Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Martinex

Arcade User
  • Liczba zawartości

    656
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    7
  • Punktów Arcade

    13,990 [ Donate ]

Odpowiedzi dodane przez Martinex

  1. Do sierpnia miałem LTE 60Mb/s bez limitu transferu (55zł), zmieniłem na lte bez limitu transferu i prędkości z wsparciem 5G za 60zł, a zaraz potem nagle położyli światłowód i teraz mam 1Gb/s (300Mb/s upload) za 80zł.

    Obecnie mam to drugie lte i światło :D W głupim momencie położyli to światło.

     

    LTE wyciąga stabilne 150-200Mb/s (5G z tymi 80Mb/s w Warszawie przemilczę).

     

     

    Przeskok z lte na światłowód jest zauważalne głównie przy pobieraniu naprawdę cieżkich plików (Steam wykorzystuje 1/5 tej prędkości) i pingach. Przy normalnym przeglądu, mediach nie widać różnicy.

  2. Update, niewielkie zmiany.

     

    PC:

    CPU: Intel i5-2500K z chłodzeniem silentiumPC, 4 rdzenie , 4 wątki do 3.7Ghz - chłodzenie polecam

    RAM: 16GB (4 moduły 4GB DDR3)

    GPU: GTX 750 2GB Ti (dużo gier mi chodzi, nie ma większych problemów, a ma vga wyjście jeszcze)
    Storage: SSD 250GB (linux), 120GB SSD (windows 10), 4TB HDD WD (gry pc, temp), 2TB HDD WD (zdjęcia), 1TB WD  HDD (zdjęcia)

    Wideo: Monitor NEC 20" 1650x1050 + monitor Yuraku 20" 1650x1050.

    PC ma jakąś wadę z rozrusznikiem, elektryką, ale działa stabilnie.

    Laptop:
    Thinkpad T430 zakupiony za 300zł
    CPU: i7-3840QM, 4 rdzenie, 8 wątków do 3.8Ghz 45W TDP

    RAM: 16GB (2 moduły po 8GB DDR3) - niestety to jest max.

    SSD 512GB (Linux), 256GB SSD (windows 10), HDD jako trzeci dysk w przyszłości, bo padł - obecnie siedzi napęd DVD

    Wideo: matryca 1600x900

    Klawiatura od modelu T420, zdjęte głupie whitelisty na wifi, lte, baterie (sic)

    Bateria 84% sprawności, trzyma z 1.5h 

     

    W przyszłości może upgrade matrycy do full HD i dużej baterii, stacji dokującej.
    Ogólnie jestem zadowolony z tego laptopa, mimo że ma 10 lat.Użytkowany do mobilnych akcji, zabierania do pracy lub pobierania cieżkich plików (mniej żre prądu od pc)

  3. Jak gram na raspberry z dual shockiem 2. Kiedyś na xbox classic, no i pad jednak średnio pasuje do amigi. Pozostałe platformy nie ma większego znaczenia. Wibracje i analog oczywiście działaja.

    Natomiast Dual Shocka 2 ni diabły nie wykrywa mi pecetowe gtavc z modem. Pad od X360 kablowy chodzi perfekcyjnie (gram na Linuksie, ale to raczej bez znaczenia).

  4. On 5/30/2021 at 1:55 PM, Gangst3r said:

    Dobry laptop z OLED wbudowanym LTE z dwoma złączami SATA masz w zupełności do użytku codziennego - jak wpakujesz np. 2x4tb HDD i 2x8GB RAM to niepotrzebny jest PC - ot moje zdanie

    Nie jest wbudowane lte, tylko przelożony modem wewnętrzny z routera dlink 921 - mają to samo złącze, laptop mam wewn w sumie 5 anten rozprowadzonych (3 dla wifi). Mi się trafił model z zdjętą whitelistą (oficjalnie wspierał 3 modemy 3G na krzyż). Problem natomiast taki, że to modem cat.4 bez agregacji pasm (czyli mam tu stabilne 30-40Mb/s), na allegro widziałem modemy w porywach cat.6 a powyżej nic. Ale tyle co na wyjazdy to wystarcza i to.


    Jednak CPU ma swoje lata i ma mało RAM. Trzeba uważać z ilością aplikacji odpalonym naraz. Domowy router dlink 921, planuję za miesiąc zamienić na B818 (który kosztuje 3 razy tyle co ten laptop P ), liczę na stabilne 60Mb/s pobierania i 30Mb/s wysyłania, wtenczas obecny modem na stałe wyląduje w laptopie.

