Jump to content

Nowa przeglądarka internetowa Xbox może uruchamiać gry PS1 i Nintendo 64

Długo oczekiwana nowa przeglądarka Edge oparta na Chromium w końcu została wydana, ale nie spodziewaliśmy się, że tak szybko użytkownicy Xbox znajdą nowe sposoby wykorzystania jej możliwości do grania w gry z innych platform.

Popularny YouTuber MVG (Modern Vintage Gamer) jako pierwszy podkreśla nowe możliwości emulacji w przeglądarce, wskazując, że wiele gier z PlayStation 1, Nintendo 64, SEGA Genesis i innych działa naprawdę dobrze na nowym Edge. Minus? Nie możesz grać w nie legalnie, ponieważ nie ma możliwości załadowania własnych gier przez przeglądarkę.

Zamiast tego musisz polegać na stronach, które już hostują te gry (do których z oczywistych względów nie będziemy tutaj linkować), ale film jest fascynującym materiałem, pokazującym, że takie jak F-Zero i Tekken 3 działają z prawie pełną prędkością.

To oczywiście nie tylko emulacja, ponieważ istnieje wiele innych gier internetowych, które działają dobrze z nową przeglądarką, a dzięki dodaniu obsługi myszy i klawiatury, takie jak Quake JS działają doskonale również na Xbox Series X i Series S. Nie wspominając już o platformie Google Stadia, który jest również obsługiwany. Teraz wystarczy poczekać na Geforce Now i gry ekskluzywne z konsoli konkurencji staną dla nas otworem!

Do czego do tej pory używałeś nowej przeglądarki Xbox? Daj nam znać w komentarzach poniżej.
Read more...

Project Magnum wygląda bardzo efektownie w zwiastunie - nadchodzi nowa gra dla PS4 oraz PS5

Nowy zwiastun właśnie wylądował na stronie YouTube PlayStation i dotyczy gry znanej obecnie jako Project Magnum. Opracowany przez studio Nat Games z Seulu, nie ma jeszcze zbyt wielu szczegółów na temat gry, z wyjątkiem wspomnianego wideo. Zalecamy zaznaczyć powiadomienie na kanale ponieważ sądząc po zwiastunie szykuje się bardzie ciekawa strzelanka z opcji kooperacji.

Nadchodząca gra to kolejny tytuł akcji z elementami RPG i choćby wydawało się, że w tej kategorii jest spory przesyt, to się ostatnio nie pojawiło się nic ciekawego, a powyższy zwiastun zachwyca efektowną walką i imponującymi wrogami. Wydaje się, że można go grywać w trybie współpracy z maksymalnie czterema osobami, a dzięki tym fajnym haczykom do grapplingu wygląda jak kinetyczna i wciągająca galeria strzelanin.

Nie ma jeszcze daty premiery dołączonej do gry, ale mam nadzieję, że ta nie jest odległa i zobaczymy Project Magnum na początku przyszłego roku. Wygląda to obiecująco, ale tak naprawdę nie wystarczy, aby dokonać osądu. Mimo to cieszymy się, że możemy dowiedzieć się więcej.

Co sądzisz o Projekcie Magnum? Przejdź do sekcji komentarzy poniżej, aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
Read more...

Hyperkin przywraca oryginalny kontroler Xbox Duke

Być może pamiętasz, że klasyczny oryginalny kontroler Xbox "Duke", który był pierwszym kontrolerem stworzonym przez Microsoft dla oryginalnej konsoli Xbox. Jeśli nie to masz dobrą okazję sobie przypomnieć ponieważ teraz firma Hyperkin wymyśla go na nowo, a ich "nowy kontroler", czyli Xbox 20th Anniversary Edition ma pojawić się w pod koniec tego roku.

Szczegóły odnośnie sprzętu są praktycznie nieznane, ale wiemy, że będzie kompatybilny z Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S i PC (Windows 10) i podobnie jak poprzednia wersja, będzie wyposażony w oryginalną animację startową Xbox.

