Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Od roku siedzi przy komputerze i gra w grę


Rekomendowane odpowiedzi

Nasze uzależnie od gier od drugiej strony barykady:D. Post z forum o nerwicach z tematu o uzależnieniu do gier komputerowych (co Ciekawe dużo postów jest od samych graczy i ich listingi w co ile godzin grali:D).

 

Havin fun:)

 

Jedno mogę napisać: ratujcie się póki jest czas!

Mam radę dla wszystkich młodych kobiet żyjących z takimi uzależnionymi partnerami, mężami:

Ani chwili się nie wahajcie!! Nie będzie lepiej tylko każdego dnia coraz gorzej!!

Trzeba odejść i zacząć żyć z dala od uzależnionego.

Najlepiej zapomnieć lub choćby przeczekać z pół roku, rok.

To ON musi chcieć się zmienić

Wasze chcenie tylko go wnerwia, a Was ogłupia bo tracicie dystans do osądu całej sytuacji.

Jeszcze chwila, a mu uwierzycie, ze to Wami coś jest nie tak.

Bo gdyby nie Wasze zachowanie to on przecież by ...itd itd.

 

Moja sytuacja.

Mam syna 32 lata. Od roku siedzi przy komputerze i gra w grę sieciową.

Żałuję dnia w którym zaakceptowałam jego pomysł powrotu do domu. Miał być krótki urlop i po dwóch tygodnia szukanie pracy. Mam niewielką emeryturę. Razem jest łatwiej w tych trudnych czasach. Chciałam pomóc stanąć mu na nogi.

 

Nie pytajcie o więcej szczegółów, nie chce mi się już analizować przeszłości i szukać źródeł problemu.

Rok temu przeszłam zabieg z powodu raka. Teraz chyba jest ok, ale jak tak dalej będę żyła to co będzie?

Stres to mój największy wróg.

Syn nie pracuje, żyje na mój koszt i wpędza mnie w długi rachunkami za utrzymanie, prąd.

 

Zaprzecza swojemu uzależnieniu.

Najpierw pracy szukał, zza klawiatury, gdzieś poszedł zapytać - wszystko bez szału i nadmiernej gorliwości.

Teraz właściwie nie wychodzi z pokoju. Śpi do 13-tej, albo dłużej, wstaje, robi kawę, trzy minuty w łazience i komp.

 

I tak do 4, 5 godz rano. W ciągu dnia, jak się jakieś zapachy z kuchni dobywały, to do stołu, talerz umył i do kompa. O 12 w nocy remanent w lodówce i kanapki do pokoju.

I tak dzień po dniu. Z nikim się nie widuje, rzadko wychodzi z domu...już nie ma kogo prosić o pieniądze na papierosy.

 

Od trzech tygodni trwa milczenie w domu bo matka (ja) nie kupuje kawy, nie daje na tytoń, z rzadka coś ugotuje, w lodówce najczęściej margaryna i chleb. Obraził się.

Dojrzewa we mnie decyzja o sprzedaży mieszkania i wyprowadzce do innego miasta.

Co z nim zrobić? Wypchnąć na ulicę? Wynająć mu coś na krótko i zostawić samemu sobie?

 

Szukam w sobie odwagi i siły oraz potwierdzenia, że decyzja do której dojrzewam jest słuszna.

Że potrafię potem żyć z konsekwencjami tej decyzji.

Coś muszę zrobić bo się wykończę. CO zrobić?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym temacie piszą głównie osoby, które namiętnie grają, a jednocześnie chcą rzucić ten śmiertelnie niebezpieczny nałóg :lol:

Ostatni gostek gra od 12PM do 5AM dzień w dzień w jakiegoś MMO czy coś. Chce rzucić, ale nie za bardzo mu to wychodzi:). Podziwiam, bo ja przed konsolą dzisiaj nie potrafię wysiedzieć nawet 2 godzin, gdy kiedyś potrafiłem siedzieć po 8 godzin dzień w dzień, tak dzisiaj się zdarza że konsola może być w ogóle nie włączona :):lol:.

 

Mam za to inne uzależnienie :) Internet .

 

[ Dodano: 2011-12-07, 15:28 ]

Masz następny rodzynek:

 

dlaczego rodzice nie rozpoznaja uzaleznienia, albo jak rozpoznaja to malo co robia?: smieszne kary na kompa pod kluczem- h&^%$e rozwiazanie

 

Jestem uzalezniony od gier/seriali juz wiele lat. teraz mam 21, a uzaleznilem sie przed pierwsza komunia,a dobilo mnie otrzymanie w podarku komputera do pokoju, co bylo bardzo modne w tamtych czasach. Bardzo szybko wykształcily sie we mnie genialne maechanizmy zwodnicze i klamstwa ktore rodzice i bliscy kupowali z latwoscia. ojciec robil kariere, matka to samo, wracali wieczorem. uwazali ze wszystko jest ok. ale nie bylo. wystarczylo zeby rodzice sie rozeznali w moim problemie. ale ja mialem swoje sukcesy, i to ich zadowalalo. dodam tlyko ze rodzice mieli swoje problemy, alkohol, matka wyjechala do niemiec, ukradkiem zostawiajac list. sporo teraxz rozmawiamy i generalnie jest ok, choc tak naprawde nigdy nic nie wiadomo.

