temu, gdzie wartość firmy sięgała 8 miliardów.
    
    
   Na wzrost wartości wypływa między innymi ostatni wynik inwestycji w ramach, których firma zyskała prawie 2 miliardy dolarów.

   0 comments
   443 views
  6. Microsoft Flight Simulator już 18 sierpnia na PC

   Najnowsza i najbardziej realistyczna część symulatora lotu ukaże się już 18 sierpnia na PC z Windows 10. Twórcy przygotowali najbardziej realistyczną i dopracowaną pod kątem szczegółów odsłonę serii. Wiele miast i lotnisk odwzorowano z dbałością o najmniejsze detale.
    
   W najnowszej odsłonie znajdziemy zaawansowany system zmiennej pogody, która w połączeniu z realistyczną fizyką zapewni różne doświadczenia w zależności od panujących warunków.
    
    
   Poniżej możecie zobaczyć trailer z gry prezentujący jakość oprawy graficznej w imponującym symulatorze.
    
    
    
   MSF zajmie 150 GB na dysku twardym. Wymagania minimalne to 8 GB RAM, Nvidia GTX 770 i procesor Intel i5 4460. Gra pojawi się również w późniejszym czasie na konsoli Xbox Series X prawdopodobnie w dniu jej premiery.

   0 comments
   454 views
  7. Posiadacze gry Wiedźmin 3 na konsoli Xbox One lub PS4 otrzymają bezpłatną wersję na GoG-u

   Pojawiła się ciekawa promocja CD Projekt - możesz otrzymać darmową wersję gry Wiedźmin 3 w sklepie GOG. Warunek promocji obowiązuje posiadanie wcześniej wymienionej gry na konsoli PS4/Xbox One lub PC (Steam/Origin). Całość ma na celu promowanie nowej aplikacji - GOG Galaxy 2.0, która synchronizuje zakupione gry z różnych platform.
    
   W celu zdobycia bezpłatnej kopii gry, należy połączyć konto z profilem Xbox Live, PS Store lub jednej z usług dostępnych na komputerach osobistych. Jeżeli program wykryje, że posiadamy najnowsze przygody ww gry, pozwoli odebrać pozycję w polskim sklepie.
    
   Wszyscy zainteresowani mają czas do 23 czerwca, ponieważ promocja obowiązuję do godziny 13:00 tego dnia.
    
    

   0 comments
   493 views
  8. Sekiro: Shadows Die Twice największą premierą na Steamie w 2019 roku

   Sekiro: Shadows Die Twice najwyraźniej cieszy się dużym zainteresowaniem - a przynajmniej na PC. Z danych Steama wynika, że tytuł jest największą z dotychczasowych premier na platformie w 2019 roku.
   Dzisiaj popołudniu najnowszą produkcję studia From Software uruchomiło jednocześnie 108,42 tysiące użytkowników sklepu Valve. Obecnie plasuje się na czwartym miejscu najpopularniejszych gier - za Dota 2, PUBG i CS:GO.
   Sekiro: Shadows Die Twice osiągnęło najlepszy wynik spośród gier wydanych w 2019 roku na Steamie. Produkcja wyprzedziła Devil May Cry 5 - dotychczasowego lidera - w które tuż po premierze w tym samym czasie grało niespełna 89 tysięcy osób.
   Czytaj więcej...
   Odwiedź oryginalną stroną artykułu

   2 comments
   659 views
  9. Google Stadia będzie mocnym konkurentem dla Microsoftu

   Microsoft komentuje prezentację platformy Google Stadia i jest przekonany, że obiera dobrą strategię dla rozwoju marki Xbox. Czy faktycznie?

   Wczorajsza prezentacja platformy streamingowej Google Stadia wywołała sporo emocji, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Natomiast jedno jest pewne. Po premierze Google Stadia, branża elektronicznej rozrywki nie będzie wyglądać tak samo.

   Do prezentacji Google odniósł się dziś Phil Spencer, szef działu Xbox w Microsofcie. Uważa on, że skoro Google stawia na technologię streamingu, to tylko potwierdza słuszność decyzji Microsoftu o rozwoju własnej platformy tego rodzaju.