Jak widać, będą dwie różne wersje - jedna w kolorze białym i jedna w kolorze czarnym - podczas gdy stare białe i czarne przyciski na kontrolerze będą działać jako spusty (RB i LB). Pojawi się także przycisk Udostępnij znany z konsoli Xbox Series X|S.

Hyperkin był twórcą poprzedniej wersji "Duke'a" na Xbox One (dostępnego w trzech kolorach), więc jeśli podobała ci się tamta wersja, prawdopodobnie spodoba ci się również ta. Firma nie bez powodu wskrzesza po raz kolejny kontrolery, ponieważ tym razem marka Xbox ma obchodzić swoje 20-lecie, które wypada 5 listopada 2021 r. Być może przed tą datą otrzymamy oficjalnie możliwość zamówienia kontrolera.

Wciąż czekamy na szczegóły dotyczące cen, ale damy Ci znać więcej, gdy zostanie ujawnione.

Chcesz odebrać nowy kontroler 20th Anniversary Duke Edition dla konsoli Xbox? Daj nam znać poniżej.
Read more...

Na PS5 mogą pojawić się odświeżone wersje gier Twisted Metal oraz WipeOut

Młyn plotek wciąż się kręci i chociaż zawsze jesteśmy podejrzliwi wobec źródeł mediów społecznościowych, przypuszczamy, że brzmią one wystarczająco rozsądnie. Pierwszym z nich jest  Tom Henderson z  DualShockers,  który pokazał, że jego informacje często się potwierdzają - przykład mamy w przeciekach Battlefield przez niego udostępnionych. Opublikował tajemniczy obraz z jedną z postaci z gry Twisted Metal (Sweet Tooth) wraz z podpisem 2023, prawdopodobnie sugerując jakiś rodzaj odrodzenia  Twisted Metal w tym roku. 

Normalnie wzruszylibyśmy ramionami, ale  Sony pracuje nad dużym programem telewizyjnym  opartym na serii walk samochodowych, a także chce tworzyć więcej gier dla wielu graczy. Zawsze czuliśmy, że japoński gigant przegapił sztuczkę z tą kultową serią (przy, której notabene sporo czasu spędziło się przy konsoli PS2): wyobraź sobie, jak dobry byłby na przykład Twisted Metal o tematyce Battle Royale.

Pojawiły się również spekulacje dotyczące nowej gry  WipEout.  Dzieje się tak dzięki uprzejmości gospodarza Xbox Era Nicka Bakara, który twierdzi, że futurystyczna seria wyścigowa powróci, z pełnym wsparciem dla zestawu Playstation VR nowej generacji. Podejrzewa, że deweloper odpowiedzialny za Destruction AllStars (Lucid Games) jest u steru, a po tym, jak doskonała aktualizacja wirtualnej rzeczywistości dla WipEout Omega Collection przekroczyła oczekiwania, z pewnością ma to sens.

Zawsze jesteśmy sceptyczni wobec tego rodzaju historii, ponieważ bardzo łatwo jest wymyślić rozsądne prognozy takie jak te i ukryć je jako plotki. Niemniej jednak typerzy w tym przypadku mają wystarczająco dużo potwierdzonych wcześniej informacji, aby zasugerować, że nie są wtajemniczeni w sprawy wewnętrzne firmy, dlatego wydaje nam się, że faktycznie możemy zobaczyć, jak Sony przywraca te legendarne serie.
Read more...

Obudowa od X360 do X1

Recommended Posts

Cześć.

.............Wszystko zaczęło się wtedy , kiedy nie wiedziałem

co jeszcze mogę zdziałać w oryginalnej obudowie.

Marzy mi się LCD, lecz na przednim panelu żadnego

sensownego nie wcisne, a poniżej 5'' nie chce.

....w głowie zrodził się pomysł

przełożenia bebechów do budy z X360....

