Jump to content

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Read more...

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Read more...

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Read more...

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Read more...
 • Popularne artykuły

 • Poradnik: Jak włączyć funkcję wznów / wstrzymaj na PS4

  suspend_resume_option_ps4_xa

   

   

   

  Prawdopodobnie najbardziej oczekiwaną nowością w PlayStation 4 przy nadchodzącej aktualizacji oprogramowania do wersji 2.50 jest możliwość wstrzymania / wznowienia gry. Dzięki tej opcji ​​można przełączyć konsolę w stan niskiego poboru energii.

  Lecz, aby w pełni cieszyć się nową funkcją konsoli, należy wcześniej zmienić pewne ustawienia wymagane do poprawnego działania. Pokazujemy jakie należy wykonać czynności, aby móc wyjść i powrócić do gry w 15 sekund lub mniej.

   

  1. Przejdź do Ustawień

  Z ekranu głównego w PS4, przejdź do menu systemu, a następnie wybierz opcję "Settings".

   

  2. Wejść w podmenu Ustawienia oszczędzania energii

  Gdy pojawia się długa lista opcji, przewiń w dół, aż dojdziesz do opcji o nazwie 'Power Saving Settings'.

   

  3. Ustaw Funkcje dostępne w trybie Spoczynku

  W tym obszarze, przejdź do opcji o nazwie 'Set Functions Available in Rest Mode'.

   

  4. Włącz opcję Wstrzymaj / Wznów

  Na kolejnej liście opcji zobaczysz nową - 'Keep Applications Suspended'. Upewnij się, że pole wyboru na prawo jest zaznaczone.

   

  large

   

  5. Włącz i wypróbuj nową funkcję w grze

  Właśnie zakończyłeś konfigurację, można teraz grać w jakąkolwiek grę tak jak zwykle miało miejsce. Nie ma ograniczeń co do wstrzymania / wznowienia, więc można wstrzymywać dowolną grę w dowolnym momencie, lecz oczywiście z pominięciem rozgrywki w trybie online np. multiplayer, który zostanie odłączony po przejściu w stan wstrzymania.

   

  6. Wstrzymaj swoją grę

  Kiedy będziesz chciał wstrzymać swoją grę, naciśnij i przytrzymaj przycisk PS, aż pojawi się na "Quick Menu". Stąd, musisz wybrać 'Enter Rest Mode', po czym konsola się wyłączy i przejdzie w stan uśpienia. Będziesz o tym poinformowany po zmianie światła urządzenia na kolor pomarańczowy.

   

  7. Wznów swoją grę

  Kiedy będziesz gotowy do ponownej gry, naciśnij przycisk PS na DualShock 4, a system zacznie się wybudzać. Jeśli wykonałeś wszystko tak jak zostało napisane w naszym mini poradniku, to powinna pojawić Ci się gra w momencie, w którym ją zostawiłeś.

   

   

   

  XboxArcade zaleca jednak rozważne korzystanie z nowej opcji. Najlepiej zastosować się do kilku wskazówek:

  1. Upewnij się, że twój postęp nie odbiega daleko od auto-zapisu.

  2. Przed przejściem w stan uśpienia staraj się pauzować grę.

  3. Zostawiaj grę w momencie, w którym spokojnie będziesz mógł do niej powrócić.

   

   

   

   

   

  PS: Na stronie społeczności Playstation już wspomniano o zawieszeniu się gry podczas próby wznowienia działania konsoli - http://community.eu.playstation.com/t5/PS4-Og%C3%B3lnie/PS4-aktualizacja-2-50/m-p/23128798#M8221 dlatego więc należy być rozważnym.


  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.  Join the conversation

  You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

  Guest
  Add a comment...

  ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

    Only 75 emoji are allowed.

  ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

  ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

  ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  Loading...

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.