    T400 ma też inną wadę, jak padnie podświetlenie matrycy, to w zasadzie tego nie naprawisz z braku części:( Mam już jednego T400 padniętego i kupiłem drugiego T400 w podobnej acz nie identycznej konfiguracji za 330zł kilka lat temu.

     

    W przyszłości może zostanie zamieniony na T430, ale tam też trzeba się na początku paplać (podmienić klawiaturę, zdjąć whitelistę, rozbudować RAM do 16GB), teraz te ceny przez szkolniaki też wystrzeliły do góry.
     

  5. 16 hours ago, Gangst3r said:

    Peceta nie posiadam, bo bardziej toleruję mobilność :d

    U mnie za laptopem bardziej przemawia jego mobilność (i tak mam nielimitowane LTE więc internet mam w zasadzie wszędzie) i enegiooszczędność, mogę sobie pobierać duże pliki bez wyrzutów sumienia że jebie dużo prądu na niczym. Natomiast na codzień wolę zwykły PC - ma więcej RAM i respondywność na wielu aplikacjach naraz jest większa. Podłaczy więcej dysków twardych - choć już mi się kończą wolne złącza SATA.

     

    Na laptopie mam też Batocera OS więc może robić za przenośną konsolę do gier z wielu platform. Batocera OS jednak nie wspiera wewn LTE albo nie umiem tego ustawić.

  6. Obecnie, bo były dwa upgrade'y i dwa PC (jeden to leżak na czarną godzinę)

     

    CPU: Intel Xeon R5440 4x 2.8Ghz)

    RAM: 8GB (2x 4GB DDR3)

    HDD/SDD: brak, tych to zawsze za mało

    GPU: integra na płycie głównej bodaj GMA 4500HD


    Obecnie używany:

    CPU: i5-2500K 4x 3.7Ghz max)

    RAM: 16GB (4x 4GB DDR3)

    GPU:Nvidia GT220 + przyklejony do niej wiatraczek

    HDD: SSD 250GB SATA3 Kingston, 1TB HDD WD Blue 5400RPM SATA2/3, 500GB WD Green, 32GB SSD msata, nagrywarka bluray sata (nie działa bluray), nagrywarka DVD, czytnik kart pamięci, FDD odłączona

    OS: Linux Mint 20.3, Windows XP SP3



    Laptop wyjazdowo:
    Thinkpad T400

    cpu:core2duo T9600 2x 2.8Ghz

    RAM: 8GB (2x 4GB DDR3)

    HDD: SSD 250GB Kingston, 250GB WD Blue 2.5"

    inne: czytnik SD, LAN 1Gb, modem tel :P, wifi 5Ghz, wewnętrzny modem LTE cat.4, ekran HD+
    OS: Linux Mint, Linux Manjaro, Windows XP SP3

     

     

  7. Z ostatnich miesięcy, bo dawno się nie logowałem.

    Raspberry 3B+ - cel retro granie

    Obudowa do raspberry

    adapter na pady od PS2 do USB

    Zasilacz 3 portowy GreenCell (1x 3A i 2x 2.4A) do zasilania raspberry i jednocześnie ładowania smartgona.
    Obiektyw Sigma EF 28-70 F3.5-4.5 z 1989 roku (z AF).

    pi2scart, złącze SCART RGB do Raspberry.

  8. Tylko chwilowo myślałem nad mini psx dla brata (te PS1, PS2 się już laserowo pozajeżdzały). W finale kupiłem raspberry 3b+ za 170zł, a resztę gratów do nie miałem (karta pamięci 128GB, pad od PS2, pad kablowy od X360, kabel hdmi, zasilacz od smartgona). Wgrałem retropie (to działa na Linuksie to jesteśmy w domu). Podłączyłem pad od PS2, aktywowałem retro osiągnięcia i mogę grać w gry z PS1, Amigi, Genesisa, NES, SNES czy DOSa (poza tym mam KODI) z dobrym efektem. Zamówiłem jeszcze pi2scart by podłączyć to pod CRT.

    Są mody by go wsadzić w obudowę PS1, podpiąć pod zasilacz konsoli oraz porty konsoli, ale aż tak to nie chce mi się kombinować. W praktyce i tak to działa niczym konsola.

    Bratu kupiłem ten sam model, ale bez tych kombinacji. W finale zakupu nie żałuję.

    Można użyć starego laptop x86_x64 i też wgrać system, który jedyne co robi to emuluje wiele różnych konsol, zasada działania zbliżona.