 

bylem cholernie inteligętny mialem niesamowite sukcesy w sporcie, czytalem ludzi, . szkola podstawowa, gimnazjum, liceum, udalo mi sie zdac mature, nawet 3 przedmioty rozszerzone z wynikime 80%+, w wszystko przy spedzaniu 8h+ dziennie przy komputerze liczylem jak pojebany-ta umiejetnosc szybko zanikla, nie zdalem rozszerzonej matematyki, choc sie nie dziwie bo nie poznalem praktycznie wogole schematow matruralnych. w pewnum momencie w gimnazjum bylem bliski osiagniecia rekordu 100h tygodniowo w grze na profilu xfire, realnych godzin, nie udawanych. nie pytajcie jak to zrobilem. obecnie zawalilem studia prawnicze na uj, choc bylem cholernie blisko zdania . bez nauki, poza paroma godzinami przed egzaminem. zamierzam wyjawic calkowita prawde ojcu, ktory juz co nieco wie o moim problemmie. zrobie to lada chwila. mam nadzieje ze mowa o synu marnotrawnym go przekona. mam jedno wspaniale wspomnienie. w szkozle podstawowoej przed uzaleznieniem sie, bylem zafascynowany nauka i chcialem sie uczyc bez przerwy, poznac granice swojego umyslu. dzisiaj nie moge sie skupic na dluzej niz 1h bo wracaja mysli o grze. siegnalem dna i chce sie z tego wyrwac

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martinex nie prosiłem o kolejną ciekawostkę, tylko adres do forum

http://www.nerwica.com/objaw-uzale-nienie-od-gier-komputerowych-t16082-252.html

to ten temat jakby ktoś chciał poczytać.

 

W każdym razie ludzie mają nieźle najebane we łbach, współczuje :lol:

Jeśli Ci pomogłem, daj punkt reputacji :) To nic nie kosztuje a ja będę zadowolony :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dni kiedy grasz non-stop, a są dni, które nie pozwalają i nie dopuszczają do myśli by zanurzyć się w wirtualnym świecie - ja takie akurat mam, jedyne co teraz robię na kompie to się dokształcam i oczywiście - słucham muzy :) Wierzcie lub nie, wcale mnie nie ciągnie do gry ani na klocku ani też na komputerze - dziwne uczucie, kiedy nie wiesz czym się zająć po rutynowej nauce i wkuwaniu :lol:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nigdy nie czuje się uzależniony od niczego bo to głupota po prostu. mam ochotę to gram nieco dłużej, nie mam to nie gram. Siedzę co prawda dużo w internecie i ogolnie na lapku ale tak naprawdę wiekszosc czasu spedzam na gg. Może to jedyne uzaleznienie, ale to raczej substytut rozmów w realu, bowiem w necie poznaje sie naprawde ciekawych ludziów :lol:

Jeśli Ci pomogłem, daj punkt reputacji :) To nic nie kosztuje a ja będę zadowolony :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MCL ja bym się nie nabijał z tych ludzi, bo różnie w życiu się układa vide Fritlz. Ja przykładowo mam depresję, która się ciągnie ze mną z dobre pięć lat. Nie pomagają ani leki ani alkohol, nic nie działa. Ale fakt za specjalnie brałem się za zaleczanie tego, tak do dziś mam wyjebane na leczenie tego :lol:

 

My chyba wyrastamy z gier poprostu :).

Albo oczekujemy od nich czegoś innego niż wydawcy nam oferują:lol:.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ale kiedyś mało kto posiadał laptopa czy Internet, było więcej czasu na granie zatem.

 

Pamiętam jak kiedyś często jeździłem do kumpla brata na granie. Miał wtenczas PS1. Konsolę miał od grania, wieżę HiFi i płyty CD od słuchania muzyki. Przyjeżdżaliśmy na 12 i graliśmy do 21 popijając przy tym trunki i wcinając chipsy i inne bardzo zdrowe smakołyki. To były fajne czasy, żal mi że to przepadło bezpowrotnie. Kumpel sprzedał konsolę, potem się ożenił i wyprowadził i już nie ma czasu na takie zabawy. Brat też się ożenił, mi też pomału to grozi :lol:.

 

Pamiętam, że na dzielni dużo wówczas było graczy. Każdy kombinował jak zdobyć kasę na swoją konsolę (byliśmy wówczas młodzi, a rodzice na pytanie reagowali "sam sobie kup"). Grali wszyscy, nawet dziewczyny. Wszystko było ok, dopóki nie rozkręcił się narko biznes, wtedy wszyscy zmienili swoje zainteresowania i w ruch poszły drugi oraz alko i robienie zadym. Jako z nielicznych zostałem tutaj z sagi graczy :).

 

Za tymi czasami też tęsknię. Ogólnie uważam, że kiedyś było lepiej.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w ciągu dnia jest tyle do roboty, że później się nie myśli o graniu, albo siądzie się przy lapku, posłucha muzy, poszlaja po www i czas do spania, bo rano znowu do pracy :P

To szczególnie dotyczy się mnie teraz :)

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak to jest się uzależnić od komputera trzeba mieć talent, na serio. Przykładowo mi gra nudzi się po 30 minutach rozgrywki, a później null i foch

Nie chodzi o samo granie, na przykład może chodzić o to, że przychodzisz do domu i pierwsze co musisz zrobić to sprawdzić maila, gg, czy ktoś nie napisał odpowiedzi na twój temat na xboxarcade, a potem bezproduktywnie spędzasz przed nim czas, mogąc w tej chwili robić coś bardziej opłacalnego. Ale, to też kwestia podejścia, bo jeżeli taką osobę jest jeszcze ktoś w stanie wyciągnąć na to piwo czy zwykłe połażenie i pogadanie, to nie ma zasadniczo sprawy :P Gorzej jak ktoś cały czas tak siedzi i ma gdzieś bodżce zewnętrzne :)

Jeśli Ci pomogłem, daj punkt reputacji :) To nic nie kosztuje a ja będę zadowolony :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.