Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..
  • Popularne artykuły

  • Sony opracowało nową płytę główną dla konsoli PS4

    cuh-1200


    Po okrągłych 2 latach od premiery pierwszej konsoli PS4 na rynku Sony opracowało nowy model płyty głównej. Nowy płyta nosząca nazwę CUH-1200 będzie wydajniejsza, wytwarzać mniej ciepła oraz co najważniejsze zapewni cichszą pracę wentylatora, z którym Sony długo nie mogło się uporać.

    W przeglądzie ogólnym nowego modelu, nie trudno zauważyć, że zmiany dotknęły nie tylko wnętrze konsoli, ale również zewnętrzna jej część, gdzie usunięto błyszczące plastiki z obudowy w efekcie tworząc w całości matową konsolę. Jednak najwięcej zmian oczywiście zaszło w środku konsoli i na tym postaramy się skupić w tym wpisie.

    Nowa płyta główna jest teraz mniejsza od poprzednika, posiada nowe kości pamięci GDDR5 marki Samsung o podwójnej gęstości co zmniejszyło o połowę liczbę układów z 16 do 8 kości GDDR5 przy tej samej ilości pamięci, która wynosi 8GB RAM.

    new-ps4-hardware


    Główny procesor otrzymał nowe oznaczenie, co wskazywałoby, że zmiany dotknęły również serce konsoli. Jednak jego fizyczne wymiary pozostały bez zmian, potwierdza to nawet ta sama technologia wykonania, która wynosi 28nm. Istnieje możliwość, że Sony dokonało pewnych zmian względem wydajności, choć wielu twierdzi, że to ten sam procesor z nowym numerkiem.

    Nowy CUH-1200 w dalszym ciągu posiada ten sam dysk twardy 5400rpm HGST Z5K500, lecz w zamian wprowadzono nowy napęd Blu-Ray.

    Ideą ogólnej konstrukcji było skupienie się na prostszej budowie, zastępując kilka chipów w tym kontroler HDMI firmy Panasonic. Wprowadzono nawet drobne zmiany w  układzie chłodzenia, pomimo, że w dalszym ciągu stosuje się dokładnie ten sam wentylator co w poprzednich wersjach to udało się uzyskać nieco mnie dB, dzięki czemu konsola pracuje ciszej. Przypominamy, że pierwsze wersje konsol PS4 osiągały hałas rzędu 60dB, nad czym pracowano w kolejnych modelach, gdzie uzyskano w emitowanie hałasu na poziomie 44dB przy minimalnej pracy oraz 57dB podczas obciążenia systemu. CUH-1200 zmniejszyło tą liczbę do min 42dB i max 52dB. Mimo, że to nie wiele, to i tak zmniejszenie głośności i kilka dB odczuwalnie poprawia komfort użytkowania.

    ps4memory4-640x480

    Zmiany dotknęły również urządzenia zasilającego. Nowy zasilacz jest mniejszy i waży o 80g mniej, co wpłynęło na ogólne zapotrzebowanie na energie elektryczną. Konsole dostępne na początku sprzedaży pobierały 148.6W, aktualny model będzie pobierał nie więcej, niż 122W to o 18% mniej, niż pierwsze modele.

    status

    CUH-1200 może zapoczątkować erę PS4 Slim, o którym wiele mediów już dyskutuje. Niemniej jednak w wersji Slim oczekuje się nowego procesora wykonanego w technologii 20nm lub 16nm co wpłynęłoby na mniejszy pobór energii, niższe temperatury nagrzewania się, a co za tym idzie nowy układ chłodzenia, który mógłby wpłynąć na poprawienie jakości emitowanego hałasu, z którym Sony walczy już od dłuższego czasu.

    Opinie użytkowników

    Rekomendowane komentarze



    Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

    Gość
    Dodaj komentarz...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

    Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.