Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Śmierć Xbox'a tak z dnia na dzień- Tsop i error 21


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam xboxa w którym w lipcu tego roku założyłem tsop z biosem exocuter( jak źle napisałem to sorki). Płyta to oczywiście 1.1 . W konsoli zainstalowałem 160GB dysk, do tego Xbmc kolegi gangstera. Wszystko hulało aż miło lecz jakieś 2 tygodnie temu zauważyłem że konsola zalicza wpadki- bardzo często zwiechy w grach odtwarzanych z dysku i co mnie najbardziej zaskakiwało to błędy w stylu " uszkodzony nośnik z grą" (choć gra idzie z dysku twardego i wcześniej było ok). Potem zwiechy łapała w pracy w xbmc, dziś odpaliłem instalator xbmc by przejrzeć co tam jeszcze ciekawego jest, jak wiadomo po włączeniu instalatora( samego menu nie tej właściwej instalacji czego kolwiek) wentylator wykręca natychmiastowo max swoich obrotów. Musiałem wyjść i w pośpiechu zostawiłem włączoną konsolę( czasem mi się to zdarza), powróciłem po hmmm 3 godzinach i wygląda wszystko Ok, ale biore padzisza w rękę i ciach do dołu a tu zamulenie totalne, zanim obraz się zmienił to minęło sporo czasu. Wyłączyłem więc konsolę i włączam a tu peszek, jest napis informujący o ładowaniu dasha a potem error 21, reset konsoli i teraz napis load excouter 2 jest w nieskończoność. Podobno to padł bios, mam nowiutki chip ale czy aby na pewno coś się na nim znajduje to pewności nie mam( najpierw kupiłem i okazał się bez biosu i ten dostałem w wymianie- ale zdążyłem założyć tsop więc nie wpinałem go).

 

Pomożecie? Nie może tak być by tak zacna maszyna stała i marnowała się ( a co nie co w niej zrobiłem- 2xusb i led hdd)

 

hmmm czy w tej sytułacji mogę zapakować dual bios? jak tak to proszę o klarowną pomoc.

 

 

edit: mam co prawda troszkę wadliwy napęd ale nawet nie chce odpalić mi instalator xbmc z płyty, raz na kilka odpaleń dojdzie do loga xbox i stop.

"Facet, który chce za dużo ryzykuje utratę absolutnie wszystkiego. Oczywiście, facet, który chce zbyt mało od życia może nie dostać nic." - Thomas Angelo

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd 21 oznacza że jest coś nie tak z M$ dashem, skoro już prędzej wyskakiwały błędy i były problemy to obstawiam że to jest wina dysku. Może spróbuj włożyć seryjny dysk i zobacz czy wszystko działa tak jak powinno, czy np tak jak na tym dysku nie ma problemów z odpalaniem gier

1537478_url.jpeg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Error 21, to błąd z MS Dashem, skoro łapach zwiechy itp, to możliwe, że Ci się dysk sypał. Chociaż teraz nie powinien wisieć na logo, tylko powinien wywalić błąd, jakby HDD całkiem padł. Ja bym spróbował pokombinować z HDD i instalatorem. Nie słyszałem, żeby się komuś Tsopmod wysypał, mi się też to nigdy nie zdarzyło, a konsolę mam od 8 lat :E

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seryjny dysk pracuje w stacjonarnym kompie, wymontowanie dysku owocuje w oprócz oczywistego zawieszenia się na napisie " xecuter 2 loading- czy jakoś tak" po paru chwilach kontrolka myga na zielono/czerwono. Teraz pytanko. Jak przygotuję dysk tylko bez xbmc to... to co? :E właściwie chodzi mi o to czy ten bios posiada własne menu czy też nie, raczej posiadać powinien gdyż było to moim zdaniem troszkę bez sensu. aha jeśli to coś pomoże to mam fabryczny bios- musiałem go zgrać by uzyskać klucz do zablokowania hdd- nie pytajcie dlaczego tak, bo to długa historia i to był jedyny sposób.

I teraz pytanko mam do was, mianowicie: jak waszym zdaniem będzie wyglądać współpraca xbox z dyskiem SSD? w miejsce wadliwego napędu wstawił bym przeflashowany LG i odpalał gry z płyt, na dysk (przewiduję 16gb) wrzucił bym xbmc z potrzebnymi programami.

Troszkę szkoda mi tego Xboxa bo już przyzwyczaiłem się do śmigania w necie na nim i pracy na linuxie.

Postaram się zmotywować dysk do pracy, aha jak kwestia miewa się z dual bios?

 

[ Dodano: 2011-10-19, 20:16 ]

postanowiłem napisać dual posta- bynajmniej jak zaczynałem pisać to był by to dual post.

Wygramoliłem fabryczny dysk i przygotowałem do pod PC- czyli format i wgrywanko podstawowej ubogiej wersji XBMC. Wpiąłem więc dysk do Xboxa i ogień!!!!

Czas na pierwsze odpalenie: błąd 13- dashboard zawinił- jak mógł zawinić jak kiedyś odpalał lux a i nie było loga biosu pod napisem xbox.