A oto moje aktualne przemyślenia:

Widziałem sporo modów "odwrotnych" (x360 w x1 case). Udało mi się znależć jeden filmik z x1 w elite case, czyli się da. Nie mam jeszcze obudowy od X360, nadal rozważam za i przeciw. W obudowie od X1 udało mi się upchnąć wentyla 92mm z tyłu i jest cicho (gdyby jeszcze ten hdd tak nie wył...) i na temp nie narzekam. Oglądam na YT i w google obudowe z X360 z każdej strony, widzę, że tam na tyle są 2 wentyle 70mm i na wciśnięcie większego nie ma co liczyć. Myślałem nad dokupieniem 2x Zephhyr 70mm + zrobienie tunelu do radiatorów. Nie mam w planach upychania do środka napędu, ew. 2 HDD. W zasadzie to tylko nie jestem pewien montażu PSU i zrobienia w miare cichego chłodzenia, w reszcie nie widze jakichś większych problemów. Szukałem natchnienia w budzie feriara ,ale jednak ta dellowska buda podobna jest tylko z zewnątrz.

Ktoś z was myślał nad takim czymś? Podzielicie się swoimi spostrzeżeniami .

Pozdro

Edited by Magazynier

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

• Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

No i stało się!!! Obudowa jest ogarnięta i xbox działa, temp CPU 42, GPU 46. Nawet udało mi się odwzorować hałas z X360 ,ale poprawię to, jak przyjdzie nowy wentylator. Luknijcie foteczki (trochę lipnie wyszło, bo za tv jest okno) Ujdzie? btw. z ciekawości podłączyłem myszkę i mi wykryło, ale co ja ją mogę w XBMC zrobić? @edit Z tyłu wiszą jeszcze kabelki od wentylatora, bo sprawdzam na jakim napięciu pociągnie mi klocka, 12v to jednak zasuszarkowato Najważniejsza

Cześć. Chyba już po raz ostatni piszę w tym temacie, bo konsola została dopieszczona wg. moich wcześniejszych planów. Na zakończenie wstawiam jeszcze jedną fotkę, żeby potomni wiedzieli, co można jeszcze wycisnąć z legendarnego klocka pierwszej generacji.       Dzięki wszystkim udzielającym się w temacie za pomoc i oceny.   Pozdro i życzę udanych modów.

Wracam po małej przerwie. No i stało się: portów padów nie ma, za to są ulokowane porty usb za zaślepkami memorek, a z resztą.... luknijcie fotki i sami zobaczcie ile było z tym pie***lenia się, żeby to upchnąć, ale jestem zadowolony, długo to trwało, bo czekałem na dostawę kondensatorów, jeden trzeba było trochę przenieść. Do tego zrobiłem gniazdo LAN Musiałem wylutować jedno gniazdo od port padów wylutować i zastąpić je gold pinami, bo usb nie wchodziło.Luknijcie fotki:  

Kiedyś mi to przez myśl przeleciało, ale nie obczajałem tematu dokładniej. Obudowa X360 jest ciut mniejsza, trzeba by było sprawdzić, czy się zmieści płyta główna :) Zasilacz musiałbyś zrobić zewnętrzny, bo nie upchasz :) Myślę, że się da, a samą obudowę można pewnie dostać za niewielkie pieniądze. Najlepiej przyczaić na forum xbox-scene, tam pewnie takie mody są zrobione i kolesie wrzucali zdjęcia :)

848843.png

[media=]

[/media]

[media=]

[/media]

[media=]

[/media]

Widać, że zmieści się nawet z DVD, ale ja wolę mieć 2 hdd, niż hdd i napęd.

Pewnie PSU nie zmieści sie w X360 case, jak w oryginalnej, więc myślałem dać ją nad mobo wzdłuż krawędzi płyty głównej, gdzie znajdują się gniazda od power i gniazd padów.

W drugim filmiku koleś usunął tego fluxboxa ,który się pokazuje podczas włączania konsoli. Robi się to edytując bios, czy siedzi to w eepromie?