  9. 2. XBMC większość popularnych formatów audio, wideo i kilka formatów plików graficznych.

    3. Raczej pasuje napęd z dowolnej konsoli Xbox. Wymiarowo powinien pasować, złacza są te same. Po odpowiednich przeróbkach można też zastosować napęd z PC. W Xboksie po przeróbce z napędu za bardzo się nie korzysta.

    5. Raczej nie ma różnicy, 3.5" będą raczej tańsze.

    6. Działa dowolny dysk pod ATA o pojemności nie mniejszej niż 8GB. Dyski SATA będą działać z odpowiednim adapterem (dysk musi być bodajże jako cable select ustawiony).

    7. Jeśli nie sformatujesz go to będzie działał bez zmian.

    9. Xbox operuje na formacie FATX (także na kartach pamięci jest używany ten format i w X360 chyba też z wykluczeniem zewnętrznych pamięci), musisz pobrać autoinstaller, wypalić, do konsoli podłączyć nowy dysk i odpalić ten autoinstaller z płyty. Na nim masz narzędzia do formatowania i wgrywania dashboardu, aplikacji czy emulatorów. Program sformatuje dysk do FATX i utworzy wszystkie wymagane partycje (w sumie 5 partycji).

    10. Chip ma dwa na bios z przełącznikiem miedzy nimi oraz blokadę nadpisu banku. Jak uwalisz jeden bios to możesz przełączyć się na drugi, także przy pracującej konsoli.

    13. Będzie w NTSC, większość TV łyknie ten sygnał, a kabel RGB ogarnie obraz i na starszych odbiornikach. Sygnał wideo można zmienić Enigma's Video Select.

    14. Gry muszą być wrzucane luzem jako katalog, nie jako obrazy ISO. Obrazy ISO musisz wypakować np. aplikacją ultraiso.

    15. USB 1.1 wspiera maksymalnie 12Mb/s co daje 1MB z groszami na sekundę. Transfer jest za wolny do czegokolwiek niz obsługa klawiatury, myszy lub kopiowania bardzo małych plików. Transfer po LAN to stabilne 100Mb/s co daje 12.8MB/s, 12 razy szybciej i wygodniej. W praktyce jeszcze szybciej, bo musisz jeszcze te pliki zgrać na pedrive'a. Xbox też nie obsługuje wszystkich pendrive'ów. Czyta tez tylko format FAT32 i FATX.

    16. To są partycje cache dla gier i oprogramowania. Każda waży po 749MB, tam się nic nie zapisuje, gry mogą je nadpisywać wg. uznania. Przyśpiesza to loadingi w grach, gdyż gry część danych kopiują na jedną z tych partycji.

    17. UnleashX bez obsługi multimediów lub XBMC z obsługa multimediów., Autoinstaller to zestaw instalacyjny oprogramowania dla Xboksa, zawierający narzędzia także do instalacji nowego HDD w konsoli.

    18. Zależy od danej konfiguracji ścieżek w programie, można je konfigurować pod siebie. Domyślnie gry wrzuca się do /E/Games lub /E/gry i podobnego katalogu na partycjach F i G jeśli zostały one utworzone.G występuje na dużo większych dyskach twardych.

    20. W zasadzie jedyny. Niektóre przeróbki umożliwiają uruchomienie konsoli z wyłaczoną przeróbką, wystarczyło uruchomić konsolę ejectem. Był to myk dla Xbox Live. Serwis nie działa, przydatność żadna. Ponadto konsola z odblokowanym dyskiem i brakiem msdasha z automatu wypluje błąd.

  10. Xbox Live wymaga forwwardowania jakiś portów w routerze do poprawnego działania? Xbox 360 połączony po wifi często zrywa połączenie, że uniemożliwia nawet grę offline. Nie ma natomiast problemów w przypadku połączenia kablowego. Problemu po wifi nie mają natomiast smartfon oraz PC (tutaj także streaming audio i filmy), tylko X360 się wykłada na tym wifi.

  11. Ale Play ma zasięg 4 sieci. Jeśli Play nie działa, to zadziała Plus, jeśli nie Plus to inna. Maksymalny możliwy zasięg. Zasięg Play sprawdza się w Metrze, gdzie zasięg innych sieci leży (sic). Mam Play od ponad 4 lat, ponad rok w abonamecie. Poza Play mam oddzielną kartę na Internet (Orange) oraz niemieckie Aldi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.