Drugie odpalenie- co prawda dłuższe niż zwykle ale zakończone powodzeniem, wstał zainstalowany xbmc, a więc pora na Xbmc kolegi gangstera... ( grrrrrr cholerny napęd daje o sobie znać- test cierpliwości, odpali czy nie? xd ) głupi jestem- domyśliłem się zresetować konsolę i nici z ładowania xbmc- znów error. Ręce mi opadają- no nie wiem co jest nie tak...

"Facet, który chce za dużo ryzykuje utratę absolutnie wszystkiego. Oczywiście, facet, który chce zbyt mało od życia może nie dostać nic." - Thomas Angelo

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrobić dial biosa, to najpierw odpal konsolę, bo nie masz jak sflashować kości xd

 

Co do konsoli, no to skoro odpalił installer, to próbuj, a jak nie, to przygotuj pod PC ten dysk, tutek jest na forum, Gangster go wrzucał :E

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, otóż:

Tak jak wcześniej wspomniałem nagrałem na fabryczny dysk xbmc i podpiąłem do konsoli, raz działał raz nie. Co było ciekawszego to że czasem po włożeniu płyty konsola restartowała się albo po wysunięciu tacki także konsola się restartowała. Jak już po bardzo długim oczekiwaniu dostałem się do xbmc postanowiłem przesłać przez lana zawartość płyty z instalatorem xbmc na dysk i odpalić instalator z dysku. Po wejściu do ustawień i rozpoczęciu ustawień połączenia zauważyłem że konsola ma lekkie zwiechy. W tedy przeszła mi myśl że winowajcą może być napęd, odpiąłem więc napęd i odpalam konsolę.... a tu!!!!!!!!! włącza się błyskawicznie, śmigam bo xbmc i nie ma przycinek. Wyłączyłem więc konsolę i postanowiłem odpalić ten większy 160gb dysk, moje zdumienie było ogromne gdy xbmc włączył się bez nawet sekundowego opóźnienia w porównaniu do uruchamiania sprzed kilku tygodni. Odetchnąłem z ulgą... :E

 

A więc, winowajcą był FABRYCZNY napęd, jego miejsce bez wątpienia zajmie LG 8163B. Za pomoc dziękuje bo bez was konsola trafiła by na półkę i zbierała kurz a tak to śmiga!!!!!!!!!! Jeszcze raz dzięx...

"Facet, który chce za dużo ryzykuje utratę absolutnie wszystkiego. Oczywiście, facet, który chce zbyt mało od życia może nie dostać nic." - Thomas Angelo

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem swego czasu podobny problem z konsolą :E Też coś błędy wywalała ale wywaliłem czytnik na sflashowanym biosie konsoli i śmigała xd

 

PS: Biosy Ind-Bios pokazują graficznie błędy jakie występują w konsoli.

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Muszę odświeżyć wątek gdyż problem powrócił. Co prawda nie jest to error 21 ale nadal błąd wieszający konsolę. Wmontowałem sflaszowany 8163B, wszystko podłączone sprawnie gdyż na początku działał git i bez problemowo odtwarzał oryginalne gry. Po jakimś czasie czyli hmmm po 3 czy 4 dniach konsola zwiesiła się przy włączaniu, tzn. czarny ekran zamiast animowanego loga xbox. Reset konsoli i jakoś poszła dalej. Dziś dokładnie to samo i znowu leci reset i konsola uwaga! zatrzymała się w trakcie loga xbox i to w taki momencie?! w trakcie składania "tych łapek dokoła zielonej magmy". W efekcie "urwałem" parę razy i wziąłem się za rozkręcanie konsoli- by odłączyć napęd. Z odłączonym napędem konsola włączyła się bez problemów. Teraz pytanko co wadzi?

Taśma ata? czy ustawienie zworek? dysk mam na cable select a napęd z tego co widzę na tutach też powinien miec zworkę na cs ale musiałem ją wymontować bo jak było na cs to była zwiecha po włączeniu. wyjąłem zworkę i teraz nie ma nic, działa- tzn. działało. Kurcze co jest nie tak? Przystosowałem obudowę do napędu Pc i powrót do oryginału nie wchodzi w grę.

"Facet, który chce za dużo ryzykuje utratę absolutnie wszystkiego. Oczywiście, facet, który chce zbyt mało od życia może nie dostać nic." - Thomas Angelo

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z czytnikiem 8164b już Ci mówię jak u mnie jest bo dotyczył mnie ten sam problem albo diody sygnalizowały błąd, albo zwiecha na starcie....

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak:

Czytnik LG GDR8164b ustawiony zworkami na Slave - podłączony na adapterze Talismoon.

Dysk HDD 500GB SATAII WD Caviar ustawiony na Master - podłączony na adapterze bez zworki.

 

Czyli ustawić czytnik na Slave a HDD na master. U mnie dodatkowo są połączone taśmą IDE 80pin widać zmiany w prędkości :)

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.