Edited by Magazynier

Jeśli Ci to pomoże, to przedstawię tu kilka swoich pomysłów:

- obudowa bez hdmi i wtedy w miejsce avipa montowałbym VGA,a tam gdzie jest usb i lan też bym wkleił tam taki moduł http://www.raiden.net.pl/allegro/Plyta%20glowna%20ASUS%20P4S8X-X%20REV%201.01/IMG_9326.JPG (można go pozyskać ze starych płyt głównych z pc, lub z czegokolwiek, tylko, że usb z lanem byłoby na odwrotnych pozycjach,niż jest docelowo w x360) . Do usb podłączyłbym grabber, a lan podlutował pod mobo xboxa( skrętka jest zbyt mało giętka, a czy zwykłą taśmą hdd nie straciłoby się na szybkości lan?)

-obudowa z hdmi : jw. tylko w miejsce hdmi dodatkowy port usb

-front: w miejsce ,gdzie standardowo jest usb dałbym wejście na słuchawki, dip switch i przełącznik dual bios i dual hdd( jeśli mi wejdą 2 hdd, ew myślę nad hdd i kartą CF )

-w miejsce kart pamięci port usb

-za szybką na irde znalazłby się rozbebeszony czujnik od pilota + ir mod, jeśli uda się go jakoś zrobić, od października zaczynam studia w wawie i mam zamiar zakolegować się z kimś z polibudy, kto by miał programator i jakąś wiedzę na ten temat.)

-nie kombinowałem z padami przewodowymi, od dłuższego czasu myślę, żeby przesiąść się na logitechy, więc odpada kombinowanie z gniazdami od padów

-szukam jeszcze schematu do tego modułu RF, żeby zakolegować do z X1, na YT widzę, że koleś sobie poradził, więc nie powinno być problemu

-nie wiem co z chłodzeniem, dopiero jakbym miał obudowę w rękach, to możnaby było pokombinować coś dokładniej, a tak to opieram się na swojej wyobraźni i wymiarach z neta.

Edited by Magazynier

Co do usunięcia flubbera to kwestia edycji BIOSu. Sam często to stosuję, bo konsola bootuje wtedy w kilka sekund :)

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

xbox 1: xtender; xir; usb; lg gdr8163b; component; 80mm fan; hdd&lan led; xbox 2: x3 ce; x3 control panel; 80mm fan; xbox 3 slim; component; usb; 80mm fan;
xbox 4: halo limited ed; duox2; dvd window; xbox 5 crystal, VGA, HDMI, 128MB RAM (prace trwają)

Za pomocą x2 config maker usunąłem flubbera i logo xboxa, ale w zasadzie to nic mi nie dało, bo teraz zamiast animacji mam przez kilka sekund czarny ekran, no i pozostał napis Xecuter2 config loading live zaraz po włączeniu konsoli.

Jak masz BIOS X2 5035, to musisz edytować plik ręcznie bo config z tego programu nie działa do końca poprawnie.

Czysty plik znajdziesz w paczce z BIOSem. Żeby wyłączyć animację wpisujesz 0 w odpowiedniej linijce, są opisane :)

A napisu "config live loading" nie wyłączysz. Ewentualnie wgraj sobie X2 4981, ten można konfigurować przez programik i nie wyświetla napisu "config live loading". Możesz też wgrać zmodyfikowanego w Evtool Evoxa.

Edited by MrMajst3r

xbox 1: xtender; xir; usb; lg gdr8163b; component; 80mm fan; hdd&lan led; xbox 2: x3 ce; x3 control panel; 80mm fan; xbox 3 slim; component; usb; 80mm fan;
xbox 4: halo limited ed; duox2; dvd window; xbox 5 crystal, VGA, HDMI, 128MB RAM (prace trwają)

Jak masz BIOS X2 5035, to musisz edytować plik ręcznie bo config z tego programu nie działa do końca poprawnie.

Czysty plik znajdziesz w paczce z BIOSem. Żeby wyłączyć animację wpisujesz 0 w odpowiedniej linijce, są opisane :)

A napisu "config live loading" nie wyłączysz. Ewentualnie wgraj sobie X2 4981, ten można konfigurować przez programik i nie wyświetla napisu "config live loading". Możesz też wgrać zmodyfikowanego w Evtool Evoxa.

