Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

20-latek zmarł przed konsolą - grał 12 godzin


Rekomendowane odpowiedzi

Uzależniony od gier 20-letni Brytyjczyk zmarł w wyniku zatoru żył po całodniowych sesjach spędzonych przy konsoli. Teraz jego ojciec w publicznym oświadczeniu ostrzegł innych rodziców przed niebezpieczeństwem, jakie stwarza uzależnienie od gier komputerowych - pisze brytyjski tabloid "Daily Mail".

 

Do tragedii doszło w maju w Sheffield. Chłopak skarżył się na "dziwne uczucie" w klatce piersiowej i wyjątkowo niskie tętno, mimo to dalej grał na konsoli. W końcu po 12 godzinach nieprzerwanego grania zasłabł i stracił przytomność. Przybyli na miejsce ratownicy pogotowia mimo podjętej reanimacji nie zdołali go uratować.

 

Początkowo przyczyna śmierci młodego Brytyjczyka nie była znana. Dopiero teraz przeprowadzona autopsja wykazała, że nieustanne siedzenie przed konsolą doprowadziło do zakrzepicy żył, co ostatecznie skończyło się zatorem, który spowodował śmierć. Jest to przypadłość, która zdarza się pasażerom długich lotów, gdy osoby siedzą unieruchomione w samolocie przez wiele godzin - pisze "Daily Mail".

 

W obliczu dramatu, ojciec 20-latka wydał publiczne oświadczenie, w którym ostrzegł innych rodziców przed zagrożeniem, jakie niesie ze sobą uzależnienie od gier komputerowych. Podkreślił, że dzieci nie zdają sobie sprawy z negatywnych konsekwencji dla zdrowia związanych z wielogodzinnym siedzeniem przed komputerem i zaapelował, by rodzice chronili swoje pociechy przed tym niebezpieczeństwem.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,20-latek-zmarl-przed-konsola---gral-12-godzin-non-stop,wid,13644767,wiadomosc.html

 

 

Granie zabija, na śmierć :P:P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz on może źle się odżywiał nie jadł o równych porach, brak ruchu osiada się tkanka tłuszczowa, która ściska żyły i utrudnia przepływ krwi. To może być prawda, ale ojciec niech nie wini gier itp. tylko sam siebie, za to, że nie umiał zadbać o syna!!!

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko i o nierównych porach to i ja się odżywiam i wcale PC/konsola mi do tego nie potrzebna :P

Gracz był hardkorowcem :P

 

Ja bym jednak nie mógł tak po12h everyday. Wzrok by mi się zmęczył zwyczajnie :P

Zresztą dla mnie jest zalecane spanie po 12h :P inaczej ledwie jestem przytomny :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martinex

to akurat :P rzucasz robote i jazda po rowno

sen-12h

gra- 12h ^^

Właśnie w tym problem, że za bardzo grać to już mi się nie chce.

Odpalam GTA:VC, mija 5 minut dobra jednak w coś innego. Odpalam Oddworld:Stranger's Wrath. 3 próby pokonania bossa (nieudane), dobra jednak w coś innego. Odpalam FFX, przejdę ze dwa save pointy do przodu. Dobra jednak zmienię. Odpalam GTA:VCS, przejdę ze dwie-trzy misje, dobra koniec. Odpalam PC, marnotrawię godzinę i wracam na konsole i historia przybliżona.

 

Już nie jestem takim graczem jak kiedyś. Wątpię bym dał radę wysiedzieć przed konsolą chociaż 5 godzin, a co dopiero 12h :P. Trochę to mnie martwi (może to jakiś efekt uboczny depresji:P), bo jednak gry jako tako lubię nadal. Jednak bardziej te starsze tytuły (generacja PSX/DC i PS2/Xbox aż do takiego oldschoola jak GBA). A jednak to już nie to samo.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Martinex to chyba normalne, gry już tak nie pochłaniają jak kiedyś, że w jeden tytuł można było grać dzień w dzień i świata się nie widziało poza tą grą :) Ja miałem podobnie, chociaż na X360 czasem coś odpalę, to mnie wciąga bardziej, pogram parę godzin i albo narzekam na brak czasu, albo czasem mnie zmęczy gra i muszę wrzucić coś innego, bo mi się odechciewa :E

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość nie miał umiarów i ma za swoje, do gier trzeba siadać z głową!

Myślisz, że teraz naprawi swój błąd?

Ojciec powinien na to zwrócić uwagę (jeszcze ciekawy jaki był), a nie teraz apeluje.a_team, Ten poprzedni tryb giercowania bardziej się mi podoba :E

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adekwatna wina ojca i niech teraz matoł nie zwala winy na gry, tylko na swoje wychowanie wobec dziecka. Nie zajmował i interesował się nim to ma.

 

Ja także mam tak samo, stare tytuły z dawnych lat pochłaniały mnie na amen, teraz odpale na max 1h i wył

wyłączam bo mnie nudzi. Jedynie Halo Reach ostatnio zmieniło moje podejście i giercowałem po 4-5h dziennie :E

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy kompie siedzę dłuuuuugo :?: :P, ale głównie dlatego że przy biurku robię modele a w tle zawsze jakaś muzyczka czy film i tak powstają te małe cuda :?:. Oczywiście nie codziennie bo na dwór wychodzę a to poszwendać się z kumplami heh czy pograć w coś itd.

 

Mam podobnie jak Martinex mimo że może długo siedzę na kompie to mało gram bo po prostu mi się odechciewa grac włączę nową grę pogram 5 minut i koniec.

skwarciu21.png
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie jak Martinex mimo że może długo siedzę na kompie to mało gram bo po prostu mi się odechciewa grac włączę nową grę pogram 5 minut i koniec.

Podobne objawy miało kilku userów, może pójdziemy do psychiatry i ten przepisze jakiś lek na przywrócenie chęci do grania :P.
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja też nie lepiej :lol2: dajcie numer do lekarza :D

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.