   – Właśnie skończyliśmy oglądanie prezentacji Google na temat platformy Stadia. Ich ogłoszenie jest potwierdzeniem słuszności obranej przez nas dwa lata temu drogi. Dzisiaj widzieliśmy, jak nasz wielki rywal wkracza na rynek gier, wraz ze składnikami niezbędnymi do osiągnięcia sukcesu, opierając się na treściach, społeczności użytkowników i chmurze – uważa Spencer w liście wysłanym do pracowników Microsoftu.

   Google Stadia rywalem xCloud

   Microsoft stawia obecnie na nową platformę, która za pomocą xCloud ma umożliwiać granie w chmurze. Jak podkreślał wielokrotnie koncern, chce aby gry dostępne w ramach biblioteki Xbox Game Pass, były możliwe do uruchomienia na niemal każdym urządzeniu. W grę wchodzić ma nawet Nintendo Switch. To oczywiście śmiały plan, pytanie więc, jak będzie wyglądać branża za kilka lat?

   Jeśli Google oraz Microsoft tak mocno chcą postawić na chmurę, to na rynku tradycyjnych konsol pozostanie Nintendo oraz Sony, które póki co tylko przyglądają się planom konkurentów. Oczywiście nie jest przesądzone, że również PlayStation otrzyma swoją wersję grania w chmurze na dużą skalę. Natomiast Sony być może chce na razie zgadać grunt, tak jak to robi Microsoft w przypadku VR – czeka na to, aż inni udoskonalą technologię.

   Niemniej jednak robi się coraz bardziej ciekawie w branży. W jaki sposób Microsoft wejdzie w nową generację konsol? Postawi tylko na chmurę? Prawdopodobnie nie, bowiem sporo przecieków wskazuje na to, że szykuje nawet dwie wersje konsoli stacjonarnej, gdzie jedna miałaby być słabsza i tańsza, ale za to przeznaczona dla tych, którzy cenią właśnie chmurowe rozwiązania oraz abonamentowy dostęp do gier.

   Google z kolei ma spore możliwości, aby naprawdę zawojować rynek gier. Sam Microsoft przyznaje, że opcje zaprezentowane za pośrednictwem Google Stadia, robią wrażenie. Phil Spencer wspominał chociażby w tym miejscu o integracji z YouTube i możliwości wskoczenia do rozgrywki streamowanej przez youtuberów na żywo. To naprawdę zapowiada się interesująco.

   Mam przy okazji nadzieję, że także Sony wyciągnie jeszcze w tym roku asa w rękawie i nie będzie to tylko udoskonalona wersja gogli VR, ale coś naprawdę przełomowego.

   Czy gracze są już jednak gotowi na przesiadkę do chmury? Czy faktycznie nadchodząca generacja konsol będzie ostatnią z tych fizycznych? Na te pytanie jeszcze nie znajdziemy odpowiedzi, ale pewnie pod koniec tego roku będziemy bliżsi z poglądami na ten temat.

   Odwiedź oryginalną stroną artykułu

   0 comments
   404 views
  10. Gears of War Ultimate Edition nadchodzi na PC

   Rod Fergusson jeden z członków odpowiedzialnych za wydanie Gears of War na PC ujawnił kilka informacji na temat gry.

   Edycja na PC została całkowicie przebudowa na nowo. Ultimate Edition będzie posiadać przebudowane tekstury i graficzne ulepszenia - wsparcie dla rozdzielczości 4k oraz DirectX 12.

   Dla tych co liczyli na Gears of War 4 na PC, póki co nie mamy żadnych informacji, ale w pytaniu zadanym do Fergusson'a przez jednego z dziennikarzy podczas konferencji otrzymaliśmy odpowiedź: "Nie mam nic do ogłoszenia w temacie, może będziemy mogli o tym porozmawiać w późniejszym czasie".

    

   Czyżby w ostatniej wypowiedzi Rod Fergusson coś zasugerował? Gears of War Ultimate Edition pojawi się również na Xbox One.

   1 comment
   432 views
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.