Dzięki za rozjaśnienie sprawy, nie róbmy tu już dalej offtopa :D

Wracając do tematu, to nadal niestety wszystko układam w myślach,bo nie mam szczęścia do znalezienia jakiejś obudowy lecz chciałbym się zapytać posiadaczy X360 fat (najlepiej tych, którzy ją rozbierali), czy jest jakakolwiek możliwość wepchnięcia na tył wentylatorów 2x80mm (chodzi mi o wysokość konsoli)

Proszę :*

Od najtańszej:

1. http://allegro.pl/xb...2481285776.html

2. http://allegro.pl/ob...2492161551.html - Preferował bym tą =D

3. http://allegro.pl/ob...2498969474.html - Czerwona też niezłą :)

4. http://allegro.pl/ob...2478379746.html

Pozdrawiam.

Plus dla Ciebie, że chciało Ci się przeszukiwać allegro i wyłapywać najlepsze kąski. Zaskoczę Cię- już to zrobiłem ,tylko, że ja nie szukam obudowy za więcej niż 20zł +przesyłka. Nie chcę kupić super cacka, świeżo malowanego, bo pewnie trochę ją potnę i będę malował po skończonym modzie, lub nakleję jakiegoś skina, żeby ukryć ryski itp. Nie musi być super nówka, może nie mieć sprężynki w zaślepce, jakiś zawias połamany, ale żeby była kompletna.

Ta za 20zł + przesyłka w sumei za 33zł jest najtańszą obudową - Póki co, na allegro.. jest czas, poczekasz z tydzień / dwa, to może ktoś wstawi jakąś tanią obudowe ;)) A w tym czasie możesz to dobrze rozplanować.. skonsultować się z ludźmi którzy robili już takie rzeczy. Popytać na forach o XBOX'ie, może ma ktoś już takowe doświadczenie, i wyszedł by Ci z pomocną ręką.

Myślałem o niej, ale drugie tyle musiałbym wydać na panel przedni, więc się nie opyla zbytnio. Ja już mam plan co i jak, ale jest w nim wiele niewiadomych, których nie rozwiążę bez próby włożenia mobo od X1 do obudowy x360.

W Internecie możesz znaleźć modele 3D zarówno pierwszego Xboxa jak i 360. Może to ułatwi Ci trochę sprawę. Nie zajmowałem się tym, ale może uda się nałożyć na siebie model mobo z X1 i obudowy z X360 :)

Googluj "xbox 1/360 3d model"

Tu masz co nieco do X1

http://forums.xbox-scene.com/index.php?s=&showtopic=173103&view=findpost&p=1161481

Dzięki za link, problem,ze w tamtym temacie linki powygasały ;/ Podsunełeś mi dobry pomysł z tymi modelami 3D

@edit

Nareszcie znalazlem!!

www.forums.xbox-scene.com/index.php?showtopic=547908&pid=3660772&mode=threaded&show=&st=&

Zabieram sie za analize zdjec i opisu

@edit

xbox-scene znów siadło, ale udało mi się znaleźć fotki, jeśli ktoś ma ochote pooglądać, to proszę:

http://s111.photobuc...it.jpg&newest=1

Czyli wszystko ładnie się mieści, choć ja dałbym zasilacz z drugiej strony.... Teraz czekam pozostało dorwać jakąś obudowę :D

---------------------------------------

Jeśli myślicie, że sobie odpuściłem- jesteście w błędzie :>

Obudowa została zamówiona i czekam na listonosza. Teraz powoli przygotowuję się na jej przyjęcie,a zaczęłem od usunięcia AVIP'a,bo w planach mam jak najmniejszą ingerencję w obudowę X360, mała fotorelacja i mój pomysł na koniec ciągłego rozlutowywania kabelków w przypadku potrzeby wyjęcia mobo z obudowy:

Dołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Niestety piny AVIP'a są umieszczone bardzo ciasno i nie wygląda to przepięknie po skończeniu roboty, bo musiałem je porozginać, żeby móc zamontować na nie kable.

Pozdrawiam

połączyłem

ViceT9X :)

Edited by ViceT9X

te goldpiny wyglądają krzywdząco :E jeśli mogę Ci coś podpowiedzieć to te kable od AV musisz za ekranować bo obraz będzie do kitu (homemade'owskie ekranowanie: owinięcia folią aluminiową i szczelne zaizolowanie taśmę ;) u mnie to działa). zobacz jaki raster mają piny od avipa (raster- odległość między dwoma pinami), jeśli mają 2,54mm ~2,5mm to kup w elektronicznym goldpiny będzie napewno ładnie wyglądać a ;) a jak nie będzie pasować to możesz nawet takie przewody porobić a wtyki zasłonić rurką termokurczliwą

Dołączona grafika

Edited by feriar

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif

http://feriar-lab.pl/

Dzięki feriar za radę,chodzi CI o to: http://img.elecena.p...ee9b0401834.jpg ? od razu o nich pomyślałem i nawet jeden taki wylutowałem ze starej mobo pc, jednak nie pasuje, więc wlutowałem same gold piny. Z ekranowaniem pobawię się, jak będę już wszystko dopieszczał. To co pokazałeś na fotce, to to samo, co mam teraz, tylko, że w plastikowej "obudowie". (wzięłem je od diód/przycisków power/reset z obudowy od PC)

Dziś mam kilka fotek z prac nad nową obudową:

Musiałem przypiłować PSU, bo się nie mieścił:

Dołączona grafika

Tutaj już po wierceniu śrubek pod mobo

Dołączona grafika

Gniazdku od psu PC ATX pasuje super, wystarczyło podpiłować wtyczkę i wchodzi elegancko

Dołączona grafika

VGA w miejscu AV z przodu...

Dołączona grafika

...i z wewnątrz

Dołączona grafika

Dołączona grafika

gąbka pod mobo, żeby nie doszło do zwarcia, bardzo się boję o swojego mobasa:D

Dołączona grafika Dołączona grafika

Chinche i dip switch zamontowany

Dołączona grafika

Edited by Magazynier

jeśli chodzi o AV to lepiej by było moim zdaniem zamist plasiku dać rurkę termokurczliwą ;) fajnie wygląda, oby tak dalej :D

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif

Przed momentem udało mi się wyrwać srebrną maskownicę z przyciskiem eject za 8zł+przesyłka.

feriar , jak znajdę koszulkę, to skorzystam,albo ogołocę z plastiku i okleję izolką, wtedy powinny się mieścić bez rozginania gold pinów.

Co do ekranowania przewodów- owijać folią jak najgrubiej, czy wystarczy jedna warstwa? Czytałem, że tą folię potem trzeba podłączyć do uziemienia, bo inaczej nici z efektów...

Edited by Magazynier

ja z uziemieniem nie mam połączone, a jakość mam dobrą ale jak ci nie będzie dobrze działać to uziem. ja dałem dwie warstwy foli i mocną owinęłem taśmą izolującą. Wiadomo także że same gniazda nie wystraczą trzeba mieć też dobry kabel ;) ja z ego oryginalnego zrobiłem uniwersalny 3 chinche i w 1080p brzytwa ;) a co do ściągnięcia obudowy z przewodów to wystraczy tylko odchylić lekko taki plastikowy dzyndzel i wyciągnąć :E

Edited by feriar

Dziś zamontowałem moduł power, żeby współpracował z front panelem i przedłużyłem kable od portów:Dołączona grafika

Pierwsza próba generalna zamontowania wszystkiego w środku

Dołączona grafika

Teraz muszę kupić jakiś wentylator 70-80mm i zaplanować tunel powietrzny chyba.... Wydaje mi się, że HDD jest za blisko GPU ,bo jakoś temp podskoczyły na GPU, nie wiem narazie czym je od siebie odseparować. Jak dotąd jestem zadowolony efektem :cool:

feriar, moje kable to Sommer Cable Tricone MKII 0.22